Fasolka szparagowa tyczna

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
benek56
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 lip 2013, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

W tym roku pierwszy raz - BLAUHILDE mam nadzieję, że będzie warto
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5745
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

A nie jest za późno na sianie tycznej?
Tomek85
50p
50p
Posty: 65
Od: 2 maja 2012, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Czym pryskacie fasolę przeciwko robactwu?
Czy miedzian wystarczy? W ubiegłym roku jakieś robaki dopadły moją fasolę i niewiele z niej zostału (pozawijane liście, pozawijane fasole)..
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Czyżbyś nie wiedział, że Miedzian to :
Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie roślin rolniczych, sadowniczych i warzywnych przed chorobami grzybowymi i bakteryjnymi.
http://www.ochronasadu.pl/preparat-ochr ... tra-350-sc

O jakie " robactwo " Ci chodzi ? Mszyce, przędziorki czy inne tałatajstwo ?.
Tomek85
50p
50p
Posty: 65
Od: 2 maja 2012, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

forumowicz pisze:Czyżbyś nie wiedział, że Miedzian to :
Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie roślin rolniczych, sadowniczych i warzywnych przed chorobami grzybowymi i bakteryjnymi.
http://www.ochronasadu.pl/preparat-ochr ... tra-350-sc

O jakie " robactwo " Ci chodzi ? Mszyce, przędziorki czy inne tałatajstwo ?.
Wiem do czego służy miedzian i stosuję go od lat do drzew owocowych, ale chciałem spryskać zapobiegawczo fasolę. Stąd moje pytanie: czy ma to sens?
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Pelasia pisze:A nie jest za późno na sianie tycznej?
Dlaczego późno? Tyczna, jak i karłowa nie lubi zimna i siejemy po ogrodnikach. Moja jeszcze w strąkach, nie miałam nawet czasu wyłuskać. A weźcie wy mnie nie straszcie ;)
Blauhilde, jak na razie moja ulubiona i choć sieję fasolę tyczną w wesji tricolor - przy jednej tyczce zielona, żółta i fioletowa, to nie zauważyłam, żeby się mieszały, tzn. może się i mieszają ale te mieszanki nie odbiegają za bardzo od pierwowzoru. Blauhilde jest mięsista i bezłykowa. Doskonała na mrożonki.
marta3145
50p
50p
Posty: 50
Od: 30 wrz 2013, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Ja własnie w tym roku wpadłam na pomysł i kupiłam fasolę tyczną w trzech kolorach i wymieszałam ziarno - żeby było kolorowo na grządce :D
Czy namaczacie ziarno fasoli przed wysadzeniem do gruntu czy sadzicie suche? Rozsady nie będę robić bo po tym jak synuś sponiewierał mi ogórki entuzjazm mi oklapł :evil:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Wszystkie rodzaje fasoli,czy ta szparagowa,czy jaś tyczny czy karłowy nigdy nie moczyłem.Daję im wyjść z ziemi sposobem naturalnym.W tym roku fasola karłowa jedynie mi kiepsko wzeszła,ale z mojej winy gdyż nasiona były nieodpowiednio przechowywane,a poza tym wschody trafiły na okres zimna.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
kamolotka
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lut 2012, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Witam,

posadziłam fasolkę i coś mi ją podjadło chyba bo nie wszystkie wyszły ładnie , niektóre jakieś takie brązowe i widać ze w środku nic , dosiałam nasiona i zobaczymy, może to pogoda
Pozdrawiam Kamilla
siermar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 maja 2015, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Ja roku temu miałem posadzoną fasolkę. W tym roku już nie sadziłem.
Poznam Regulamin Forum
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Nie ma jak rozsada. Na wyrośnięte rośliny nie ma już apetytu śmietka ani ślimaki. Nasiona kiełkują szybko w domu, więc nie są tak podatne na infekcję odglebową tym bardziej, że podłoża są mikrobiologicznie bardziej czyste niż gleba.
Moja rozsada szparagówki tycznej wysadzona w ub. środę i nakryta petami ruszyła z kopyta. Już się nie mieści w butlach 5 l i trzeba będzie je zdjąć.
Awatar użytkownika
kamolotka
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lut 2012, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

Właśnie tak zrobię , jeszcze chyba nie za późno ??, co najwyżej będą zbiory troszkę później , normalnie wszystko nie tak mi idzie ;:223 ;:223
Pozdrawiam Kamilla
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa tyczna

Post »

W domu wzejdzie Ci w mig. Sieję do kubków 0,5 l. Daję 1/2 podłoża, na to kładę nasiona/ 6 sztuk/, dopełniam podłożem i lekko przygniatam. Trzeba tylko uważać, bo kiełkujące rośliny często podnoszą całą czapę podłoża jaka się nad nimi znajduje. Jeśli je jeszcze po wysadzeniu nakryjesz to dogonią te z siewu bezpośredniego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”