Papryczka chili-jak pielęgnować

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

termic88 pisze:Pewnie są za domem? :lol:
Szybko mi to przechodzi jak się patrzę na kolorowe papryczki! ;:138
Dokładnie tak :D wszystko widzę przez okno :heja
termic88 pisze: Ale wszyscy znajomi mają już sadzonki ode mnie z roku na rok, więc nie wiem jak ja ograniczę produkcję.. zwłaszcza że w mieszkaniu ciężko jest robić takie rzeczy :;230
Nie daj sie ;:185 Ja w tym roku dałam do zrozumienia,że jak na przyszły rok będą coś z tego chcieli sadzić to '' zbierać nasionka''i robić na wiosne rozsady.Widziałam przerażenie w ich oczach;A co ;:oj niech spróbują jak to jest wyhodować roślinę od malutkiego nasionka
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Oj, ja mam koleżanki, dawne co prawda bo z pracy w której już nie robie, ale mieszkają właśnie w domkach jednorodzinnych za miastem, i zamiast coś takiego robić to do mnie piszą :D A ja biedna w bloku męczę się z 25 kartonami sadzonek na balkonie 2x3m albo coś takiego :D Nawet mam już specjalny regał z 3 półkami żeby wszystko zmieścić ;:306 ;:306 Oj, skończy się dobra passa, albo będę sprzedawać za złotówkę jedną :;230 :;230 Na agrowłókninę pod tunel może zarobię :lol:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

termic88 pisze:I pytanie do was/ zainteresowanych/ jeśli tacy są.. Czy z tych papryczek mam dużo nasion przeznaczyć na aukcję i młucić ile się da? Czy zainteresowanych tymi odmianami "pewnymi" bez eNek będą chętni? Bo o ile z pomidorów łatwo się pestki wyjmuje to z tych ostrości.. Brrr.. już mnie ręce pieką!!
I ktoś podawał pomysł ostrość papryczek żeby się pozbyć-masło albo jakiś taki tłuszcz chyba. Właśnie tak zrobiłam i totalnie wszystko przeszło. Żadnej oznaki ostrości na skórze! Jesteście Wielcy!! ;:4
Zainteresowani są :) Będę niezmiernie szczęśliwa, jeśli jednak podejmiesz się wyzwania wydłubywania nasion :)

Ja jedynie mam nasionka czerwonej cayenne z akcji, ostrą zółto-pomarańczową, czerwone okragłe ostre i moje z wyhodowanej z kupnej czerwonej megaostrej papryczki chilli :)


W kwestii ostrości... Jako zabezpieczenie polecam 2 pary lateksowych rękawiczek (2 w razie jakby 1 warstwa pękła). A jeśli chodzi o usuwanie ostrości, to kapsaicyna najlepiej rozpuszcza sie w tłuszczach i ...... wysokoprocentowym alkoholu :)
Także pomijając juz nasze rączki, a chcąc pozbyć się ostrości w ustach, gdy trochę przesadzimy, to zamiast płukać jamę ustną olejem (bleeee, to chyba nie wykonalne) radzę chlapnąć kielonek wódeczki wypłukać i... połknąć :D co by nie marnować hehe
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Tego najczęsciej nie mam pod ręką, ale również sprawdza się zjedzenie jogurtu :) Dobra, to zajmę się tym może jutro? :P Albo dziś wieczorem, żebym już trochę miała podsuszonych! ;:108 Reszta jeszcze dojrzewa :)
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Jogurt nie zawiele pomaga, no chyba, że ma dużą zawartość tłuszczu :) Najlepiej by sie chyba sprawdziła śmietanka 30% :;230
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ale chyba lepszy niż zwykła woda? :D Najlepiej to nie próbować, albo to przeżyć :))
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Najgorzej to jest jak się człowiek zapomni i paluszki do oczu wsadzi...
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

A w okolicy nosa? :P Nie ma co, nalezy z tym uważać! Właśnie jadę do mojej zapadlinki zobaczyć czy papryczki się już wybarwiły :) Elf Zielonki bardzo mi się ładnie wybarwia :)) Mam jeszcze masę podużnych, które powinny być słodkie, są takie w kształcie sopli, wyglądają na słodkie bo dość twarde więc grubą ścianę chyba mają. Ale na razie koloru zielonego :(
Muszę na weekend (bo i tak pogoda ma być brzydka-teoretycznie) sobie wynaleść słoiczki i będę robić Chilli, chyba w zalewie octowej żeby nie straciła tej chrupkości. Powinna być zjadliwa? Macie jakiś sprawdzony pomysł na takie rzeczy? :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Mam dużo nasion ostrej papryki,chcę wysłać na akcję,niestety nie wiem co to za odmiana.Może ktoś ją rozpozna?
Obrazek
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

To będzie cyklon :)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Dziunia87 pisze:Najgorzej to jest jak się człowiek zapomni i paluszki do oczu wsadzi...
Miałam tak ostatnio... A mój tata 30 lat temu miał jeszcze gorzej... do łazienki poszedł...
Pozdrawiam - BabajAGA
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Morango wielkie dzięki,będę więc mogła opisać prawidłowo,a nie jak miałam zamiar nn.Pozdrawiam.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

termic88 pisze: mieszkają właśnie w domkach jednorodzinnych za miastem, i zamiast coś takiego robić to do mnie piszą :D A ja biedna w bloku męczę się z 25 kartonami sadzonek na balkonie 2x3m
A nie możesz tej rozsady doglądać na miejscu u koleżanek w domkach?Posiedzicie ,poplotkujecie,napijecie się kawki, powiedzmy tak raz w tygodniu.Idę o zakład ,że zapotrzebowanie gwałtownie zmaleje.Tak tylko sobie pomyślałem,bo jak to prawdziwe koleżanki to się na pewno ucieszą z tych wizyt.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”