OPRYSKI warzyw. Dyskusje o opryskach -tak czy nie i jak?cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Pewnie nikt tego nie miał bo nie pryskał pomidorów Syllitem.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

tillandsia7 Syllit jest przeznaczony do ochrony drzew owocowych.Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru owoców (okres karencji)wynosi np:
Jabłoń, grusza ? 60 dni. Brzoskwinia ? 75 dni. Wiśnia ? 14 dni
O pomidorach ani innych warzywach nie ma wzmianki w etykiecie, więc nie powinno się go stosować. Przypuszczam,że masz teraz więcej w takim pomidorze szkodliwych toksyn niż witamin.
tillandsia7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 wrz 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Pytałem o pomoc a wprowadziłem w błąd. Stosowałem Signum a nie Syllit. Signum jest na ZZ i ma 3 dni karencji. Zapach utrzymuje się po Infinito i ten smak jakby podobny. Czyli pytanie dalej aktualne czy komuś Infinito zmieniło smak pomidora na "metaliczny" ewidentnie wyczuwalny.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Jak na razie takich sygnałów nie było, chociaż b. wiele osób stosuje ten preparat na pomidory, mimo że nie ma on rejestracji. Nawet w Niemczech gdzie był zarejestrowany teraz już jej nie ma . Być może właśnie z powodu zmiany smaku owoców. Z drugiej strony jest zalecany na ogórki, które jednak mają grubą skórkę i zwykle są obierane.

Maksymalna dawka dla ziemniaków to 1,6l/ha /700l wody co daje 2,3ml/l czyli 0,23% , na ogórki 0,3% . Przekroczyłeś dwukrotnie dopuszczalne stężenie.
kogucik123
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 lut 2019, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Ile dni trzeba odczekać żeby znowu zrobić oprysk pomidorów bo 1 raz pryskalem ale bardzo słaba dawka bo mało mi zostało oprysk jaki stosowałem to amistar
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

To już na zarazę pryskasz? Za wcześnie, warto chronić od ok. połowy czerwca. Uważaj z amistarem bo lubi przypalić młode liście i stożek wzrostu.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

kogucik123!

Wybacz,ale nawet odpisywać Tobie człowiekowi się po prostu nie chce.
Poczytaj w wolnej chwili o uprawie pomidorów.
Tak dużo tu już napisano,że każdy znajdzie co i jak.
Wpadasz z doskoku jak po ogień.Co z tych pomidorów będzie to nie wiem.
Kto to widział żeby już teraz pryskać i to w dodatku Amistarem?
Jeśli naprawdę zależy Ci żeby mieć zdrowe i smaczne owoce musisz się do tego przyłożyć,niestety.

Tutaj na temat pomidorów jest wszystko:

viewtopic.php?p=2881430#p2881430
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Maraga nie dziw się. Człowiek albo wygrał w LOTTO albo odziedziczył kawałek ziemi i postanowił zrobić życiowy interes na uprawie warzyw. Poza tym, że nie ma o tym kompletnie pojęcia to jeszcze nie ma zacięcia do nauki i ciągle idzie na skróty. Przejrzyj dotychczasowe posty.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

A co do tego amistaru 250SC to faktycznie lubi przypalić. Dlatego należy pryskać poniżej 20C.
Rok temu sam tego doświadczyłem i to w gruncie :roll:
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Janusz!

To młody chłopak.I pewnie niecierpliwy.
Podejrzewam,że nie ma czasu na czytanie.
Nauczony odpowiedzi na testy, jak to teraz jest modne.
Zadajesz pytanie i masz 2-4 odpowiedzi do wyboru.Tylko,która prawdziwa?

W toto lotka to ja gram.Z soboty mam trójkę ;:138


majmaj!

Dlatego odsyłam kogucika123 do lektury o pomidorach.
KasiaSudety
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2019, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Witam forumowiczów.
To będzie mój drugi sezon z uprawą pomidorów. Część w tunelu, część w gruncie. W tamtym roku postawiłam na eko opryski mlekiem i pokrzywą, nie było tragedii ale zarazę ziemniaka pod koniec sezonu złapały. W tym roku postanowiłam że jednak będę robić opryski. Poczytałam trochę tu na forum i mam pytanko. Pisze, że powinno się robić oprysk natychmiast po pojawieniu się komunikatu na stronie PIORIN. Wiadomo , że na oprysk jeszcze za wcześnie, ale zerkałam na stronę na mój region i nie ma tam pomidora, ale z uwagi że jeszcze za wcześnie? Przy ziemniaku jest ostrzeżenie przed zarazą ziemniaczaną, to oznacza że pomidory też są zagrożone? Zzy jak będzie zagrożenie zarazą ( lub czymś innym) na pomidorze to pojawi się osobny komunikat dla pomidora? Przepraszam za może głupie pytanie, ale wcześniej nie śledziłam PIORIN i nie wiem jak to wygląda.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

Witaj.
Tak, dokładnie będzie osobny komunikat dla pomidora.

....Proszę nie zaśmiecać tematycznych wątków pytaniami, dyskusjami nie związanymi z danym wątkiem/ moderator jokaer.
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory- opryski-tak czy nie i jak?

Post »

KasiaSudety!

Witaj w klubie!

Z reguły komunikat na stronie PIORIN-u pojawia się wraz z zagrożeniem np.zarazą ziemniaczaną.W danym powiecie województwa.Dotyczy to przeważnie upraw ziemniaków.
Nie spotkałam się do tej pory z ostrzeżeniem przed zz na pomidorach.Tutaj na Dolnym Śląsku.Może jest takowe w tych rejonach gdzie są plantacje pomidorów.

Porównuje się wystąpienie tej choroby na ziemniakach,tym samym może świadczyć to o zagrożeniu upraw pomidora.
Po prostu wypada śledzić nasze forum na bieżąco.To taka codzienna prasa zamiast tych różnych kolorowych pisemek tzw.z życia wziętych (za,które to jeszcze trzeba płacić żeby przeczytać).

Na razie to ani zarazy ziemniaczanej,ani stonki nie ma.Jak się takowe pojawią to będzie napis:Komunikat aktywny!

Życzę powodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”