Uprawa porów cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
berthold61
200p
200p
Posty: 445
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

No to wypróbuję , w zeszłym roku walczyłem na strychu z rozsadami ale jak już wszystko mi się udało i te źdźbinki powkładałem do ziemi to żona grabkami poplewiła tak dokładnie że wszystkie zniszczyła jak powiedziała bo tam była trawa :lol: :lol:
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Znam te metodę, choć osobiście nie próbowałem. Nie wiem czy bym spróbował takiej metody, bo ostatnio nie wytrzymałem i zebrałem nasiona. :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Obrazek

W tym roku nie szalałem i na waciki wysypałem niewielką ilość nasion do skiełkowania. To wczesna odmiana Pancho a ja raczej preferuję odmiany późne na przezimowanie. Z wysiewem późniejszych odmian jeszcze sobie poczekam.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Ja również nadal czekam z porami. Nawet jeszcze odmian nie mam wybranych. Szukam odmiany późnej o grubych i długich białych częściach.

W sumie to jestem ciekaw jak moje pory zimujące na działce. W niedziele się przejade rowerkiem z zwiad jak pogoda pozwoli.
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

U mnie pory już wysiane, w tym roku odmiana Golem
Pozdrawiam, Ewa
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Dziś właśnie wysiałam dwie odmiany pora: Bartka i De carentan 2. Oba późne. Tego drugiego się ponoć nie pikuje. Zobaczę ile będą wschodzić i jak rosnąć.
Pozdrawiam Ewcia :)
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

BobejGS pisze:Szukam odmiany późnej o grubych i długich białych częściach.
Polecam Blauwgroene Winter - odmiana późna, dobrze zimująca w polu w pryzmie (tak ja robię). W tamtym roku były grube jak męskie przedramię.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Dziękuje. :wit Rozglądne się za tą odmianą. :)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

berthold61 pisze:Tak nieśmiało zapytam jako nowicjusz czy pory można siać wprost do gruntu z nasion ? czy zdąży wyrosnąć na porządne warzywo
Może ten artykuł Ci pomoże w podjęciu decyzji. Jest tam opcja siewu wprost do gruntu z przeznaczeniem na późny zbiór. Jednak według mnie z rozsady jest o wiele wygodniej. Por bardzo długo wschodzi i młode siewki są bardzo delikatne. Trzeba więc bacznie obserwować i nie dopuścić, aby chwasty go nie zacieniły. Możesz też posiać nasionka w kwietniu do skrzynki/doniczki i umieścić w zacisznym miejscu w ogrodzie. Potem wysadzić rozsadę na zagonek.
http://abc-ogrodnictwa.pl/warzywny-uprawa-por
berthold61 pisze:No to wypróbuję , w zeszłym roku walczyłem na strychu z rozsadami ale jak już wszystko mi się udało i te źdźbinki powkładałem do ziemi to żona grabkami poplewiła tak dokładnie że wszystkie zniszczyła jak powiedziała bo tam była trawa :lol: :lol:
Oj dopiero teraz przeczytałam Twój drugi wpis. A ja myślałam,że pytasz o siew wprost do gruntu bo nie masz warunków na rozsadę w domu.
fojer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2018, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Czy siał ktoś może pora w wielodoniczkach tych najmniejszych?Myśle tak czy wtedy nie posiac po jednym ziarenku i już bez pikowania mieć sadzonki.Jak dotąd wysiewałem je zawsze do skrzyni.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Ja posiałam w wielodoniczkach, właśnie pojedynczo. Jedna wielodoniczka to 128 szt. Wszystkie ładnie wzeszły i ładnie wyglądają. Tak wyglądały 15 marca, wysiane 02.03, a dziś wszystkie na wierzchu i prawie wszystkie proste ;:138
Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Mam pytanie. W czwartek zakupiłem rozsadę pora. Przed świętami nie miałem zbytnio czasu na sadzenie więc całość wsadziłem w pęczku w doniczkę z ziemią ogrodniczą. Dziś zauważyłem że do połowy jakby zwiędły mi te sadzonki. Czy mam teraz je do połowy przyciąć, bo gdzieś widziałem że się przycina? Nie wiem co się stało. Zawsze na noc wnosiłem do środka. Marnie wygląda. Może go już nie sadzić?? Dziś chciałem go dać do ziemi ale wieje niemiłosiernie to może jeszcze bardziej mu zaszkodzić. Co robić???
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa porów cz.2

Post »

Zimy jakby nie.ma, to i pory już wysiane. :wink: U drugiej odmiany tj Blauwgroene winter na razie widze trzy kolanka. :)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”