Papryczka chili-jak pielęgnować

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Jeżeli masz je w donicach ,to papryczki mogą dojrzewać w pomieszczeniu, jeżeli dopiero będziesz je wsadzać do donic to papryka może je zrzucić , więc faktycznie lepiej czekać aż dojdą. I modlić się ;:180 ,żeby nie było przymrozków :D .
Pozdrawiam , Bożenka.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

A co ja od tygodnia prawie robię ;:306 Jakby było fajnie gdyby tak październik był słoneczny - nie musi być nawet bardzo ciepły - z 15 stopni wystarczy :D byle by słońce było! i nie wiało tak strasznie jak dziś.. bo porywy są okropne ;:222
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Witam, już kiedyś pytałem się tutaj jaka to może być papryczka ale była za młoda i ciężko było określić.
Roślinka jest spora :O Ma około metra wysokości i naliczyłem prawie 40 papryczek na krzaku. Papryczki tak jak na zdjęciu a jeżeli chodzi o pikantności to jest pikantna, nawet bardzo a to lubię :)
Jak by ktoś pomógł mi w rozszyfrowaniu tej zagadki to będzie super ;) Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam Sudzio ;)
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Patrząc na jej wygląd, długość i kształt to może to być jakaś Cayenne :) Ale odmian w tej rodzinie jest sporo, więc ciężko ustalić :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Termic dzięki za podpowiedz :) Jak by ktoś miał jeszcze jakiś pomysł co to może być to będę wdzięczny. Jestem bardzo zadowolony z niej i chciałbym ustalić co to za papryczka ;) Dziękuje
Pozdrawiam Sudzio ;)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Trochę wcześniej jedna z koleżanek(?) nazwała ją "świński ogonek".Mnie to wystarcza.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

W takim razie powinna być lekko zakręcona ;:306 Sudzio masz taką ? ;) Wymierz ją, może to Long Slim (12-15cm) , Thai Denchai ( 10-12 cm, też jest w miarę prosta), Goat Horn (do 5 cm), Cayenne Thick (jest dość gruba, bo do 3 cm szer przy szypułce, do 15cm długości), Chile de Arbol (bardzo podobne z wyglądu, ma około od 5-8cm długości, smukła). Wszystkie przykłady pochodzą ze stronki http://www.pepperseeds.eu :) Osobiście polecam forum z chilli (oczywiście dla poszerzenia wiedzy) ;) Mi się mocno oczy otworzyły jak zobaczyłam ile jest gatunków, rodzajów, rodzin itp.. To tak jak z pomidorami :D Dopóki człowiek się tym nie interesuje to nie wie że "tyle tego jest" :roll: Jeżeli nie jesteś pewny odmiany, a owoce i roślina ci podchodzi, to nasionka możesz spokojnie wysłać z dopiskiem NN ;) Grunt że roślina się spisuje i smakuje ;:108
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Dlaczego moja czereśniowa wcześniej była ostra teraz ma tylko cień tej dawnej ostrości?Temperatura, ilość światła?Pozostałe ostre trzymają poziom.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Może doszło do niechcianego zapylenia ze słodką która rośnie obok ? Szczerze to nic za bardzo nie przychodzi mi do głowy ;:218
U mnie przesadzenie paru krzaków z tunelu do doniczki nawet się udało, choć były przywiędnięte przez pare dni. Owoce ani liście nie opadły, czarna powoli się wybarwia - śliczna jest :D No i podpisana Habanerka Musztardowa coś zaczyna się przebarwiać. Dobrze, że owoców nie zrzuciła.. Jak tylko będę miała możliwość to fotki szczele :)) Yamaican Hot Yellow też się trzyma razem z owocami :tan A Carreben Red aż piecze w oczy po rozkrojeniu :? Nawet mi rękawiczki nie pomogą ;D
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Papryczki są z tych samych krzaczków.Pewnie to ja się przyzwyczaiłem.Muszę dać komuś do spróbowania.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Moje zielone ostre papryczki zmieniły się przez te pare dni w kolorowe palące piękności :D W pochmurny dzień można chociaż oko nacieszyć! Najbardziej urzeka mnie Habanerka "Big Sun" :D Śliczna, długo utrzymuje świeżość, piekielna.. :D Poza tym Yamaican też ładnie się wybarwia.. Caribbean red niby niewinny a moc też ma dobrą :D Pj, będę chyba dzisiaj ręce moczyć w oleju żeby mnie piec przestały :;230
A skrzyneczka jeszcze zielonych coś się ociąga.. Dobrze jednak że nie lubią dojrzewać wszystkie na raz, bo chyba bym się popłakała ze szczęscia i nadmiaru roboty :)) Ledwo co nadążam za pomidorasami :roll:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Moje lekko przymrozek dosięgnął - kilka już w domu się wygrzewa, a resztki owoców dojrzewają :) Zobaczymy ile z nich jeszcze będzie owocowało :)
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ja,w tym roku wysialam pierwszy raz,dla eksperymentu,nasionka z papryczek pikantnych kt?re dosatlam od sasiada. Zostaly wysiane pod koniec maja a teraz maja sporo papryczek,p?ki co jeszcze zielonych. W nastepnym roku wysieje Trinidad Scorpion ,Cayenne,Habanero i pare innych odmian.
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”