Pomidor Corazon

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 470
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Faworyt miód malina te pomidorki. ;:oj Moje młodsze dziecię planuje wyprawę w Twoje okolice i jak się tak naoglądam tych smakowitych pomidorów na zdjęciach, to nie zdziw się jak wyślę do Ciebie posłańca po ich zakup.
A tak serio, to sama nie wiem co w przyszłym roku będę siała. Zachęcona plonami, pokusiłam się o nowe smaki i lipa, wszystko zgarnęła ZZ, no ... prawie wszystko. Corazon zostaje na pewno, a jak znajdę nasiona tego drugiego, to wypróbuję.

Gratuluję plonów.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

Co do Voluptuoso f1. Jakie są jego przewagi w stosunku do Corazon F1? U mnie największą wadą Corazona jest zdolność do żółtej/zielonej piętki. Być może to wina moich warunków, ale niektóre odmiany tego nie mają, za to Corazon zawsze. Poza tym ma same zalety. Na foto w większości Corazon.

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Teresa Pszczola.
Teresa aż tak do końca dobrze nie jest.Od polowy sierpnia ciężko mi zapanować nad pojawiającymi się niedoborami i chorobami,ale w tym już okresie nie stosuję zabiegów ochronnych i uzupełniania składników.Na szczęście brunatna atakuje liście a nie owoce.Ale ma być eko.
rebeko gdyby Twoja latorośl odwiedziła mnie na targu na pewno nie odeszłaby z pustymi rękoma. ;:108 Jeśli masz pomidory w gruncie to wiele sprawę ułatwiłoby postawienie tunelu.
Lunarii. Piętka na Corazonie to oprócz niedostatecznej ilości potasu w glebie także sprawa letnich upałów.Niektóre odmiany są na nie bardziej wrażliwe.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Voluptuoso nie ma zielonej piętki . A muszę się przyznać , że mam w tym roku problem
z wybarwianiem pomidorów , mimo że potas dostawały . ;:131
Jest wcześniejszy i ma większe owoce .
Poproszę syna o pomoc , to wstawię zdjęcie .
Corazona miałam w ubiegłym roku i byłam z niego zadowolona . W przyszłym roku posieję
oba dla porównania , ale pewna tego nie jestem . Mam ograniczać , a w planie już kilka
innych do wypróbowania .
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidor Corazon

Post »

W tym roku też miałam tego pomidora nasiona kupowałam F1. Super pomidor ,plenny i smaczny. W przyszłym roku bedę miała więcej krzaków. Zostały mi nasiona z tego roku.
Tak samo jestem zadowolona z Red Pear,nawet bardziej ,bo w smaku jest lepszy od Corazona
Asia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Voluptuoso dla porównania z Żółtą Sakiewką .

Obrazek
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Witaj Faworyt a z jakich okolic Podkarpackie jesteś ja okolice Przeworska .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Długa przerwa nastała w wątku o odmianie która na pewno zasługuje na to aby chwalić się wynikami roku ubiegłego i pisać o planach wysiewowych na 2018 rok.
Zapraszam forumowiczów,pasjonatów tej odmiany i nie tylko do dyskusji w temacie. ;:173

Corazon u mnie podsumowując sezon ostatni wypadł stabilnie do końca i tak jak wspominałem w sezonie zarówno wersje F1 jak i F2 wypadły porównywalnie.Smak na pewno ten sam.Wielkość owoców minimalnie na korzyść F1,ale dla mnie nie miało to większego znaczenia.
Pomimo że z odmian czerwonych sakiewkowych Corazon cały czas się mieści w pierwszej trójce w tym roku wysadzę go mniej.A przyczyna jest taka że musi ustąpić trochę miejsca sporej ilości nowych odmian - sakiewek,zarówno czerwonych jak i malinowych.Sakiewki to priorytet w tym sezonie. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

Faworyt skoro Corazon top3, to jakie pozostałe dwa?

Mam pytanko do Was. Corazon to typ wegetatywny czy generatywny (jak inne bawole serca)?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Żeby wystawić laurkę odmianom które uprawiam muszą zgrać się dwie sprawy - smak i plenność.Nie jest to sprawa prosta i stąd się bierze coroczne testowanie 20-30 nowych odmian.Niemniej są już takie które uprawiam corocznie i na których się opieram.
Co do Twojego pytania Lunari o czołówkę odmian sakiewkowych czerwonych to wygląda ona tak po ostatnim sezonie.
1Red Pear
2Pera d Abruzzo
3Corazon
4Albenga i K142
Ten sezon być może zweryfikuje tą listę gdyż nowych sakiewek do testów będzie dziesięć.

Corazon podobnie jak i pozostałe wymienione sakiewki są roślinami wegetatywnymi.
Odmiany typu sakiewkowego,szczególnie na zachodzie mylnie a może świadomie są określane jako Bawole serca.Dla mnie segment bawolego ma kształt secowaty a sakiewka charakterystyczne żebrowane zwężenie przy szypułce. W większości przypadków jeden segment jest wegetatywny a drugi generatywny.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

Proszę napiszcie gdzie można kupić nasiona pomidora Voluptuoso.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

Faworyt czy jesteś w stanie uporządkować / sklasyfikować wymienione przez siebie sakiewki według wczesności?
Faworyt pisze: Corazon podobnie jak i pozostałe wymienione sakiewki są roślinami wegetatywnymi.
Odmiany typu sakiewkowego,szczególnie na zachodzie mylnie a może świadomie są określane jako Bawole serca.Dla mnie segment bawolego ma kształt secowaty a sakiewka charakterystyczne żebrowane zwężenie przy szypułce. W większości przypadków jeden segment jest wegetatywny a drugi generatywny.
Być może tak jest, ja się sugerowałem opisem firmy Vil....n sprzedającej nasiona. Oni twierdzą "Odmiana w typie "Bawole Serce", o dużych owocach (180-200g) w kształcie żebrowanej gruszki."
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Pora dojrzewania będzie podobna jak na powyższej liście.Najwcześniej bo samym początkiem lipca dojrzewać zaczyna Red Pear (pierwsze zapalone ok.25 czerwca) a pozostałe w granicach 15-25 lipca.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”