Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
karulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 maja 2008, o 22:55
Lokalizacja: Lubenia(podkarpacie)

Post »

A jakieś ekologiczne sposoby na to świnstwo są?
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Sprawdź, czy to fruwa jak poruszysz liścia, bo możliwe, że to tylko mszyce. Jeśli natomiast są to fruwające białe muszki to nie tylko, że nie ma ekologicznych sposobów, ale nawet środkami chemicznymi trudno je wytępić.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak to mączlik to proponuję Mospilan 20 SP.
Pozdrawiam Andrzej.
karulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 maja 2008, o 22:55
Lokalizacja: Lubenia(podkarpacie)

Post »

Potrząsałam i nie fruwa. :cry: Czyli to mączlik? Czyli ciężko bedzie to zwalczyć?A jeśli w pobliżu papryk były pomidory i melony(nie widać na sadzonkach oznak choroby) to też lepiej profilaktycznie opryskać je też?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Niekoniecznie jeśli nie ma na nich szkodnika to nie musisz pryskać, opryskiem zwalcza się szkodnika a nie pryska profilaktycznie. :D
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Jeśli nie fruwa to po prostu mszyce. Oczywiście, że trzeba opryskać inne rośliny, żeby je zabezpieczyć. Mospilan jest bardzo dobry. O ekologicznych sposobach walki z mszycami na pewno było gdzieś na tym forum pisane.
Awatar użytkownika
kormoran
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 25 maja 2008, o 18:41
Lokalizacja: Czeladź

Coś mi zjada warzywa - paprykę i pomidory.

Post »

Witam. Zachodze dzisiaj na swoją działeczkę po 2 dniach nieobecności. Oglądam ja wszystko ładnie rośnie. Patrzę na pomidory i paprykę a tu :shock:
Zobaczcie sami. Co robić? Ktoś lub coś objada się moimi warzywkami. :evil: Obrazek Obrazek
Lszufe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 26 kwie 2008, o 23:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Mnie to wygląda na jakieś chrząszcze - np ogrodnica niszczylistka. Poobserwuj wieczorem czy coś dużego brązowego się nie kręci w powietrzu

Pozdrawiam
L.S.
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

Patrząc na uszkodzony owoc pomidora, to wygląda to na to, iż uszkodziła go rolnica. Z papryką myślę że może być podobnie. Co robić? Popryskałbym te warzywa insektycydem układowym np. Mospilanem.
Awatar użytkownika
kormoran
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 25 maja 2008, o 18:41
Lokalizacja: Czeladź

Post »

A czy mógł to być bażant?
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Kosiarz, a rolnice to czasem nie żerują w glebie? Chyba żeby mi się coś pomyliło.
Czy mógł to być bażant? Jeśli ma podobne zwyczaje do kur... One tak robią.
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

lotta pisze:Kosiarz, a rolnice to czasem nie żerują w glebie? Chyba żeby mi się coś pomyliło.
Czy mógł to być bażant? Jeśli ma podobne zwyczaje do kur... One tak robią.
"[...] Gąsienice rolnic uszkadzają nadziemne i podziemne części roślin i często wciągają ich fragmenty do swoich podziemnych kryjówek. Młode osobniki mogą wchodzić na rośliny i uszkadzać liście i pędy. [...] "
Tu akurat podrzuciłem cytat z art na ho.haslo.pl. Fotki uszkodzonych owoców pomidora są dostępne chociażby na stronie Bayer"a (broszury)

I jeszcze, co do ich zwalczania:
W zabiegach interwencyjnych przeciwko rolnicom skuteczne są następujące insektycydy: Basudin 600 EW (0,5 l/ha), Diazinon 250 EC (1,0 l/ha), Diazol 250 EC (1,0 l/ha), Diazol 500 EW (0,45 l/ha), Dursban 480 EC (1,0 l/ha), Pyrinex 480 EC (1,0 l/ha), Nurelle D 550 EC (0,5 l/ha), Sumi-Alpha 050 EC (0,2 l/ha).
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Papryka-białawy nalot na spodzie liści

Post »

Mam problem z papryką a dokładniej papryfiutki które rosną w domku na parapecie. Zauważyłam dzisiaj na spodzie liści białawy nalot wzdłóż nerwów lub na całym liściu. Wygląda to jakby rosa biała albo biały meszek. Co to za choroba lub szkodnik i jak się tego pozbyć żeby uratować moją papryczkę. Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”