Ogród warzywny na balkonie,wątek emilijaie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Ogród warzywny na balkonie,wątek emilijaie

Post »

Witam.
Wiem, że takich tematów jak ten jest sporo, ale chcę mieć swój własny, który będzie też albumem moich poczynań i rozwoju w zakresie mini ogrodnictwa :tan
Pisałam już w różnych tematach ale jeszcze raz przypomnę: posiadam balkon typu loggia, dł. 3,5 na metr z hakiem. Marzy mi się duży ogród ale....jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;:138
Wpadłam przypadkiem na to forum i się zakochałam w Waszych uprawach, postanowiłam mieć swój własny mały ogródek.
Na początku miało to być kilka doniczek plus skrzynia, ale w miarę jedzenia..... ;:124 ;:124 Zrobiło się sporo kubeczków, doszła szklarenka, dochodzą kolejne, a ja nic innego tylko myślę i szukam pomysłu jak to wszystko zagospodarować aby jakoś sensownie się to pomieściło.
Dobrze na razie starczy ględzenia, czas na kilka zdjęć poglądowych.
Skrzynia
Obrazek

Szklarenka
Obrazek

Tu posiana jest roszponka
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia nie na temat zostały usunięte- mod. jokaer.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Podoba mi się patent z cebulką ;:63 , muszę coś takiego zrobić u siebie. ;:136
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Patent z cebulą jest świetny, rośnie jak szalona i codziennie jem porządna garść szczypioru a on się jakoś nie kończy ;:138
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Kupiłam dziś takie pomidorki na rynku i zamierzam kilka nasionek spróbować wysiać, a co tam balkon na pewno da się poszerzyć :heja :heja
Obrazek
może ktoś wie co to za odmiana bo chyba nikogo nie zdziwi, że sprzedawczyni długo się zastanawiała aż wkońcu mówi "greckie, słodkie bardzo dobre"

a tu jeszcze moja rzodkiewka kiełkująca, kiepska jakość ale to tylko telefon
Obrazek
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Widzę, że będę tutaj monolog prowadzić, trudno.
Dzisiaj jest już mnóstwo kiełków rzodkiewki, pojawiły się pierwsze kiełki w mieszance sałat, zaczyna przebijać się endywia ;:138
Takie małe a tak cieszą, szkoda, że za godzinę muszę iść do pracy ;:174
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
passi
200p
200p
Posty: 200
Od: 19 mar 2014, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

:wit Pomysłowo z tą cebulą. Będę zaglądać, warzywa będę miała pierwszy raz na balkonie, szkoda że powiększyć się go nie da bo byłyby i borówki, porzeczki itd ,póki co będą pomidorki,papryczki, zioła i trochę kwiatków.
Pozdrawiam Ania.
Pozdrawiam Ania.
zielone co nieco http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=75814" onclick="window.open(this.href);return false;
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Widzę Aniu, że Ty masz tak samo jak ja pierwszy raz balkonowy ogródek i już żałujesz że nie można go powiększyć :)
Super wstawiaj zdjęcia i będziemy się wymieniać doświadczeniami "świeżaków" :tan
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Witaj :wit ,
Te pomidorki według mojej skromnej wiedzy wyglądają jak kumato.
W okresie kiedy nie ma w sprzedaży smacznych pomidorów gruntowych są moim zdaniem jednymi z najbardziej zjadliwych w tym czasie.
W sezonie, kiedy pojawiają się pyszności gruntowe spadają na dalszy plan, ale i tak są smaczne ( oczywiście moim zdaniem :lol: ), choć te które kupowałam, a robiłam to zimą dość często, miały ciut grubawą skórkę.
Też na ten rok zaplanowałam je u siebie, aby porównać smak kupnych z własnymi ;:204 .
Wiem, że balkony z gumy nie są ( mnie Opatrzność obdarzyła dwoma :tan ) ale choć trochę bazylii sobie posiej.
U mnie na jednym z balkonów mnóstwo ziółek rośnie...i rozmaryn, oregano, bazylia, majeranek, pietruszka, szczypiorek, koperek...poza tym truskawki zwisające ( poziomek mam od groma na działce). Miałam nawet kiedyś miętę ;:108 .
Jeśli lubisz gotować i pichcić w kuchni w mig docenisz własne, świeże ziółka. Czasem zamiast siać, kupowałam gotową rozsadę i dbałam o nią należycie. Efekt taki sam, tylko satysfakcja odrobinkę mniejsza ;:170 , ale i tak warto.
Mam identyczną szklarenkę na rozsady. Sprawdziła się rewelacyjnie. W tym roku jeszcze jej nie rozłożyłam, ale juz na dniach to uczynię...ze dwie setki pomidorów i papryczek czekają na nowe lokum ;:65 .
Życzę powodzenia w zazielenianiu balkonu i przyjemności z jego pielęgnacji ;:3 .
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Kasiu witam
200 setki pomidorów
Chyba nie będziesz upychać ich u siebie :)
Chociaż dwa balkony, mnóstwo pomysłów:)

Co do ziółek to mam na razie bazylię (taką jak w sklepach można kupić), pietruszkę rozmaryn oraz mieszankę ziół. W mieszance niestety nie było napisane cóż tam są za zioła z tych co obecnie rozpoznaje to natka pietruszki i bazylia. Zamierzam jeszcze dokupić inne odmiany bazylii. Może masz jakieś doświadczenia z innymi bazyliami, które są dobre a których nie warto.

Codziennie rano robię "obchód" moich doniczek i cóż ja dzisiaj widzę........mnóstwo łebków przebijających się na świat :heja
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Takie małe a tak już cieszą
Nieśmiało wyglądająca bazylia :wit
Obrazek

Dzięki forum wiem, że to mizuna ;:138
Obrazek

Czekam na dalsze :tan
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Dzień dobry wszystkim ;:3
Kawa wypita, obchód zrobiony, czas na drugą kawę i zdjęcia :tan

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pierwsze kwiatki na vilmie, muszę wkońcu ją przesadzić i TO DZIŚ!!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Może ktoś wie, co to za ziółko. Wyrosło z mieszanki ziół i tego narazię nie rozpoznaje, być może nie znam.
Obrazek

Jak da się zauważyć na zdjęciu nr 5, miałam w nocy jakiegoś niezapowiedzianego gościa, który przespacerował mi się po moich rzodkiewkach, zostały tylko dziury!!!! Mam nadzieję, że nie zaszkodzi to roślinką a od dziś będę przykrywać to wiekiem i już ;:134

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zapomniałam dodać, moje wydłubane ziarenka kumato zaczynają kiełkować ;:138 ;:138
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
passi
200p
200p
Posty: 200
Od: 19 mar 2014, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Cześć ale masz spore pomidorki kiedy siałaś ? Wiesz co ja robię, wbijam dość gęsto patyczki od szaszłyków by mi kot nie łaził po skrzynkach i na ptaszki też to pomaga, wyciągam je dopiero jak rośliny sporo podrosną .Rewelacyjnie to nie wygląda ale jest skuteczne.
Pozdrawiam Ania.
zielone co nieco http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=75814" onclick="window.open(this.href);return false;
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Roślinki a właściwie nasionka poszły na koniec lutego na waciki. Wtedy jakoś przypadkiem trafiłam na forum iiiiiiii stało się ;:138 będą warzywka na balkonie i nie tylko :;230

-- 8 kwi 2014, o 10:24 --


Właśnie wrzuciłam do ziemi wszystkie nasionka kumato ok 10 sztuk. Rano tylko jedno nasionko miało kiełek a jak poszłam teraz sprawdzić co i jak to się okazało, że wszystko ładnie wykiełkowało ;:138

Jakby mało było szczęścia dopatrzyłam się, że moje pomidorki (oczywiście nie wszystkie) mają już zawiązki kwiatowe :heja
To wschodnie okno u córki naprawdę im służy. Szkoda że jest tam wąski parapet i duuuże doniczki tam się nie zmieszczą.
Tak się teraz zastanawiam czy poprzesadzać te pomidory do większych doniczek (zanim trafią do właściwych na balkonie)
Ostatnio zmieniony 8 cze 2015, o 10:41 przez jokaer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”