Musztardowiec Mizuna,mibuna,kapusta japońska (Brassica )- uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Gosiu,nasionka już mam Dzięki :D ,a teraz pytanie kiedy wysiewacie musztardowca?
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

:wit
Tez kupiłam nasionka musztardowca, tylko mam problem, bo nie wiem kiedy i jak siać
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ewuni ja drugi rok będę miała go w ogrodzie. W ubiegłym roku robiłam rozsady, w połowie marca wysiewałam nasiona, a po 15 maja rozsady wysadzałam do gruntu. Ponieważ zauważyłam że nasiona świetnie kiełkują w tym roku oprócz rozsad chcę wysiać pod koniec kwietnia wprost do gruntu i zobaczę co z tego będzie
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

:wit
Gosiu dziękuję ;:168
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5822
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

:wit przeczytałam ,że musztardowca można posiać bardzo wcześnie już nawet w marcu

Uprawa musztardowca nie sprawi kłopotu ogrodnikom amatorom.

Musztardowiec to warzywo łatwe w uprawie na stanowisku słonecznym.

Wysiewa się go wcześnie, kiedy tylko ustąpi śnieg i ziemia przestanie być zamarznięta ? jeśli pogoda sprzyja, już pod koniec marca.

Wegetacja trwa krótko, a liście można jeść, kiedy są jeszcze bardzo młode, więc pierwszych zbiorów można się spodziewać już po trzech tygodniach!

Musztardowiec nadaje się na przedplon i poplon, można go uprawiać praktycznie przez cały sezon, także wczesną wiosną i późną jesienią, co więcej, chłody mu służą, daje wtedy liście lepszej jakości.

Ma niewielkie wymagania, udaje się na każdej glebie, jeśli tylko zapewnimy mu regularne i obfite podlewanie i stanowisko w pełnym słońcu,

Jest dekoracyjny; w sprzedaży są dostępne odmiany o liściach fioletowych, formy o postrzępionych, delikatnych listkach kojarzących się z plechą wodorostów, ale też o liściach dużych i gładkich.

Musztardowiec ma ciekawy smak: ostry, pieprzno-musztardowy; dodatek listków do neutralnej w smaku salaty doda jej charakteru, ale liście musztardowca dobrze smakują także w połączeniu z twarogiem albo mozarellą, nieźle wypadają jako dodatek do smażonych i duszonych potraw azjatyckich - warto z nimi poeksperymentować!


Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

A ja melduję, że mój musztardowiec z akcji od Cantati przezimował, przykryty malutką gałązką iglaka. Zostawiłam na nasiona, ale jakieś robaczki pozjadały strączki. Jesienią na samosiejkę położyłam gałązkę i mam niespodziankę.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ciekawe czy można zamrozić lub wysuszyć musztardowca.Chyba będę musiała się przekonać :;230
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

:wit
Pelasia
Fajnie, że znalazłaś takie wiadomości o musztardowcu.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5822
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ja swoje nasiona musztardowca posieje dzisiaj (pierwsza partia) :)
Asia
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Dancysia pisze:A ja melduję, że mój musztardowiec z akcji od Cantati przezimował, przykryty malutką gałązką iglaka. Zostawiłam na nasiona, ale jakieś robaczki pozjadały strączki. Jesienią na samosiejkę położyłam gałązkę i mam niespodziankę.
Ku mojemu zaskoczeniu w miejscu gdzie w ubiegłym roku był posiany musztardowiec wyrosło mnóstwo siewek.Niektóre już są spore.Niczym nie przykrywane jak na razie przetrwały przymrozki :D Zobaczymy jak będzie dalej.
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ja też mam musztrdowca ;:138 ;:138 ;:138 Wysiałam gotową mieszankę i proszę
Obrazek
Być może jak wyrośnie więcej okaże się, że mam jeszcze inne odmiany :D
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ja ok 20 maleńkich sadzonek musztardowca Red Giant (wysiewanych w domu) wysadziłam w tunelu foliowym i już ładnie urosły :) Po kilka liści mają, zrobię im dzisiaj zdjęcie. Nie są duże ale listki już są ostre :)
Wysiałam też musztardowca indyjskiego (miałam tylko 7 nasion kupionych i też już się kiełki wychyliły :)
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Moje musztardowce popikowane w domu - kilka odmian po przymrozkach czeka na wysadzenie. Doczytałam gdzieś, że musztardowiec łatwo przetrzymuje zimę w umiarkowanym klimacie i szybko się rozrasta - no zobaczymy bo mam zamiar pozyskiwać nasionka.

Ps. Gosia - wysuszony chyba straci smak - ale ja pomyślałam nad pesto z musztardowca :D skroro z rucoli potrafi być takie wyśmienite to i musztardowiec świetnie się do tego nadaje :D Już widzę takie bordowo-purpurowe - ciekawostka kulinarna :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”