Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Także wpływ ma wilgotność powietrza i zasobność podłoża, które już zostało być może wyczerpane , bo wydało pierwszy rzut. Liczy się czas, rośnie i po pewnym czasie otwiera ją się kapelusze. Gdy owocniki zaczynają się wiązać wielkości grochu, należy umiejętnie nawilżyć okrywę.
osmendka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 lip 2018, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

to co mógłbym zrobić żeby nie rozkładały się tak szybko?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Zacząć od obniżenia temperatury.
osmendka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 lip 2018, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

jak mogę obniżyć temperaturę w piwnicy, nie bardzo mam pomysł jak to zrobić...
Majeczka231210
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 sty 2019, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pieczarki z nasion

Post »

Witam,
Zakupiłam na aliexpress nasionka pieczarek, ale wyrasta z nich coś co zupełnie pieczarek nie przypomina. Czy są w ogóle nasiona pieczarek ?
Tak one wyglądają:

Obrazek

A to z nich wykiełkowało:

Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki z nasion

Post »

Pieczarki rozmnażamy z grzybni zaszczepionej na preparowanych ziarnach, za moich czasów to była pszenica. Z tych ziaren zaszczepionych grzybnią rozwija się dalsza grzybnia, przerastając odpowiednie podłoże itd.
Majeczka231210
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 sty 2019, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki z nasion

Post »

Czyli jest szansa że będą z tego pieczarki ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki z nasion

Post »

Niestety nie. Najlepiej kupić gotowe podłoże z przerośniętą grzybnią. Bo mając samą grzybnię, to jeszcze jest daleka droga i nawet kosztowna, żeby zbierać pieczarki.
Te twoje nasiona wyglądają, jakby do podkiełkowywania.
Marko2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 mar 2020, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pieczarki

Post »

Obrazek
Czy ktoś mi powie co zrobić, aby nie było takiej drobnicy bo wyrastają 1 na 2 i nie mogą wyrosnąć duż

e.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki

Post »

Wielkość także zależy jaka jest rasa grzyba, jedne są drobne inne zaś mogą być o większych rozmiarach. Później też zależy od umiejętności podlewania, także wpływ ma szok termiczny, ile owocników się zawiąże w jednym rzucie. Trochę grzybnia Ci się wylała, miejsca te lekko zasyp okrywą.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pieczarki

Post »

Marko2 pisze:Obrazek
Czy ktoś mi powie co zrobić, aby nie było takiej drobnicy bo wyrastają 1 na 2 i nie mogą wyrosnąć duż

e.
Mi zrobiło coś podobnego.Na pięć kostek grzybni jedna właśnie mi tak zrobiła.Myślę że to taka drobniejsza odmiana.To są chyba te co bierze się do marynowania-do tego się je bierze.Ja przynajmniej je do tego zużyłem.Wiem,każdy by chciał żeby wyrosła jak największa ilość wielkoludów,bo to i się bardziej opłaca i mniej przy tym roboty.Przy drobnicy jest o wiele więcej zachodu,bo to wyrywać trzeba ostrożniej i przy oczyszczaniu trzeba dołożyć starań ale jak dla siebie takie grzybki się zamarynuje to serce rośnie.Gorzej jak wchodzi kwestia finansowa i chce się na tym zarobić to wtedy jest strata choć powiem Ci że u nas pół litrowy słoik pieczarek marynowanych idzie średnio za 15-20 zł.A więc pamiętaj -MAŁE JEST PIĘKNE!!!Jeżeli chodzi o smak w porównaniu do kupnych pieczarek vs swojskie czyli takie które posiadasz bez znaczenia czy małe czy duże to jest już różnica kolosalna.Kupne praktycznie bez smaku i wodniste zaś swoje są mięsiste i maślane w smaku.Nie wiedziałem że pieczarka ma taki smak-to jest właśnie ponoć ten piąty-UMAMI. gdy po raz pierwszy posmakowałem swoich to myślałem, że coś spieprzyłem przy uprawie gdyż wydało mi się to podejrzane.Tak to jest jak się samemu nie spróbuje... ;:63 ;:108 :tan
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Ja kupowałem takie kostki od lokalnego hodowcy - oprócz sprzedaży gotowej pieczarki często sprzedają też grzybnie, cenowo to fajnie wychodziło a i plony okazałe - może nie kombinujcie z pomysłami jak majfrend tylko poszukajcie w swojej okolicy dobrego materiału.
Pozdrawiam,
Tomek
maniek19
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 cze 2020, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Wiecie gdzie w dolnośląskim, najlepiej niedaleko powiatu ząbkowickiego można dostać kostki grzybni najlepiej 3 fazy? Bo tak to kupuję na allegro po 20 zł/szt, ale ciekaw jestem czy bliżej siebie nie dostałbym gdzieś taniej?

I powiedzcie mi, jeśli przelałem raz wodą, biały nalot zrobił się zielony, to jeszcze coś z tego będzie? Część pieczarek, która nie przygniła, to wyrosła normalnie, więc jestem ciekaw czy jest szansa na kolejny rzut?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”