wertykalny warzywniak

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
gosia_sio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lut 2013, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

wertykalny warzywniak

Post »

Witam, zleciłam mężowi zrobienie podobnej konstrukcji tylko w większej formie (wyższe i dłuższe) celem uprawy warzyw na ścianie i mam w związku z tym pytanie do doświadczonych ogrodników jakie warzywa by śie nadały do uprawy w tej formie? Obrazek
"Czy nie star­czy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mie­szkać wróżki? "
Douglas Adams
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: wertykalny warzywniak

Post »

:wit Na pewno w tych skrzynkach będziesz musiał siać lub sadzić warzywa niezbyt wysokie. Stawiał bym na sałatę,szczypior,trochę rzodkiewki,zioła, ...
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: wertykalny warzywniak

Post »

Poza tym, one będą tam miały trochę ciemno ;:oj . Jak słońce będzie stało wyżej, to półeczki będą rzucały na siebie cień ;:131 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
gosia_sio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lut 2013, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: wertykalny warzywniak

Post »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Mam mało miejsca na warzywnik więc poszukuję troszkę niekonwencjonalnych metod. Myślałam jeszcze o takiej formie jak na zdjęciu poniżej tylko z butelek 5l myślę że zioła, sałata, rukola, roszponka, pietruszka naciowa i ewentualnie poziomki by się nadały
Obrazek
"Czy nie star­czy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mie­szkać wróżki? "
Douglas Adams
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wertykalny warzywniak

Post »

jode22 pisze:Poza tym, one będą tam miały trochę ciemno ;:oj . Jak słońce będzie stało wyżej, to półeczki będą rzucały na siebie cień
I dlatego ja zastosowałem starą drabinę malarską.
Dzięki temu że kolejne stopnie są przesunięte względem siebie to się nie zacieniają wzajemnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”