Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Zrobiłam lampy doświetlające z przeznaczeniem dla storczyków, ale sadzonkom pomidorowym też się przydadzą (zaznaczam, że nie jestem elektrykiem, ale sobie poradziłam :heja ). Mianowicie kupiłam oprawy świetlówkowe podwójne 1mb. typu belka z odbłyśnikiem, do tego dołączony kabelek z włącznikiem, u góry jak są takie dwa otworki z każdej strony to przełożony mocny sznurek. Nad oknem wkręcone dwa kołki z haczykami w odległości około metra do powieszenia lampy. Zakupione dwie świetlówki, jedna ze światłem zimnym, niebieskim, druga z ciepłym i można doświetlać ;:108. Wychodzi to na pewno taniej niż specjalne lampy.
Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

jode22 pisze:Zakupione dwie świetlówki, jedna ze światłem zimnym, niebieskim, druga z ciepłym i można doświetlać
To ja zapytam forumowicz - czy UV zabija (lub dezaktywuje) zarodniki grzybów? Bo może trzecia świetlówka świecąca w UV by co nieco wyeliminowała? Tak jak w szpitalach, zakładach spożywczych i inne. Oczywiście wówczas nie można przebywać w takim pomieszczeniu, i co gorsza - nie widać gdy świeci taka świetlówka.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

jode22 pisze:Zrobiłam lampy doświetlające z przeznaczeniem dla storczyków, ale sadzonkom pomidorowym też się przydadzą (zaznaczam, że nie jestem elektrykiem, ale sobie poradziłam :heja ). Mianowicie kupiłam oprawy świetlówkowe podwójne 1mb. typu belka z odbłyśnikiem, do tego dołączony kabelek z włącznikiem, u góry jak są takie dwa otworki z każdej strony to przełożony mocny sznurek. Nad oknem wkręcone dwa kołki z haczykami w odległości około metra do powieszenia lampy. Zakupione dwie świetlówki, jedna ze światłem zimnym, niebieskim, druga z ciepłym i można doświetlać ;:108. ...
Uważaj, światło widać z daleka, jakiś "dobry sąsiad" doniesie i przyjda u Ciebie szukać sadzonek marychy :wink:
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

artur1968 pisze: może trzecia świetlówka świecąca w UV by co nieco wyeliminowała?
Ja myślę, że tak.
Wszystko łącznie z pomidorami :lol:
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Przepraszam forumowicz, że tak Ci marudzę w różnych tematach, ale jesteś taki "oblatany" w różnych dziedzinach i cierpliwy, że zadam Ci jeszcze jedno pytanie Jaka ilość Asahi na 10 l wody i na ile metrów wystarcza taki oprysk?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

perdii pisze:Jaka ilość Asahi na 10 l wody i na ile metrów wystarcza taki oprysk?
Nie jest to wiedza tajemna. Tu masz wszystko. To jest etykieta rejestracyjna


http://www.arysta.pl/etykiety_minrol/ASAHI_SL.pdf
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Zanim przeczytałam Twój post obliczyłam że na 500m2 potrzeba 25l i 1ml środka. Czy dobrze ?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

No to jeszcze powiedz co to za uprawa ?
perdii pisze:obliczyłam że na 500m2 potrzeba 25l i 1ml środka. Czy dobrze ?
No to przeliczmy 25 litrów to jest 25000 ml. W procentach [ 1/25000 ] x100 = 0,004 % a ma być O,1 % wg instrukcji

Musi więc być na 500 m2 25 l/ i to się zgadza/ ale w tych 25 l musi być 25 ml środka a nie 1 ml.
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

forumowicz ach Ty, męczysz tylko ludzi - lepiej było wytłumaczyć proporcją ;-)

25l - 25l - 100%
25l - 2.5l - 10%
25l - 0,250l - 1%
25l - 0,025l - 0,1%
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

krismiszcz pisze:ach Ty, męczysz tylko ludzi
Znaczy się, sadysta ? :;230 :;230
krismiszcz pisze:25l - 0,025l - 0,1%
Ty widzę też się znęcasz :;230 . No bo ile to jest 0,025 l ? 0,25l to każdy emeryt wie :;230 . Ale 0,025 ?
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

forumowicz haha, poprawiłeś mi dziś humor - co do emerytów to jednak sądził bym że zaczynają od 0,7l :;230
Twoje działania są bardzo proste, ale jeśli ktoś nie miał z tym kontaktu ewentualnie dawno to robił to przy błędach w liczeniu skutki mogą być tragiczne. ;:170
A co do tych 0.025l to jest 1/10 szklanki, czy 1/4 "seteczki" - Pozdrawiam Wszystkich niepijących ;:304

Najczęściej na etykietach jest tak:
Rośliny ozdobne (w gruncie i pod osłonami).
mączniak prawdziwy, plamistość liści i kwiatów, szara pleśń, fytoftoroza.
Zalecane stężenie: 0,15-0,25% (150-250 ml środka w 100 litrach wody).
Zalecana ilość cieczy użytkowej: 500-1000 l/ha.
Stężenie cieczy użytkowej oraz jej ilość dostosować do wielkości roślin, stopnia zagęszczenia oraz zagrożenia plantacji chorobami.
Po wystąpieniu pierwszych objawów choroby środek stosować kilkakrotnie, co 7-14 dni.
W ochronie przed fytoftorozą środek stosować doglebowo w ilości 2-6 l cieczy użytkowej /m2, w zależności od wielkości roślin.
Czyli, aha mam 10 litowy opryskiwacz. Czyli metodą proporcji dzielę to wszystko przez 10. Czyli 25ml w 10l wody :) Po co sobie urudniać życie :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

W przypadku Asahi ten rachunek jest jeszcze prostszy
100ml na 100 l czyli 1 ml na każdy litr.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Dziękuję Wszystkim za odpowiedź. Już nie będę męczyła ludzi :( Przykro mi , że zawracałam Wam głowę. Jeszcze raz dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”