Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
unibet1999
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 lut 2018, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Zobacze to dzisiaj dokładnie bo będę zbierał grzyby to zobacze jak to wygląda a po wymianie tej okrywy przykryc ręcznikami czy zostawić juz tak jak jest
unibet1999
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 lut 2018, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Wymienilem ten torf po przeniesieniu w bardziej przewiewne miejsce ta pieśni znikła to znaczy nie zuwarzylem ja ale moje pytanie jest takie po przykryciu recznikami papierowymi przeniec do ciepłego czy zostawić tam gdzie stoi?? Jest tam ok 16/17stopni
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Lepiej jak rozrastanie grzybni odbywa się w około 25 °C mierzonej w grzybni, bo gdy ona rozrasta się, to może mieć kilka stopni więcej niż powietrza, bo wydziela ciepło. Ale jeśli będzie miała mniej, to proces trwa nieco dłużej.
unibet1999
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 lut 2018, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Po 5 dniach podlorze wyglada tak
Obrazek

Obrazek
Przykryc juz okrywa czy jeszcze czekać??
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

I jak tam Wasze pieczarkowe uprawy? u mnie niestety po przerośnieniu grzybni, zastosowaniu się do rad w instrukcji,
tydzień z hakiem i nic. Chłopak się już ze mnie trochę podśmiechuje, bo pusty (sama ziemia) karton podlewam w kółko.

Przerost się pojawił przed przeniesieniem do niższej temperatury, teraz nic a nic :/
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Nie można podlewać, a jedynie lekko zraszać, aby nie przesuszyć. Przez intensywne podlanie uszkodzi się grzybnia, bo to są delikatne niteczki, dlatego utrzymuje się wysoką wilgotność otoczenia, a nawet trzyma się pod przykryciem do czasu zawiązywania się owocników grzybów.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Cenna rada, bardzo dziękuję, zobaczę, czy nie jest już za późno... ;-)
raqu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 gru 2016, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Cześć,

Kilka dni temu przyszła do mnie kostka 3 fazy. Wszystko zrobiłem jak w instrukcji tzn. przysypałem torfem lekko zrosiłem, przykryłem gazetami i codziennie zraszałem znów. Temperatura w której trzymam skrzynki to ok 23/24 stopnie, grzybnia zaczęła w niektórych miejscach przerastać torf. Niestety pojawiła się zielona pleśń na wierzchu w niektórych miejscach, gdy chciałem ją wykopać okazało się że jest jej pełno w środku w kostce a wygląda to tak jak na zdjęciach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy uprawa nadaje się jeszcze do czegokolwiek ?? Co jest tego winą ?
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witajcie,
Czy mamy jakiś wątek odnośnie uprawy pieczarek i też innych grzybów w przydomowym ogrodzie?
Wyszukiwarka nie była zbyt pomocna ;)
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

O, a ja Wam tylko napisze, że z tego kartonu udało mi się 1,5 kg pieczarek zmajstrować - nie tyle na ile liczyłam,
ale ten smak jest nie do podrobienia, nie wiedziałam, że będzie aż taka różnica!
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witam. Chciałam spytać czy pieczarki rosną odpowiednio czy coś źle zrobiłam. Kupiłam fazę III pieczarki białej i brązowej. Tydzień temu przeczesałam i obniżyłam temperaturę. Teraz tak wygląda biala


Obrazek i wyrosło coś brazowego

Obrazek a tak grzybnia brazowa

Obrazek
. Okrywa wydaje się lekko wilgotna. Nie wiem czy podlewać czy naradzie zostawić. I co zrobić z tą brązowa narośla? Z góry dziękuję za pomoc.
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Z wiekiem wiedza mi już umyka, ale możesz coś poradzić ze strony https://www.google.com/search?q=uprawa+ ... e&ie=UTF-8
Tak na moją oko, proponowałbym mocne wietrzenie, aby owocniki się zawiązywały, trochę być może za późno było obniżenie temperatury, bez dostępu świeżego powietrza. Chore żółte miejsca najlepiej usunąć, aby dalej nie rozchodziła.
Właśnie też zakupiłem III fazę białej i brązowej, nie spodobała mi się ich okrywa.
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Spróbuję przewietrzyć kilka razy dziennie. Bałam się że wilgotność będzie uciekać i robię daszek z folii nad skrzynkami ale dostęp powietrza jest. Mam jeszcze pytanie jak podlewać żeby im nie zaczkodzic? Lepiej opryskiwaczem czy mała konewką? I czy wyciąć ten brązowy kawałek grzybni? Chętnie zobaczyłabym taka fotorelacje od początku uprawy jeśli miałbyś czas dodawać zdjęcia :D
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”