Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Rozumiem, że nie ma innego wątku dotyczącego papryk, nie związanego z chorobami i problemami?
Papryki nie są tak popularne jak pomidorki?

Ze słodkich mam tylko Ramiro.
Jestem mega zadowolony, średnio 6 szt na krzaku. Nie wiem czy to dużo, ja nawet tyle się nie spodziewałem.
Największe zbliżają się do 20 cm długości.

Obrazek
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Poohaty700 pisze: Rozumiem, że nie ma innego wątku dotyczącego papryk, nie związanego z chorobami i problemami?
Papryki nie są tak popularne jak pomidorki?
trochę wątków jest...tylko trzeba poszukać
viewtopic.php?f=42&t=102157&p=6064755#p6064755
viewtopic.php?f=42&t=40038&p=6062212#p6062212
viewtopic.php?f=42&t=100815&p=6061716#p6061716
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

docentandrzej i Mirek19 dzięki za linki. Obaj daliście dokładnie te same.

Szukajka mi nie obca. Umiem korzystać. Moje Ramiro to papryka słodka uprawiana w folii, więc nie pasuje to wątku uprawy balkonowej w doniczce, uprawy w gruncie, no i zdecydowanie nie jest to papryka chilli. Taką tez mam - Cayenne i wrzucałem już fotki. Może najbliżej do papryki w uprawie gruntowej i być może tam będę kontynuował wątek, bo dzięki Bogu nie muszę pisać w sprawie porad o chorobach, szkodnikach, czy problemach.

Pozdrawiam
Poohaty
Awatar użytkownika
kusay
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 sie 2015, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Cześć, ostatnio podupadła moja cayenne, czy dobrze myślę że to niedobór fosforu?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Raczej niedobór wszystkiego. Oprócz wody i słoneczka rośliny potrzebują też soli mineralnych. Uczą o tym w podstawówce. ;:124
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Niestety, ale hodując papryki w pojemnikach - szczególnie takich małych- bardzo łatwo o niedobory i niezdolność do przyswajania rożnych mikro i makro elementów- chociażby z powodu niestabilnej wilgotności i wahań temperatury w pojemniku, do tego wypłukiwanie nawozu przy podlewaniu. Nawóź dolistnie- nie rozwiąże to co prawda problemu, ale złagodzi objawy.

Następnym razem większe pojemniki, na dno z 2-3 cm węgla drzewnego( takiego do grilla tylko trzeba trochę rozdrobnić) i trochę drobnego wymieszać z ziemią.
Do tego nawóz w granulacie do ogólnej mieszanki ziemi z piaskiem i na wierzch ściółka jakiegoś rodzaju.
Awatar użytkownika
kusay
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 sie 2015, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

kaLo, Lumen dzięki za poradę, z żadnymi innymi roślinami nigdy nie miałem problemu jak z tą papryką dlatego zdurniałem ;:223
A zaczęło się to od czasu kiedy przesadziłem z porcją nawozu dla papryki i mojej niewiedzy o tym fakcie, na drugi dzień połowa z jej łodyg zwiędły, drugie pół widać było że zaczynały się kłaść. Wystraszony, szybko przesadziłem je do nowej ziemi i z czasem 90% papryki odzyskało żywotność, część z widocznymi jeszcze skutkami przenawożenia. Od tamtego momentu, jak się domyślacie, nie nawoziłem ;:223 Cały czas myślałem że to co zaczęło się ostatnio z nią dziać to dalsze efekty uboczne przenawożenia ;:223 Więc jak głupi spisałem ją na straty ;:145 . Cóż, za głupotę się płaci.
Teraz domyślam się że są marne szanse żeby odzyskała zdrowie, przesadzanie pewnie też nie zda egzaminu albo i pewnie nie jest możliwe.
Ale kilka papryczek będę miał :D , jak na pierwszy raz to porażka ale i też nauka na przyszłość.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Widzę,że niekt?rzy pokazują to co i ja mam - nadżarte owoce.
Nie zgodzę się,że to ślimaki. Przynajmniej nie u mnie. To coś małego,to coś co włazi do środka i od środka zjada owoc zaczynając od gniazda nasiennego.
Nie zlokalizowałam tego,natomiast wszystkie moje papryki takie dziurki mają. Co zaskakujące taka paryka dalej sobie rośnie...
Ktoś wie co to za potwór tak obżera?
Awatar użytkownika
kusay
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 sie 2015, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Dzięki Wam cayenne przeżywa drugą młodość :D może owoców nie będzie miała tyle ile by mogła mieć, ale i tak jestem zadowolony że udało mi się ją wyprowadzić, część owoców już zjedzona :D ok. 10 papryczek jeszcze sobie dojrzewa i co chwilę wypuszcza kwiatki.
Dzięki wielkie za pomoc ;:136
Obrazek
Dorotek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 19 cze 2018, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Cześć wszystkim!
Dostałam w tym roku od teścia krzaczki papryki na balkon- nie wiem niestety co to za odmiana, podobno jakaś ostra.
Ogólnie papryka rośnie dobrze, ale... kiedy owoce zaczęły czerwieniec zauważyłam na nich drobne robaczki. Wydaje mi się ze na pozostałych (jeszcze żółtych) owocach takich nie widzę ale może są po prostu trudno dostrzegalne na tym kolorze.
Czy ktoś wie co to za robactwo i jak się go pozbyć?
Pozdrawiam!
Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Słabiutkie to zdjęcie ale wygląda jak wylinki mszyc. Jakbyś chciała wnieść do domu to bez oprysku będziesz mieć inwazję. W ciepełku namnożą się wszelkie plagi.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Dorotek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 19 cze 2018, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Spróbuje zrobić lepsze jak będę w domu ale tak przeczuwałam ze to mogą być mszyce. W sumie nic innego ni nie przychodziło do głowy.
Jaki oprysk bezpieczny polecacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”