Poplon i przedplon pod warzywniak

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poplon pod warzywniak

Post »

Jesienią gorczyca albo żyto.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Poplon pod warzywniak

Post »

Dzięki za ekspresową odpowiedź ;:oj
Ile musi rosnąć gorczyca, aby ją przekopać?
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poplon pod warzywniak

Post »

Gorczyca rośnie do pierwszych przymrozków. Jeśli teraz coś chcesz posiać to może to być mieszanka słonecznika i grochu polnego z żytem rośnie bardzo szybko.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poplon pod warzywniak

Post »

Ile rośnie zależy od gleby, temperatury, wilgotności etc. D
Zakwita ok miesiąca po siewie, wtedy trzeba przykopać. Żyto może rosnąć do wiosny.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Poplon pod warzywniak

Post »

To powinna chyba zdążyć przed przymrozkami. Jak będę miał okazję to ją kupię, wysieję chociaż kawałek, żeby sprawdzić "z czym to się je" :wink:
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Poplon pod warzywniak

Post »

Julian posiej teraz gorczyce to tak tanie nasiona że szok a pod koniec września lub wcześniej zależy kiedy ci zakwitnie zlikwiduj i posiej jeszcze żyto zdążysz z dwoma poplonami
konkord
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 wrz 2019, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

poplon po oborniku

Post »

Mam pytanie. Czy można posiać poplon po oborniku. Jest 9 - ty wrzesień. Czy to nie za późno, i czy w ogóle powinno się po oborniku?
Stamich
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2018, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: poplon po oborniku

Post »

Czy powinno się tego nie wiem, ale gorczyca jeszcze da radę. Osobiście siałem w miniony czwartek.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: poplon po oborniku

Post »

Też siałem w tym tygodniu, po czterech dniach już wykiełkował. Facelia i gorczyca.
aniap56
200p
200p
Posty: 409
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: poplon po oborniku

Post »

Śmiało siej, urośnie. Najlepiej facelie bo ostatnio wyczytałam że gorczyca zawiera związki trujące.
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 333
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: poplon po oborniku

Post »

Siej żyto. Ozime, więc nie boi się mrozu, rośnie w zimnie i przekopać można, gdy tylko ziemia odmarznie, a i masy zielonej daje sporo działając fitosanitarnie. Jest jednoliścienne, więc możesz uprawiać po nim wszystkie warzywa. Jak posiejesz teraz, to urośnie pierzyna do końca października najmarniej do kolan. Przekopać najpóźniej przed kłoszeniem.
Awatar użytkownika
wotik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 7 maja 2019, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Vloscovia

Re: poplon po oborniku

Post »

konkord pisze:Mam pytanie. Czy można posiać poplon po oborniku. Jest 9 - ty wrzesień. Czy to nie za późno, i czy w ogóle powinno się po oborniku?
Kiedy ten obornik stosowałeś? Teraz na jesień? Jeśli teraz, to ja bym sobie darował poplon na nim jeszcze, bo można "przedobrzyć"... Co chcesz na tym uprawiać?
Karczownik pisze:Siej żyto. Ozime, więc nie boi się mrozu, rośnie w zimnie i przekopać można, gdy tylko ziemia odmarznie, a i masy zielonej daje sporo działając fitosanitarnie. Jest jednoliścienne, więc możesz uprawiać po nim wszystkie warzywa. Jak posiejesz teraz, to urośnie pierzyna do końca października najmarniej do kolan. Przekopać najpóźniej przed kłoszeniem.
Nie za bardzo widzę sens siania żyta jako poplonu. Zielonej masy ma relatywnie mało, nie wiąże i nie odkłada w korzeniach żadnego składnika... Piszesz, że urośnie "pierzyna" do kolan do końca października... Widziałeś kiedyś jak "wysokie" jest żyto na wiosnę? Do kostek sięga...
pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 333
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: poplon po oborniku

Post »

Sięga do kostek, bo jest siane w październiku chłopaku na zbiór ziaren, ale jak to zrobisz teraz, to się zdziwisz ile masy daje i jak wzbogaca glebę. Praktykuj. Sprawdź.

Ja sieję żyto na poplon nawet dwa razy na jednym stanowisku jako poplon, przekopując przed zimą dwa razy od końca sierpnia do pocz. listopada. Taka sytuacja. W podlaskiem, a nie na Gwadelupie :)
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”