Chrzan - kontrowersyjne warzywo.Uprawa ,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

SATI pisze:A u mnie na działce chrzan nie chce rosnąć :(

Sati..to ty się ciesz! bo ja odkąd mam działkę ..a jest to już ze dwadzieścia lat walczę z nim a i tak gdzieś wychodzi..nawet perzu się pozbyłem a chrzanu nie..
Awatar użytkownika
monialuc
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 wrz 2006, o 16:00

Post »

ależ mnie pocieszyłeś józefie jestem zalamana tym chrzanem mam praktycznie cały jeden narożnik działki zarośnięty ale moze znajde jakis sposób
pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Jedyny sposób to go kosić z trawą, nie znam innego, randapu się mój nie boi.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

monialuc pisze:a czy ktoś może wie jak się pozbyć chrzanu z działki po byłym włascicelu zostało mi tego mnustwo na działce i już nie mam na to siły ;:99
Myślę, że skuteczna metoda to po wybraniu korzeni "potraktowanie" każdego wyrastającego chrzaniku ROUDUPEM. Zabieg trzeba będzie wykonać w ciągu roku minimum dwukrotnie. Powinno poskutkować. Skutkuje nawet na szczaw tępolistny.
Mietek.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Na chrzan jest tylko jedna rada- trzeba go polubić. Roundupu się nie boi, wykopywanie na potrzeby własne i rodziny nie zmniejsza ilości roślin na działce, wręcz przeciwnie, jakby dodawało mu sił. Walczę z nim odkąd pamiętam. Kwitnie pięknie każdego roku, teraz jesienią wyrwstają mu ciekawe, głęboko powycinane liście. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

alka pisze:Na chrzan jest tylko jedna rada- trzeba go polubić. .......
Ja go lubię i to nie tylko jako tarty z octem lub kwaskiem cytrynowym. :lol: W ogrodzie pełni funkcję rośliny ozdobnej, a nie raz "uszczknie" się kawałek do kiszenia ogórków. ;:7
Mietek.
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Moniko!!! jeśli masz mnóstwo chrzanu zawsze możesz przesłac go mnie!!! :D Na moim ranczo jeszcze go nie ma!!!
Ulka buziaki przesyła
Maj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 kwie 2008, o 20:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Moniko.. Nie tylko Ty próbujesz pozbyć się chrzanu. Moja działka ma 3 tyś metrów i cała jest zarośnięta gęsto tą rośliną. Pomysły mi się już skończyły jak się tej rośliny pozbyć. Randap,chwastoks,orka nic nie pomogło. Prosze o rady
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Chrzan

Post »

Też miałam dużo kłopotu z nadmiarem chrzanu , a ponieważ rósł w ustronnym miejscu - użyłam nierozcieńczonego randapu - smarowałam pędzelkiem listki.

To " twarde" warzywo - jeszcze od czasu do czasu w tym samym miejscu się pokazuje
ale randap jest skuteczny.

Podobnie zresztą , pozbyłam się paproci , którą nieroztropnie posadziłam W żywopłocie.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Ja się pozbyłem chrzanu i innego zielska za pomocą marcinków( tych wysokich jasnoniebieskich), są tak żarłoczne że po 3 latach wykopałem całe kępy i nie było żadnego chwaścika, gleba czyściutka.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Chrzan - uprawa

Post »

Witam,
Poszukuję od jakiegoś czasu nasion chrzanu. Nie mogę znaleźć w sklepach, ani w necie. Proszę o pomoc.
Bardzo dziękuję!
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Pożycz sobie kawałeczek od sąsiadki i wsadź do ziemi w ogrodzie , za kilka lat będziesz miała go wszędzie, ja już to przerabiałem, wolę kupić w sklepie, tyle ile mi trzeba.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Oj, Tadeuszu, Ty już wiesz, że ja jestem "etosik"- to mój pierwszy sezon, więc jeszcze mam mżonki...Chciałam mieć liście do ogórków kiszonych, no i sama zrobić, taki jak moja Babcia- wyciskacz łez...
Te chrzany w sklepie wszystkie są konserwowane...Ostatnio poczytałam etykietki i nie znalazłam zwykłego chrzanu, bez sodu, kwasku, czy benzoesanu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”