Opisy odmian pomidorów +foto

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Jeszcze raz Brandywine Sudduth Str.już dojrzały :)
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Clarabella F1 , 2 krzaki , była u mnie w tym sezonie w gruncie i nie dała rady. Jeżeli ktoś pamięta to wstawiałem zniekształcone owoce z dziwnymi guzowatymi wypukłościami. W połowie sierpnia wyleciał drugi krzak z powodu chorób. Nieźle się spisała Cemilia F1 choć smakiem nie powalała i rewelacyjnie Honeymoon F1. Zdrowotność , plenność , smak - 3xTAK.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Czy ktoś może pokusić się o zidentyfikowanie odmiany?. Owoc pochodził z pola w Bułgarii i powtórzył owocowanie w Polsce.
Krzak wysoki, liście bardzo podobne do ziemniaka. Kształt owocu jak wydać, z wyraźnym "czubkiem" na dole. Bardzo dobrze wiąże, kiście po kilka owoców. W tej chwili cztery piętra i nadal kwitnie. Smak owoców intensywnie pomidorowy, słodki z nutą kwasową soczysty bardzo smaczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
adamkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 lip 2018, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

na moje najbardziej przypominają Corazon F1
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Vova Putin
Grunt, ładnie wiąże , 2-4 -6 dużych pomidorów w gronie .
Obrazek
To największe ma 6 pomidorów w gronie i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to , że jeden waży ponad pół kg .
Obrazek
Po przekrojeniu wygląda cudnie , nic tylko rzucić się i schrupać a tu zonk ,kartoflak bez smaku :roll: To pierwszy pomidor ,może kolejne okażą się lepszymi , na to liczę , ponowiła bym go w przyszłym roku .
Obrazek
Purple Smudge
Grunt , ładnie wiąże , fajnie się wybarwia , pomarańcz z lekkimi ciemno fioletowymi smugami
Obrazek

Obrazek
Smak delikatny , owocowy . Jak na pierwszego pomidorka ok , zobaczymy jak kolejne.
Obrazek

TOR 2314
Grunt , od samego dołu wiąże cudne grona.
Moim zdaniem , nadaje się tylko do przerobu . Michę zerwałam , wszystkie ,smak taki sam a właściwie brak smaku. Może czegoś mu brak chodź po wyglądzie krzaka i owoców tego nie widać.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Florida Pink (malinówka)
Grunt i tunel.
Duże, bardzo smaczne słodkie malinówki. Tak jak powinny smakować takie pomidory.
Duże mocne krzaki, wiążą dość dobrze jednak na wielkość owoców nie za dużo ich na krzaku.
Polecam, u mnie na pewno w następnym sezonie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beefsteak Pineapple. U mnie pozycja obowiązkowa co roku. Bardzo słodki, obficie plonujący. Miąższ bardzo soczysty jednak mięsisty bez komór nasiennych. Owoce duże z tendencją do pękania i delikatną dobrze odchodząca skórką.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Sibirskie shangi
Grunt , wysokie, solidne krzaki
Jak na odmianę o dużych owocach bardzo dobrze się spisał , 8 na krzaku to 6 kg mięcha i to smacznego . To pierwszy pomidor który został wciągnięty na przyszłoroczną listę .
Obrazek

Obrazek
piwkoT
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 31 maja 2020, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

u mnie Auria i San Marzano zostają. Wczorajszy trzeci zbiór 24 kg z 18 krzaków( wcześniej jeszcze 7kg i 9 kg) i jeszcze będą jak pogoda dopisze. Cornabel i Ametyst Jewel zostaje jako konsumpcyjny i rewelacyjna koktajlówka Sweet Heart. Wylatuje Panderosa Red(to te małe na zdjęciu), sama woda, rozlatują się w rękach przy zrywaniu :(

Obrazek

Obrazek
mafelini
50p
50p
Posty: 88
Od: 28 sie 2011, o 01:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Popieram, ja też zostawiam Auriję i San Marzano na przyszły rok, bo owocują rewelacyjnie. Jedynie trzeba dbać o niedobory wapnia, ale reszta bez zarzutu. Z koktajlówek pozostaję wierna Cytrynkowi groniastemu i Blushowi - ładne i smaczne :)
Pozdrawiam, Marzena
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Czy ktoś może mi zidentyfikować tego pomidora? ;:180
W smaku jest kwaskowaty



Obrazek

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Te sakiewkowe są do siebie dosyć podobne. W obrębie jednego krzaka danej odmiany potrafią być bardziej i mniej żebrowane. W tym przypadku, ze znanych mi odmian, jest najbardziej podobny do Or Pera d`Abruzzo. Ale 100% pewności nie dam :)
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Na stałe mam od lat ( dzięki aukcji wymiany nasion :wink: ) 100 Pudov, Gordost Sibiri, Sibirski Kozyr, Berdskiy Krupnyi. Większość pomidorów wysiane dopiero 1kwietnia .... dlatego jeszcze zielone - ale póki co jestem zadowolony z pierwszego roku na nowym ogródku - wszystkiego jest pełno. Dolne grona są tak ciężkie ze w mam problem z odciągnięciem ich od ziemi a wiatr naderwał nawet parę szt - górne grona też ruszyły - a jak będą tak duże jak dolne to będę musiał dodatkowymi linkami jakoś podwiązywać .....

Z nowych mam Malachitową szkatułkę - też pięknie obrodziła, Ałtajskij oranżewyj zostaje - choć jako jedyny ( oba krzaki w rożnych miejscach posadzone) często robił się fioletowy (żyłki młodych liści od spodu i łodygi) - może to kwestia pH gleby czy coś z przyswajaniem - ale skompensowalem ten objaw niedoboru fosforu/potasu nawożeniem pomidorową siłą i pomogło.

Aussie ma z 6 dużych pomidorów ale 100 pudov i tak go przebija ilością i dorównuje wielkością :).

Malinowy Olbrzym , Malinowy Retro, red pear, Ekin - tez zostaną na następny rok, Malinowy grudziądzki plonuje stosunkowo marnie - więcej liści niż pomidorów a mam z 3 krzaki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
poszukiwacz123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sie 2023, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

identyfikacja odmiany pomidora - prośba o pomoc

Post »

Witajcie

Przychodzę desperacko z prośbą o pomoc w identyfikacji odmiany pomidora malinowego.
Nie jestem hodowcą i nie uprawiałem pomidorów samemu - byłem jedynie wiernym klientem sprzedawcy, który posiadał pewien gatunek takowego pomidora.

Gdy sprzedawca się zwinął próbujemy odnaleźć tę odmianę. Dysponuję jedynie kilkoma starymi zdjęciami - wielka prośba o jakąkolwiek pomoc.

Opis:
Pomidor malinowy, roślina tunelowa ok. 2 metry wysokości.
Pomidor duży (na oko do 400 gram), dość płaski i bardzo bardzo słodki i soczysty. Nigdy w życiu nie spotkałem się z tak słodkimi pomidorami. Dosłownie były prawie tak słodkie jak mango...
W kwestii kształtu były jedynie dość płaskie i szerokie - bez wcięć ani szczególnych uwypukleń. Pierwsze owoce zaczynały się w połowie lipca a kończyły w połowie września.
Odmiana ta miała skłonność do posiadania żółtych plamek na wierzchu (nie wiem czy jest to cecha odmiany) i przede wszystkim bardzo zieloną barwę soku w miejscu gdzie znajdują się pestki (choć w tych pomidorach nie było pestek - jedynie zielone soki). Pomidory często pękały ze względu na soczystość.

Dodatkowo miały duże szypułki - bardzo szerokie.

Sprzedawca narzekał, że gatunek ten jest wyjątkowo mało wydajny i z rośliny jest stosunkowo mało owoców.. ale za to jakich :)

Podrzucam zdjęcia - tylko takie mam. Mam nadzieję, że pomogą. Z góry dzięki za pomoc.


Obrazek



Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”