Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Pomidory zaczną dojrzewać w pierwszych dniach września, może już sierpniu, ale mi chodzi o główny plon, żeby był w październiku i listopadzie.
W niektórych latach też ukorzeniałem, ale wygodniej jest wysiać, brak siły i czasu.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Zależy jakie odmiany się uprawia .
Nowe odmiany , dla profesjonalistów, mają ochronę prawną . Kupujący nasiona w momencie zakupu zobowiązuje się użyć ich do produkcji rośliny finalnej , a nie w żadnym wypadku do rozmnażania , namnażania , zbierania nasion itd . Taka info zawarta jest nawet na opakowaniu nasion .
W tym świetle ew. ukorzenianie wilków jest kradzieżą .
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

To tak z ciekawości, jeśli mi się złamie pomidor i go ukorzenię, to też jest kradzież, jeśli nie , to gdyby się złamał na kilka części, to co zrobić, ile można ukorzenić? :;230
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Myślę , że w przypadku złamania można ukorzenić , wszak zapłacone jest za jedną rosline i produkujesz jedną roślinę .
No tak , ale to są takie dywagacje typu dzielenie włosa na czworo , wiadomo , że nikt Ci nie bedzie liczył roślin w tunelu . Ale prawo tak stanowi .
leon-1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 wrz 2013, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

frant pisze:Ale prawo tak stanowi .
To może karać tych co je łamią - np uciąć rękę która wsadzi wilka do ziemi?
Nie dajmy się zwariować - bo można wylądować w niezbyt przychylnym miejscu.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

I tu się z Tobą w pełni zgodzę . Mnie też się bardzo nie podoba , że za towary w sklepach trzeba płacić , przecież tyle jest tego wszystkiego na półkach , a ONI zamiast się cieszyć , że zamierzam pobrać i użyć jakiś towar , to jeszcze bezczelnie rządają zapłaty , z reguły mocno zawyżonej . A nie daj Bóg , złapać coś i odejść , od razu afera ...
Dokładnie tak jak piszesz , no może ręki nie odcinają , ale na 2 lata pod klucz można trafić . Dosłownie ręce opadają .
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Witaj Kasiu, pomidory pojedyncze już dojrzewają, nawet są super. Dopiero kilka dni temu posadziłem ostatnią folię, jeszcze posiać słoneczniki dla ptaków na jesień i wiele innych rzeczy do zrobienia...
Posty nie związane z tematem wątku zostaną usunięte lub przeniesione. Na niedzielę udzielam dyspensy, ale i tak polecimy do śmietnikowego kartonu.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Pomidory już zaczynają się zabarwiać, chociaż na ilość nie idę, raczej na smak i bez chemii. Obrazek
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

W końcu weszłam na Twój wątek(brak czasu na przeczytanie wszystkiego od razu ) i chylę czoła przed Twoją pracą! Ja mam w tym roku pierwszy raz szklarenkę i chyba porażka dlatego tym bardziej podziwiam Twoje dzieło. No ale może kiedyś...na razie będę się uczyć i już. Moje pytanie jsk zapylasz taką ilość krzaków?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Nie zapylam pomidorów, same sobie jakoś radzą i wystarcza im powiew wiatru. Może są odmiany które trudniej się zapylają, ale obecnie uprawiam odmianę VP-1 i nie mam problemów z zawiązywaniem owoców. Jedynie upały mogą utrudniać zapylanie.
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Hm ja się martwię bo moich kilka na początku kwietnia zasadzonych kwitnie i nie robią się owoce mimo, że potrząsam krzakami, kwiatami, owady latają, blisko drzwi rosną i nic... Gdzie jest problem ? Myślałam, że może rosną za gęsto, ale widzę, że Ty też masz gąszcz.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

jondi
U mnie też pierwsze grona słabo wiążą, myślę, że to przez zimno w końcu kwietnia i początku maja,
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

jondi pisze:...? Myślałam, że może rosną za gęsto, ale widzę, że Ty też masz gąszcz.
Wszystko zależy od nawożenia, jak była przygotowana ziemia przed wysadzeniem. W jednej folii chcąc mieć szybciej owoce, aż za bardzo zaczęły rosnąć generatywnie, za to w następnej już lepiej, nieco późniejszy pierwszy plon, ale będzie go więcej .
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”