Uprawa porów cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Ja moje pory (Gigante de Inferno 2) wysiałam w styczniu, wczoraj przystrzygłam i wyniosłam do chłodnego pokoju. Wczoraj czytałam cześć pierwszą tego tematu i ktoś napisał, że hodował pory z kwiatostanu, który zostawił i on wypuściła małe porki. Robił ktoś z Was w ten sposób?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
berthold61
200p
200p
Posty: 445
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Tak nieśmiało zapytam jako nowicjusz czy pory można siać wprost do gruntu z nasion ? czy zdąży wyrosnąć na porządne warzywo
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
mafelini
50p
50p
Posty: 88
Od: 28 sie 2011, o 01:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Nie robiłam tego, ale raczej nie :) W każdym razie nie słyszałam o takiej metodzie. Albo wypróbuj i daj znać, jak poszło :)
Pozdrawiam, Marzena
berthold61
200p
200p
Posty: 445
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

No to wypróbuję , w zeszłym roku walczyłem na strychu z rozsadami ale jak już wszystko mi się udało i te źdźbinki powkładałem do ziemi to żona grabkami poplewiła tak dokładnie że wszystkie zniszczyła jak powiedziała bo tam była trawa :lol: :lol:
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Znam te metodę, choć osobiście nie próbowałem. Nie wiem czy bym spróbował takiej metody, bo ostatnio nie wytrzymałem i zebrałem nasiona. :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Obrazek

W tym roku nie szalałem i na waciki wysypałem niewielką ilość nasion do skiełkowania. To wczesna odmiana Pancho a ja raczej preferuję odmiany późne na przezimowanie. Z wysiewem późniejszych odmian jeszcze sobie poczekam.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Ja również nadal czekam z porami. Nawet jeszcze odmian nie mam wybranych. Szukam odmiany późnej o grubych i długich białych częściach.

W sumie to jestem ciekaw jak moje pory zimujące na działce. W niedziele się przejade rowerkiem z zwiad jak pogoda pozwoli.
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

U mnie pory już wysiane, w tym roku odmiana Golem
Pozdrawiam, Ewa
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Dziś właśnie wysiałam dwie odmiany pora: Bartka i De carentan 2. Oba późne. Tego drugiego się ponoć nie pikuje. Zobaczę ile będą wschodzić i jak rosnąć.
Pozdrawiam Ewcia :)
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

BobejGS pisze:Szukam odmiany późnej o grubych i długich białych częściach.
Polecam Blauwgroene Winter - odmiana późna, dobrze zimująca w polu w pryzmie (tak ja robię). W tamtym roku były grube jak męskie przedramię.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Dziękuje. :wit Rozglądne się za tą odmianą. :)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

berthold61 pisze:Tak nieśmiało zapytam jako nowicjusz czy pory można siać wprost do gruntu z nasion ? czy zdąży wyrosnąć na porządne warzywo
Może ten artykuł Ci pomoże w podjęciu decyzji. Jest tam opcja siewu wprost do gruntu z przeznaczeniem na późny zbiór. Jednak według mnie z rozsady jest o wiele wygodniej. Por bardzo długo wschodzi i młode siewki są bardzo delikatne. Trzeba więc bacznie obserwować i nie dopuścić, aby chwasty go nie zacieniły. Możesz też posiać nasionka w kwietniu do skrzynki/doniczki i umieścić w zacisznym miejscu w ogrodzie. Potem wysadzić rozsadę na zagonek.
http://abc-ogrodnictwa.pl/warzywny-uprawa-por
berthold61 pisze:No to wypróbuję , w zeszłym roku walczyłem na strychu z rozsadami ale jak już wszystko mi się udało i te źdźbinki powkładałem do ziemi to żona grabkami poplewiła tak dokładnie że wszystkie zniszczyła jak powiedziała bo tam była trawa :lol: :lol:
Oj dopiero teraz przeczytałam Twój drugi wpis. A ja myślałam,że pytasz o siew wprost do gruntu bo nie masz warunków na rozsadę w domu.
fojer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2018, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Czy siał ktoś może pora w wielodoniczkach tych najmniejszych?Myśle tak czy wtedy nie posiac po jednym ziarenku i już bez pikowania mieć sadzonki.Jak dotąd wysiewałem je zawsze do skrzyni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”