Fasola na suche nasiona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Czyli na kolejny sezon będzie Jaś, Scarlet i Runner bean. :)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Trudno było pogodzić dwa szaleństwa , pomidorowe i fasolowe :roll: jako , że pomidorowe już się ustatkowało czas przejść do realizacji kolejnego które z roku na rok było odkładane .
Okres zimowy przeznaczam na "dopracowanie planu sadzenia/rozmieszczenia " nie wiem jeszcze czy wszystkich czy tylko części , na pewno po kilku latach w odstawkę idzie fasola z orzełkiem , dam jej i sobie odpocząć :roll: w zamrażarce zapas i w pudłach na nasiona .
Takie małe co nie co ;:130
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Piękna kolekcja fasol. ;:215

Ja swoją przygode z warzywniakiem zacząłem właśnie z fasolozą i miałem wielki pęd na kolekcjonowanie odmian. Z czasem jednak wyparło to pomidory i fasole były uprawiane bardziej pobieżnie, choć zawsze staram się te 4odmiany wysiewać.

Też posiadam troszku odmian. ;:173
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Piękna jest ta czarno - biała łaciata, jak srokaty konik!
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Moje fasole wielokwiatowe. :) W kolejnym sezonie chyba one będą grały pierwsze skrzypce. :)

Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

tija pisze: Okres zimowy przeznaczam na "dopracowanie planu sadzenia/rozmieszczenia " nie wiem jeszcze czy wszystkich czy tylko części , na pewno po kilku latach w odstawkę idzie fasola z orzełkiem , dam jej i sobie odpocząć :roll: w zamrażarce zapas i w pudłach na nasiona .
Strąkowiec fasolowy to moje utrapienie. Jak z nim walczysz bez chemii? Czy równo lubi wszystkie odmiany?
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Teresa Pszczola, ten konik to pewnie Yin Yang ? cudna jest a jeszcze lepiej wszystkie wyglądają w realu , te wzorki , kolory a nawet kształty .
Brązowo beżowa to Apallosa , druga czarno beżowa to Magpie
Do tego Orzeł , wszystkie karłowe .
Obrazek

BobejGS , dzięki , troszkę się uzbierało , na pewno nie umywa się do Twoich zbiorów ;:224
Coś mi świta, że wielkokwiatowe zapylają się między sobą ?

Dopiero robię plany ale już na 100 procent mogę napisać jedno , Borlotti karłowa pierwsza na liście .
Sadziłam ją już , niziutka obsypana strąkami , wielkimi strąkami które dosłownie leżały na ziemi i to był problem bo musiałam zabezpieczać by strąki nie gniły :roll:
Posadzę też Borlotto Lingua , wreszcie mam miejsce dla pnących , mogę poszaleć no i ciekawa jestem jak się będzie sprawować i co ze smakiem
Obie
Obrazek

dziadek22 , odstukać , nie wiem co to jest ten strąkowiec ;:202 fasolę sieję od lat , wcześniej po kilka odmian dopiero w ostatnich latach siałam co najwyżej dwie góra trzy różne i nigdy ale to nigdy żaden robal nie zagrażał zbiorom , jedyne co to muszę pilnować bo wiewióry młócą i zakopują po całym ogrodzie a ...i jak nie dopilnuję to mróz . Co roku mam nadprodukcję , michy mrożę i suszę .
Współczuję , wkurzający problem , sadzisz , pielęgnujesz i zero radości :(
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Tak, fasole wielokwiatowe się krzyżują, stąd sieje po jednej odmianie w każdym ogródku, co daje przy maksymalnym wykorzystaniu 3odmiany wielkokwiatowe. Jednak zazwyczaj siałem max 2odmiany. Zobaczymy co w tym roku.


Mi się spodobała Borlotto ale tyczna. Myślałem na poczatku, że to odmiana karłowa, a ona zaczęła piąć się w górę, więc na szybko powbijałem później listewki, bo tylko takie coś miałem i te listewki się łamały pod ciężarem. Z 12fasol wyszło mi ich ładne pudełeczko. ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Fasolka Ying Yang jest już ogólnie dostępna. :) Pokazałem na fotce ile fasol znajduje się w opakowaniu. Ceny nie powiem, bo nasiona wygrałem. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Szkoda tylko, że wiosna tak daleko.
Ta pora roku przyprawia mnie o depresję. :evil:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Ja teraz mam właśnie trochę czasu by wieczorkiem usiąść i na spokojnie przyjrzeć się nasionom. ;:224

Przy okazji znalazłem fotke wcześniej wspomnianej Borlotto.

Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Super, muszę taką nabyć. Zdecydowanie wolę fasole wysokie niż niskie. Niskie zawsze mi się w czymś schowają!
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola na suche nasiona

Post »

Szukałam zdjęć swojej Borlotto karłowej ale nie znalazłam , taki jeden ogonem przykrył :evil: w każdym razie , strąki nie dość że miała długie to jeszcze szerokie coś około 3 cm , bardziej ponad niż mniej ;:202 tyczna też ma takie ?
Wczoraj swoją wrzuciłam na waciki a dzisiaj już kiełki , nic tylko siać
Obrazek

Na szczęście wielkokwiatowych nie mam dużo , da się posiać wszystkie w jednym roku .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”