Szczypiorek - wszystko o uprawie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
mati917533
50p
50p
Posty: 92
Od: 14 lut 2014, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

A z kąd mogę wziąść cebulę dymkę ?
Pozdrawiam mati917533
- Jestem nowy więc czasem będę prosił o pomoc :)
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

O tej porze roku to z bardzo wielu miejsc./ Sklepy ogrodnicze, supermarkety i z targu też/
Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie rzeczy./Samuel Johnson/
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Mój szczypior ze sklepowej cebuli
Obrazek
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Bujny aż miło :)
Ja niedługo wysieję taki drobny, wieloletni.
Stary już zmarniał.
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

A propos szczypiorku wieloletniego. Wysiałem go jeszcze zimą do skrzynki. Teraz już zmężniał, wygląda bardzo dobrze moim zdaniem. Czy mogę go zostawić w skrzynce? Jeśli tak to trzeba będzie go nawozić. Czy biohumus będzie ok? I drugie pytanie kiedy pierwszy zbiór szczypiorku można przeprowadzić? Może lepiej zdjęcie popołudniu wstawię. Będzie wiadomo co i jak.
RadekTr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 kwie 2014, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Szczypiorek to w naszym domu jeden z ulubionych dodatków. Pomimo 4 kęp zjedliśmy to co było do zjedzenia :lol: i w kępach pozostały jedynie zaczątki kwiatostanów plus odrosty od wcześniej oderwanych rurek. A że szczypior z dymki na razie malutki to tak się zastanawiam - czy jest jakaś możliwość żeby pozyskiwać szczypiorek z kępy w sposób ciągły? No i co z tymi kwiatostanami? Oberwać czy zostawić?
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

RadekTr ja zostawiam kwiaty - będzie go więcej, bo się rozsieje. Gdy kwitnie to niestety zrywam szczypior szalotki. Ale niedługo przekwitnie to będzie dalej do konsumpcji. Ja mam całą grządkę szczypiorku + nowe maluchy. Za rok będę musiała już wyrzucać. A zaczynałam od nasion (jedna mała paczka).
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

szczypiorek i siedmiolatka wyrosły laickie pytanie o zbiór

Post »

Witam

Zacznę od tego, że mam jakie takie doświadczenie z kwiatami, natomiast o do warzyw jest to moje absolutnie pierwsze podejście.
Wysiałem szczypiorek i siedmiolatkę. Wzeszły przyzwoicie, szczypiorek teraz jest wielkości " sklepowej" , siedmiolatka tak powyżej kolan sięga.
Wiem, że są to rośliny zasadniczo wieloletnie. Priorytetem jest dla mnie utrzymanie ich w przyszłych latach. W tej sytuacji mam pytanie ile mogę zebrać teraz - czyli w ich pierwszym roku.
Chodzi mi konkretnie o cięcie - ile pędów mogę wyciąć żeby nie zaszkodziło to całej roślinie, na jakiej wysokości ciąć ... wiem, że to bardzo laickie ale naprawdę nie wiem ile mogę zebrać żeby nie zaszkodziło
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Szczypiorek można wycinać kilka razy w ciągu sezonu na wys. kilku cm, siedmiolatce radzę zostawiać zawsze po 1 liściu, a resztę wyłamać.
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Dzięki Aria :D
Rozumiem wycinać w całości ten szczypiorek na wysokości kilku centymetrów?
xmonia88x
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 lip 2014, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

ja szczypiorek w doniczce wysiałam z nasion, i wystawiłam na dwór, wyrósł mi przepięknie i obficie po ścięciu rośnie dalej choć wydaje mi się że troszkę wolniej. O to zdjęcia Obrazek Obrazek Obrazek zasadziłam szczypiorek chiński i zwykły. Nie musiałam się nim specjalnie zajmować po prostu nie dopuszczałam do wyschnięcia ziemi, na początku rósł dość wolno ale później ruszył z kopyta :D
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Dwa tygodnie temu wysiałem do gruntu resztki nasion cebuli z przeznaczeniem na szypior. Mam nadzieję, że urośnie do jesieni. Mi najbardziej podchodzi taki rwany razem z cebulką.
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Szczypiorek - wszystko o uprawie

Post »

Posiałem wczesną wiosną eksperymentalnie szczypiorek i cebulę siedmiolatkę. Część szczypiorku jest już w dużej donicy a część w gruncie. Powiem Wam że mam go tyle że zaczynam go mrozić i rozdawać :D To samo ze szczypiorem z cebuli siedmiolatki....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”