Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Dzięki za odpowiedz. Podpórkę wbiłem później , ale starałem się bardzo ostrożnie i delikatnie, wcześniej podwiesiłem paprykę sznurkiem od góry do ramy namiotu.
Po przewróceniu papryka ma takie jakby zagięcie zaraz za korzeniem jak zaczyna się łodyga.Na razie to miejsce zakryłem ziemią i cały czas delikatnie zwilżam może to troszku pomoże bo jednak te krzaki rankiem wyglądają znacznie lepiej.
Tylko czy można zrobić coś jeszcze? Proszę o info bardziej doświadczonych.
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Papryki więdną w dzień nie dlatego że uszkodziły im się korzenie, tylko bo mają za gorąco ;:oj . Dlatego po nocy wyglądają lepiej ;:131 . Ja szklarnię jak w nocy jest temperatura powyżej 10 st. mam cały czas otwartą. A paliki wbijam jak już krzaki są duże i wymagają podwiązania i nie widzę, żeby z tego powodu więdły ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
kored
100p
100p
Posty: 138
Od: 31 maja 2013, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Ha, bo papryki to lubią wilgotną ziemie. Nie może przesychać bardzo, szczególnie w czasie upałów. Ja podlewam codziennie po ok litr wody i więcej na krzak (teraz mniej bo zachmurzenie i chłodniej wiec pół litra) a i tak jak przyjezdżałem na działke po południu to troche były klapnięte. Po podlaniu po parunastu minutach odżywały.
Najlepiej zapoznać się z dokumentem:

http://piorin.gov.pl/download/gfx/piori ... apryka.pdf

i tabelą nawadniania na stronie 10.

jeśli mają wilgotno a więdną to jedynie korzenie, pewnie się naruszyły po przewróceniu a jeśli mają dodatkowo zagięcia na łodydze to pewnie wiazki przewodzące wodę się pokiereszowały. Kiepsko to widze. Ja bym na razie zostawił i podlewał więcej (tylko nie zrób bagna), może dojdą do siebie.
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

U mnie też na wieczór podwiędnięte, pomidory podobnie a rano śliczne, wyprostowane.
Naturalny objaw - reakcja rośliny na upał, ciekawe co z moją typu python, którą kret wyniósł kopcem w górę już drugi raz...
Bart85
50p
50p
Posty: 53
Od: 1 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Uprawia ktoś paprykę zorza? Chodzi mi o kolor jaki ma mieć dojrzała papryka bo od malutkiego owoce u mnie są żółte i nie wygląda na to żeby miały się zabarwić na czerwono a z tego co pamiętam na opakowaniu miała być czerwona.
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Daj im czas. Trochę potrwa zanim owoc się wybarwi, a jak zmieni kolor na czerwony, będzie to sygnał, że jest w pełni dojrzały.
Jestem zielony :)
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Dzień dobry,

Drodzy Forumowicze .Dziękuje za wcześniejsze podpowiedzi.Ponawiam jednak do Was prośbę. Odnośnie mojego wcześniejszego posta/postów .

Mam niestety kolejna przysychająca papryczkę:(.Wyglądem zaczyna przypominać te ze zdjęć.

Tym razem "Peperoni" która już zaczęła pięknie owocować nagle zaczęła przysychać ;:202 : ;:145 .Nie mam pojęcia co może być nie tak! :cry:
Papryczka nie przewróciła się i od początku jest podwiązana, nic kompletnie się z nią złego nie działo.Nie ma tez żadnych zmian na liściach ani szkodników.

Tunel w którym hoduje papryczki jest regularnie codziennie wietrzony, papryczki są co kilka dni w zależności od temperatur regularnie podlewane i nawożone w ilości i czasie wg zaleceń "Piorin" ( zawsze pod wieczór), co 2-3 tygodnie "dokarmiane", w razie potrzeby również dolistnie.

Temperatura średnia w dzień wynosi około 22- 25 °C.Czasami w upalne dni może skoczyć do 30 °C ale wtedy zacieniam tunel aby obniżyć temperaturę. Ostatnie dni nie należały jednak do upalnych, w tunelu w dzień było 25 °C. w nocy około 15 °C.

Myślałem że może coś podgryza , więc w celu sprawdzenia poświeciłem jedną z papryk widoczną na zdjęciach , która już zupełnie uschła i wyrwałem ją aby obejrzeć korzeń.

Korzeń był porządku -mocny, musiałem użyć trochę siły aby go wyrwać ,był dobrze rozwinięty i bez widocznych zmian chorobotwórczych ,oraz bez widocznych śladów szkodników(nie był podgryzany).

Więc w czym może być problem? co można zrobić ?

Z góry dziękuje za podpowiedzi
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
Bury86
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 maja 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Śląskie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Hej,
mam pytanie moje papryki zaczynają żółknąć i po pewnym czasie odpadają z krzaka co może być tego przyczyną?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Ja przy tych opałach paprykę w tunelu podlewam codziennie po 1 - 2 litry wody.
Przeczytaj na stronie https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=int ... i+w+tunelu temat INTEGROWANEJ PRODUKCJI PAPRYKI - Inspekcja ...
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Hej.Jak myślicie? wygląda to jak niedobór/nadmiar mikroskładników ale czy na pewno?ponieważ objawy występują na większej liczbie krzaków i pojawiły się dzisiaj nagle ;(

Liście maja dziwne przebarwienia jasno zielone.Liście na Cayenne są pozawijane do środka.(foto)

Dałem na wszelki wypadek odrobinkę siarczanu potasu pod krzak i opryskałem dolistnie roztworem siarczanu magnezu.

Obawiam się jednak że może to być jakaś choroba grzybowa lub wirusowa np: mozaika pomidorów? ..Pomidory rosną u mnie za namiotem.

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Czy można w razie czego zastosować jakiś środek zapobiegawczy?
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
Tomoe1986
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 mar 2015, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Hej,

Moja papryka w tunelu bardzo się rozrasta i jest mnóstwo kwiatów, mimo że jest prowadzona tylko na 2 pędy (wilki wycinam). Czytałem kiedyś, że powinno się ją w takim wypadku ogławiać. Mógłby ktoś wytlumaczyć jak się do tego zabrać? Byłbym wdzięczny.
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Na razie jest chyba za wcześnie na ogławianie.

Papryki w tunelu z tego mi wiadomo ogławia się w połowie września a nawet w październiku.teraz jeszcze można po prostu delikatnie przyciąć papryki, dać więcej światła na owoce aby się mogły wybarwiać.
Ale jeśli chodzi o ogławianie to metody są dwie.Bynajmniej ja znam dwie.

1.jedną z nich jest znalezienie najwyżej na pędzie umiejscowionego najbardziej dojrzałego zawiązku owocu i obcięcie wierzchołka jeden liść ponad nim.czyli zostawiamy najbardziej rozwinięty owoc na pędzie i obcinamy pęd powyżej tego owocu zachowując jeden liść nad owocem.
2.druga metoda to ogołocenie krzaka z wszystkich kwiatów i małych zawiązków i pozostawienie tylko tych bardziej rozwiniętych .

Dojrzewanie owoców w zależności od gatunku to okres 70-80 dni.
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
weglowy
100p
100p
Posty: 149
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Witam po dlugiej nieobecnosci :D

Tuta moje papryki z tunelu 1 rzut jak na razie, nie znam odmiany bo na bazarze kupowałem rozsade.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”