Fasola tyczna

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Obrazek

Fasola Aeron Purple Star ma długie purpurowe strąki po 5-7 fasolek, jeszcze nie wiem jaka jest w smaku ale rośnie i zawiązuje najlepiej ze wszystkich odmian w tym roku :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Fasola tyczna

Post »

Jestem bardzo zadowolony z fasoli tycznej. Miałem ją pierwszy raz. Tylko jedna odmiana słabo rosła. Zebrałem kilka wiader 12l. :heja Mniej więcej co tydzień była do zbierania, może coś jeszcze zbiorę, ale na razie czeka jedno wiadro na przerobienie. :)
Mam też pytanie, czy w miejscu gdzie rośnie fasola, mogę w przyszłym sezonie ją znów wysiać?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Fasola tyczna

Post »

Jak najbardziej można posiać na tym samym miejscu. Nawet niektórzy dawniej siali na niby fasolę na polu, gdzie jeszcze nie była siana, aby wytworzyła bakterie w ziemi. Wówczas w następnym rosła ze zdwojoną siłą. Wtedy do zaszczepiania bakterii była nitragina i trudno było ją zdobyć, a obecnie jest więcej różnych preparatów.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Fasola tyczna

Post »

To świetna informacja, mogę już zacząć kupować nasiona na kolejny sezon ;:108
sniezka74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 paź 2014, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Fasola tyczna

Post »

Witam

Kochani. Mam kawałek takiej nieuprawnej działeczki, bardzo słaba ziemia. Proszę powiedzcie czy mogę fasole hodować wkopując powiedzmy 5 litrowe pojemniki w glebę ..starczy jej miejsca?
Pozdrawiam Ela
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5748
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasola tyczna

Post »

Fasola lubi stanowiska zasobne w jedzonko. To wszystko zależy, ile sadzonek będzie w tym 5 l pojemniku i w jakiej ziemi ją posiejesz.
Asia
sniezka74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 paź 2014, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Fasola tyczna

Post »

Myślałam o kompoście i ziemi uniwersalnej ze sklepu.. a w pojemniku planowałam uprawie gniazdową trzy nasionka na wiaderko... jak myślisz, będzie dobrze?
Pozdrawiam Ela
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5748
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasola tyczna

Post »

Ja tez tak kombinowałem , ze max 4 nasiona. Jeżeli tak , to próbuj. Myśle, ze będzie Ok, tylko nasyp na spód jakiś drenaż i zrób dziurki w pojemnikach.
Asia
sniezka74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 paź 2014, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Fasola tyczna

Post »

ok.. dzięki.. tak zrobię. Myślę ze może po prostu odetnę spody. ;:167
Pozdrawiam Ela
Brcn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2021, o 03:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czarna fasola

Post »

Cześć! Szukam jakichkolwiek informacji na temat czarnej fasoli. Kilka lat temu straciliśmy nasiona czarnej fasoli tycznej, którą moja babcia siała już dobre 20 lat temu. To była odmiana o miesistych strąkach, właśnie taka była najlepsza do jedzenia. Za nic nie mogę znaleźć nazwy tej fasoli ani miejsca gdzie mogę kupić nasiona. Czy ktoś wie co to za fasola mogła być?
blaadee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 mar 2021, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Hej, czy Ktoś może podpowiedzieć jak przechowywać fasolę Jaś karłową ? ilość 10kg, wysuszona. Czy można zapakować ją w worki próżniowo po 1-2kg ? czy do na przykład wiaderek po kiszonej kapuście ?
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 470
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fasola tyczna

Post »

Posiałam w ubiegłym roku fasolę szparagową tyczną Cobra tak dla rekonesansu. Plonowała bardzo obficie do października i była absolutnym hitem. Strąki długaśne prawie do łokcia. Niestety, małe opakowania w tym roku nie do zdobycia, więc kupione duże dla profesjonalistów starczy mi chyba na lata. Nasiona są czarne, więc może to fasola Twojej Babci Brcn. Niestety, nie wiem od kiedy istnieje ta odmiana, ale szczerze polecam. U mnie zastąpiła szeroką fasolę Goldmarie.
Olafasola13
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fasola tyczna

Post »

Obrazek
Czy może ktoś poznaje tą fasolę? Otrzymałam od znajomej nasiona fasolki tycznej o krótkich zielonych strączkach, bezłykowa i tworząca dość szybko małe fasolki w środku, bardzo smaczna. Podobno jakaś stara odmiana ale nie wie znajoma jak się nazywa. Może ktoś ma taką odmianę i pomoże w identyfikacji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”