Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witam!
Mam kilka papryk pod folią i kilka w gruncie i mam problem czy usuwać z nich wilki? Czy nie ma sensu, a jeśli tak to czy golic wszystko czy coś zostawić. Wszystkie papryki to annumy.
Pozdrawiam Marek!
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Agula1985m pisze:Witam.mam paprykę średnio ostrą.nie wiem jaka odmiana bo dostałam sadzonki i nie znam nazwy. Ostatnio pojawiły sie ciemne przebarwienia w kątach liści. Czy to normalne?co to oznacza?pozdrawiam.
zdjęcie niedostępne/Ad.

Jeśli chodzi Ci o fioletowe przebarwienia na łodygach i ogonkach liściowych, to nie masz się czym martwić.
Ani choroba ani niedobór, po prostu papryka tak ma.
Pozdrawiam, Marta.
mattkapolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 cze 2016, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witam Was serdecznie ! Mam nadzieję że u Was dostanę odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Mianowicie - co to jest za papryka ?

Obrazek


Zasialam ja z nasion kupionych w markecie. Teraz to to jest wielkie i ma już 13 papryk. To była jakaś chilli chyba. No i pytanie kiedy zmieni kolor ? To moje drugie podejście do hodowli czegokolwiek. Rok temu bawiłam się w pomidory na balkonie. Miałam do listopada. Tej papryki też niczym nie nawoże tylko podlewam a żyje sobie w doniczce :) krzaki 2 :)
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

kurakao pisze:Witam!
Mam kilka papryk pod folią i kilka w gruncie i mam problem czy usuwać z nich wilki? Czy nie ma sensu, a jeśli tak to czy golic wszystko czy coś zostawić. Wszystkie papryki to annumy.
Pozdrawiam Marek!
Podłączam się pod pytanie.
Mam w gruncie kilkanaście krzaków papryki wyhodowanej z nasion kupionych z warzywami w markecie i praktycznie co liść to odrost.
Obrywać wszystkie, czy coś zostawić?
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
An35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 cze 2016, o 16:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Ja obrywam zawsze wszystkie do pierwszego rozwidlenia a potem reguluje do dwóch pedow i mam całkiem duże zbiory
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Czy ktoś ma sprawdzony system podlewania papryki Polywersum przeciwko werticiliozie? Chodzi mi szczególnie o informacje dotyczące: jak wcześnie zacząć, jaka jest optymalna ilość cieczy na roślinę (chciałbym podlać pod krzak), ile zabiegów w sezonie, jakie przerwy między zabiegami i kiedy przeprowadzić ostatni zabieg. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Adam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Jak masz niską zawartość wapnia w glebie,to papryka jest szczególnie narażona na grzybowe choroby odglebowe.Przy zawartości Ca pow.3000 mg/litr nie ma problemu z grzybami glebowymi.
Poszukaj w sieci.Było o tym chyba w Haśle Ogrodniczym.
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Dzięki za odpowiedź. To już wiem, że glina z iłem, które sobie w tym roku nawiozłem, przydadzą się nie tylko do lepszego trzymania wody. :)
Pozdrawiam
Adam
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

W jednym z wątków przedstawiono zastosowanie kwasu borowego jako oprysku w poprawie zawiązywania kwiatów pomidora oraz ich ochronie przed pleśnią. W kilku miejscach czytałem o szkodliwości kwasu borowego dla człowieka, gdzie indziej że nie jest szkodliwy. To jak to w końcu jest ? Czy opryskanie pomidorów roztworem kwasu borowego będzie szkodliwe przy spożyciu owoców czy nie ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Zauwazasz różnicę pomiędzy lampką wina do obiadu a flaszką wódki co wieczór? To tak ogólnie w temacie szkodliwości czegokolwiek. :D
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Zauważam :D Więc nie ma podstaw do obaw jeśli z umiarem stosowny jest kwas borowy do opryskiwania kwiatów pomidorów ?
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Posadziłam kilka papryk do gruntu i w tunelu.Coś zeżarło mi w kilku szt.czubki.Teraz zaczęły odbijać.I tu leży problem.Tradycyjnie usuwa się wszystko do pierwszego rozwidlenia i pierwszy kwiat.A co ja mam zrobić jak z każdego miejsca przy listku puścił czubek?Na jednej widzę na samej górze kwiatka.Na dole przy listkach nie zauważyłam.Zrobił mi się krzaczor.Niziutki,ale krzaczor.Co ja mam teraz uciąć?
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Opryskałem rośliny a szczególnie owoce przeciwko zgniliźnie wierzchołkowej cytrynianem wapnie i po oprysku zostały białe wapienne zacieki na liściach. Zmyć je wodą czy mogą zostać ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”