Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Agrowłókninę miałam drugi sezon i szykuję jeszcze na przyszły rok
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja agrowłókninę mam w malinach(między rzędami).Nie pamiętam już czy to pierwszy rok,czy drugi.W każdym razie zdała egzamin.Do tego trochę ograniczała parowanie i wysychanie malin.Były bez podlewania,a susza była u nas okropna.Maliny nie wypuszczały pod nią pędów.Ale nie wiem,jak długo jeszcze poleży ta agrowłóknina.Chwasty zdarzały sie na niej-w miejscach gdzie się nagarnęło trochę ziemi.Nie porwała się-mocno przytwierdzona do podłoża.Mam wąską,więc zdarza się na niej ziemia(podczas deszczu ,opryskuje).Więc owoce(maliny,które zdarzało się,że leżały na macie)-często były w piasku :? .

A agrotkaninę mam w truskawkach i wytrzymuje długo.Jakieś 5 lat pewnie.Nic jej nie jest i bardzo sobie chwalę.Jedyna wada,to taka,że się strzępi w miejscach cięcia.Ale i na to są sposoby :wink: .Owoce czyściutkie,bo agro mam w truskawkach szeroką i deszczówka nie opryskuje błotem :wink: .

Jeśli się planuje uprawę wieloletnią-bez zdejmowania (truskawki,maliny),to lepiej wydać więcej pieniędzy i efekt mieć na kilka lat.I z głowy rozkładanie.jeśli uprawa sezonowa(między pomidorami,itp),to można próbować taniej.Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Dzięki wszystkim za opinie.
Jolu ja potrzebuje na dwa lata .
Odnoszę wrażenie ,że jak się porządną włókninę kupi to poleży , a jak podróbę z chin to lipa ;:124 .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Jola, też miałam czarną włókninę po jednej stronie rzędu w malinach (maliny I-szy rok). Ponieważ musiałam wkopać zaporę dla korzeni z grubej, kilkakrotnie złożonej folii, sciągnęłam włókninę teraz jesienią. Pod nią było kilka poskręcanych, wyrosniętych pędów. Jednak wyrastają, ale swięty spokój miałam z chwastami. Czarną włókninę dałam też między pomidory i w truskawki. W truskawki tylko w pierwszym roku, w następnym dam słomę.
Hafciarz, wytrzyma dwa lata, jeśli jej nie pokaleczysz zahaczając motyczką lub grabkami albo widłami, i porządnie przyszpiloną by nie zawadzić nogami i się nie potykać.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Gienia moja decyzja przeważa się na agrowłokninę . Potrzebuje około 4000 metrów szerokości 0,4 m.
Pytanie czym szpilować :
kupne kołki wychodzą drogo ,
plastikowe kołki do montażu styropianu pól ceny oryginalnych kołków montażowych
"U " wygięte z drutu 0,3 mm najtaniej .
Czym Wy montujecie agrowłoknine ?
Obecnie widzę na polu mnóstwo wysianych chwastów wielkości od 0,5 -1 cm . Mogę na to położyć agrowłóknine?. Nie mam siły ponownie tego dziabać . Wszystko powschodziło w przeciągu dwóch tygodni :evil: .
Jak reaguję agrowłóknina na kompost bo obsypałem krzaki dośc ostro około 1 kg humuso-komposto-obornikiem .
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

U mnie agrotkanina przymocowana jest właśnie takim wygiętym drutem w "U" - dużo tańsze od szpilek. W miejscach, gdzie miałam agrowłókninę po paru sezonach nadaje się do wymiany, tam gdzie jest agrotkanina - po paru sezonach praktycznie bez zmian. Prawda jest jednak taka, że sama po tych paru latach sukcesywnie usuwam ją całkowicie, bo moim zdaniem więcej robi szkody niż pożytku (mam i zostawię tylko na grządce z truskawkami). Przed chwastami chroni tylko na początku, potem jak z góry naniesie ziemi to i tak wyrastają na tym chwasty. Tylko tyle dobrze, że łatwo się plewi, bo nie są wrośnięte w glebę.
Co do pytania o przykrycie tych małych chwastów, to myślę, że to dobry pomysł ;:108. Ja w zeszłym roku jesienią zrobiłam tak ze sporym fragmentem trawnika, który na wiosnę chciałam przekształcić na rabatę kwiatową. Od jesieni do wiosny na przykrytej część trawnika trawa i chwasty obumarły i potem trzeba było już tylko przekopać.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja miałam drut wygięty w "U", brzuszek tego "U" nie może być spiczasty bo Ci przetnie włókninę. Raczej szerszy niz węższy. Takie szpile tutaj kupuję gotowe po 100 szt. za grosze, tzn za 2 albo 3 dolce. Wbijam co jakiś 1 metr przy pomidorach, rzadziej przy malinach i truskawkach i na boki, gdy trzeba narzucam troszkę ziemi by wiatr nie podwiewał.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

No właśnie, dobrze, że poruszyłaś rodzaj "U", bo u mnie to właściwie nie U tylko, jak to się fachowo określa kształt "ceownika" szerokości ok. 10cm
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Kasiu
Ceownik szerokości 10cm , ok . A jak długie były ramiona ? Sama robiłaś , czy kupowałaś ?
Lawina pytań , ale przymierzam się do położenia agrotkaniny w szklarni i zbieram informacje na ten temat .
Mam też dylemat , czy wyłożyć ją jedną dużą płachtą 3m×8 m , czy raczej dać trzy pasy 1m×8m .
Rzędów pomidorów w szklarni będzie trzy .
W tym roku małam cztery rzędy , ale trudno było dotrzeć do pomidorów posadzonych przy ściankach szklarni .
Oczywiście na razie to tylko przymiarki . :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Beatko jutro zrobię zdjęcie tego mocowania. Sama akurat tego nie robiłam, ale to żadna filozofia. Drut pocięty na odpowiednie odcinki i potem naginany.
Wydaje mi się, że w otwartym terenie zawsze lepiej w jednym kawałku, by nie podwiewało, a w szklarni chyba nie ma to takiego znaczenia. Ale szklarni nie mam, więc może inni się wypowiedzą.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Beata ja w tunelu mam agrotkanine po całości , tylko ścieżka jest nieprzykryta . Jestem zadowolony z tego rozwiązania.
Mymysteryy koniecznie daj wymiary to pewnie zmałpuję no chyba że opatentowałaś.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

W ten sposób ja przygotowuję agrowłókninę, potem nacinając ją w odpowiednim miejscu , przeciągam roślinę przez te nacięcie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Dziękuję Wam za odpowiedzi :D
Przejrzałam oferty na a...i znowu mam pytania .
Wybór jest duży , różne grubości i kolory . Rozumiem , że grubsza jest bardziej wytrzymała , natomiast ciekawi mnie co myślicie o kolorach .
Wiem , że wątek dotyczy czarnej włókniny , ale może ktoś z Was używał w innym kolorze ?
Pozdrawiam, Beata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”