Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Help. To ta złamana część włożyłam do wody...czy coś z niej będzie, jak ją ratować. ? Czy w takim razie ten owoc powinnam tez usunąć widoczny na zdjęciu w przypadku innych roślin, Faworyt?
Pozdrawiam, Werka
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Faworyt pisze:Ja do dolistnego dokarmiania stosuję Calcinit Yara Livia o składzie 15-azot i 27-wapń.Równie dobrze może być inny o podobnym składzie. Calcinit daję dolistnie- 50 gram na 10 litrów wody.
Witku a do dolistnego nawożenia można stosować saltrę wapniową? Jeżeli tak to w jakim stężeniu?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Jeśli odpowiednio jest przygotowana ziemia przed sadzeniem,zasobna w składniki pokarmowe a pH. w normie to dokarmianie nawozami wieloskładnikowymi powiedzmy co dwa tygodnie wystarcza z reguły.Wystarczy obserwować rośliny i w porę reagować na niedobory.Ja paprykę uprawiam wyłącznie w gruncie i ziemię nawożę jesienią obornikiem a dokarmianie wiosenno-letnie ogranicza się tylko do dolistnego traktowania roślin wapniem który jednocześnie chroni owoce przed sucha zgnilizną i w razie potrzeb dolistny wieloskładnik.

Marku tak jak wcześniej napisałem dolistnie Calcinit stosuję 50 gram na 10 litrów wody.
Werko tak pierwszy owoc na roślinie będący na pierwszym międzywęźlu trzeba usunąć ,czasami jest ich dwa a nawet trzy.Takie owoce usuwamy.Papryka to niestety nie pomidor i sadzonki nie ukorzenisz.Ta złamana roślina z kącików wypuści Ci nowe pędy i na nich będziesz mieć pąki,kwiaty a następnie owoce.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

kurakao pisze:
Faworyt pisze:Ja do dolistnego dokarmiania stosuję Calcinit Yara Livia o składzie 15-azot i 27-wapń.Równie dobrze może być inny o podobnym składzie. Calcinit daję dolistnie- 50 gram na 10 litrów wody.
Witku a do dolistnego nawożenia można stosować saltrę wapniową? Jeżeli tak to w jakim stężeniu?
Ja stosuję Wapnovit -10 ml/ L wody.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Wapnovit jak najbardziej może być jak pisze Marta. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Daniel1711
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 maja 2017, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

FAWORYT no właśnie w tym problem ze papryka uprawa papryki wyszła bardzo spontanicznie i nie miałem wcześniej przygotowanej ziemi. Przed wsadzeniem dałem na spod trochę obornika, przysypałem go warstwa ziemi około 10cm i dopiero sadzonke papryki. Póki co nic się z nią nie dzieje.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Cierpliwość to podstawa u ogrodnika i jej ci życzę.Jeśli dostała obornik to sobie poradzi.Pielęgnuj,obserwuj a efekty przyjdą tylko z czasem.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Daniel1711
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 maja 2017, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Jestem cierpliwy, ale wiesz, nie chciałbym żeby przez jakiś błąd zmarnowały mi się warzywa. Lepiej zapytać doświadczonej osoby niż samemu na własną rękę robić jakieś eksperymenty.
To póki co będę robił jak radzisz czyli oprysk wapna i wieloskładnikowy nawóz co 2-3tyg.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Tak dokładnie z tym nawożeniem.Będziesz miał jakieś kłopoty to będziesz pytał.Ktoś zawsze udzieli Ci cennych rad.Ja obecnie pojawiam się na forum sporadycznie z braku czasu bo przecież sezon trwa w najlepsze-powodzenia.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Foworyt dziękuję bardzo :wink: a zrobiłam zdj i go nie dodLam czy to ten owoc który powinno się usunąć?
Obrazek
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Aria, te w gruncie, dostały pod korzeń obornik i ziemię kompostową, jak zauważyłam zmiany na liściach,to dolistnie dostały 2 razy florowit. Te w donicach, rosną w ziemi z biedronki. Tutaj tez, jak tyko zauważyłam zmiany, dostały florowit. Spisałam je już na straty, ale ich nie wykopuje, nadal będę je próbowała reanimować, w ramach doświadczenia.
Nasiona siałam do ziemi aura, i pikowałam też do aury. Niczym nie nawoziłam i rosły dobrze. Jak je przesadzałam, okazało się, że system korzeniowy jest znikomy. Mój błąd, że ich nie nawoziłam w fazie rozsady. Teraz taki kiepski system korzeniowy, pewnie nie jest w stanie wykarmić rośliny, a noce zimne.
Pozdrawiam Ewa
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Wiesz co ;:oj te papryki dostały 5 razy tyle nawozu niż moje i dlatego tak wyglądają. Daj im trochę czasu, może przejedzą to i zaczną rosnąć, reanimuj samą wodą w rozsądnych ilościach i niczym już nie nawoź.
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Hmm, o tym nie pomyślałam ;:202 Cały czas stawiałam na niedobory, a one może mają już dość ;:223 . Zastosuje się do Twojej rady.
Pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”