Gnojówka z pokrzyw w uprawie warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
wiesio-36
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 wrz 2010, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Wcale nie jestem rozgoryczony, raczej jestem zainteresowany właśnie gnojówką. W tym roku ,pierwszy raz zrobiłem gnojówkę, więc pewnie jakieś błędy w jej przygotowaniu popełniłem. Wydaje mi się że być może użyłem zbyt mało pokrzyw, może dlatego była za słaba.Ilośc jaka mi wyszła to około 250 litrów.Zapach i kolor miała w porządku (taki jak w opisach).
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

wiesio-36

Ja o gruszce, Ty o pietruszce. ;:224

Przeczytaj jeszcze raz to co Ci napisałam wyżej, gnojówka nie służy do pryskania, ale do podlewania roślin!!! I to aby nie zrobić roślinom krzywdę, trzeba ją rozcieńczać.
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
wiesio-36
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 wrz 2010, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Tak,tak , wiem że powinno się podlewać, a rocieńczać to obowiązkowo. Robiłem tak że brałem 1L EM-ów+1L gnojówki +8 L wody.Koncówkę opryskiwacza dodatkowo specjalnie tak rozciąłem by pryskał naprawdę "grubym" strumieniem. Pryskałem lub raczej podlewałem bardzo precyzyjnie, oczywiście nie tylko ziemię wokół roślin ale i same rośliny.Może oczekiwałem zbyt dużo, może zbyt mała ilość zabiegów, trudno powiedzieć. Zastanawiam się również na tym, czy nie dodać do fermentującej gnojówki EM-ów.
Dorota LM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 lis 2013, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Gdzie mozna przeczytac przepis na ta gnojowke z pokrzyw ? I co to sa te EM ? ;:218
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

gnojówka na pomidory i inne warzywa http://www.roslin-menazeria.net/2884,29 ... rzywy.html [quote="Dorota LM"]
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

W niewielkiej szklarni około 18m2 mam beczki rozstawione po rogach, które mieszczą po około 200l wody. Wodę używam do podlewania. Wpadłem na pomysł, że może w jednej z beczek zrobić gnojowke z pokrzyw. Podczas fermentacji wydzielają się gazu, jednym z istotnych dla roslin jest co2, który przy odpowiedniej ilości światła jest jednym z najlepszych nawozów. Liczę zatem l, że co2 podczas fermentacji dodatkowo "zasili" pomidory. Jednakże podczas fermentacji wydzielają się też mniej korzystne substancje jak amoniak czy metan. Tutaj oczywiście wszystko tkwi w szczegółach. Czy taka gnojowka 200l fermentujaca w szklarni poprawi (działanie co2) czy pogorszy warunki roslin?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Nie praktykowałam i nie wiem , ale popieram . Nie sprawdzałam jaka jest temperatura takiej gnojówki , może
przy okazji efekt docieplenia .
U mnie stoi beczka z wodą w tunelu , która w słoneczny dzień mocno się nagrzewa a nocą ciepło oddaje .
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Czy woda parującą z beczek nie zwiększa za bardzo wilgotności powietrza ?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Ja mam taką plastikową beczkę w namiocie foliowym. Stoi w rogu. Mam do niej pokrywę taką z podstawki pod donice. Woda a teraz gnojówka z pokrzyw za dnia się nagrzewa a nocą oddaje ciepło. Śmierdzi tylko jak mieszam.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

Na beczce , oczywiście zamykanej wiosną robię stanowisko do rozsad . Rano sprawdzałam ile stopni to
bardzo się zdziwiłam . ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”