Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Moje papryki, wyglądają jescze gorzej. I te w gruncie i te w donicach. W innej ziemi, w innym miejscu, a wyglądają podobnie. Dodatkowo, starsze liście, zwijają się w dół. ;:222 Plamy, na liściach, to sosnowy pył.
Obrazek
Pozdrawiam Ewa
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Ratunku, spadły mi spodnie na moją paprykę w skrzyni i złamał się cały stożek wzrostu , tak 2/3 z łodyga... Miały owoc, to była jedna z większych papryk. Czy da się ukorzenić... ;:145
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Agula u mnie dokładnie tak samo stożki wzrostu wyglądają. Chodzę patrzę i nic nie widzę. Może coś jakby małe ziarenka piasku. Muszę wziąć pod lupę.

Byłam sprawdziłam o to były tylko ziarenka piasku. Zadnych robaczków.
Pozdrawiam ;)
Daniel1711
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 maja 2017, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witajcie. To mój pierwszy raz z papryka i powiedzcie mi czy z nią jest wszystko ok. Jest niska bo ma około 30cm i nie wiem czy dobrze rosną owoce. Jeden największy obecny na zdjęciu w podobnym stanie jest już od jakiegoś tygodnia i nie widać żeby rósł. Liście są ładne błyszczące ale ten bardzo wolny przyrost mnie niepokoi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

A czymś ją karnisz?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Przylepa napisz czym i ile nawoziłaś.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Daniel1711
O ile dobrze widzę owoce z pierwszego międzywęźla masz nie usunięte.To bezwzględna konieczność.Taki owoc/owoce pozostawiony na roślinie będzie rósł w siłę osłabiając roślinę.Wprawdzie urośnie duży,ale pozostałe zawiązane owoce będą drobne i będzie ich niewiele a krzaki będą rosnąc marnie.Poza tym im będzie większy spowoduje zrzucanie nowych zawiązków.Papryka w początkowych tygodniach od posadzenia ma to do siebie że rośnie powoli,więc nie ma powodów do niepokoju.Ile czasu upłynęło od momentu sadzenia?Jeśli gleba była odpowiednio zaopatrzona w składniki pokarmowe przed sadzeniem to teraz co powiedzmy 10 dni papryka powinna dostawać dolistnie wapń na który bardzo dobrze reaguje.W uprawie tunelowej bardziej niż w odkrytym gruncie papryki są atakowane przez mszyce,więc pozostaje Ci obserwowanie spodniej strony liści w w porę reagowanie. I oczywiście utrzymywanie wilgotności ziemi na stałym poziomie.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Daniel1711
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 maja 2017, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Niczym specjalnym jej nie karmie. Ma regularnie dostarczana wodę a po za zwykła woda dwa razy dostała wodę z nawozem przeznaczonym do papryki i pomidorów. Do tunelu wsadziłem ja około 17 maja.

-- 15 cze 2017, o 19:26 --

A i czy teraz jeszcze mogę usunąć ten owoc z międzywezla czy już za późno?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Praktycznie Daniel minął miesiąc od sadzenia więc nawóz wapniowy jak najbardziej bym już wdrożył.Na nic nie jest za późno,owoc z pierwszego międzywęźla usuń.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Daniel1711
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 maja 2017, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

A ten nawóz wapniowy to jakiś konkretny? W jakich proporcjach, jakie stężenie?
Patrzyłem teraz dokładnie i wszystkie pierwsze kwiaty były usunięte.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Ja do dolistnego dokarmiania stosuję Calcinit Yara Livia o składzie 15-azot i 27-wapń.Równie dobrze może być inny o podobnym składzie. Calcinit daję dolistnie- 50 gram na 10 litrów wody.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Daniel1711
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 maja 2017, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Dzięki serdeczne za cenne wskazówki. Jutro kupie to co polecasz. Kiedy można się spodziewać pierwszych zbiorów? Zaznaczam że pojęcia nie mam jaka to odmiana bo rozsade kupiłem na rynku. Wiem tylko że jest czerwona papryka oraz żółta.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Termin zbioru dojrzałych owoców zależy od kilku czynników,pogody-pomimo ze to uprawa tunelowa i ten okres trwa krócej niż uprawa w gruncie,odżywienia roślin,pielęgnacji i wczesności odmian,ale przeważnie pierwsze zbiory zaczynają się około polowy lipca.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”