Nowości warzywne i owocowe,nieznane i mało znane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

popcarol pisze: Amanita, też kupiłam te nasiona niedawno, dokładnie tej odmiany, trochę żal że niesmaczna:/ Siałaś wprost na grządkę, czy wysadzałaś z rozsady? (chyba to drugie bo tak równiutko? ;)
Sadziłam rozsadę :) Nie znięchęcaj się, że niesmaczna, bo może Tobie zasmakuje, ale wiele też zależy od warunków uprawy i warunków pogodowych, a upał i susza, które zdominowały zeszłe lato na pewno miały wpływ na smak łodygi.

pelikano11, zgadzam się z Tobą, ja zawsze mówię, że w życiu trzeba wszystkiego spróbować, dlatego ja z uporem maniaka próbuję wszystkiego, co jadalne, chociaż nie zawsze mi smakuje :D
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Ubożejemy, jeśli chodzi o różnorodność odmian warzyw...
Obrazek
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Doprawdy, mamy tylko 79 odmian pomidorów, 16 ogórka itd...? :wink:

W masowej uprawie może i tak. Na szczęście są miejsca, gdzie można zdobyć fajne odmiany. ;:215
Awatar użytkownika
popcarol
50p
50p
Posty: 83
Od: 11 mar 2010, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Zgadzam się z Wami, uwielbiam testować nowości nie tylko warzywnicze;)
Posieję tę kapustę łodygową, pewnie prosto do gruntu, chyba że mi miejsca zabraknie;) :)

-- 5 lut 2016, o 09:26 --
camellia pisze:Doprawdy, mamy tylko 79 odmian pomidorów, 16 ogórka itd...? :wink:
W ostatnim Gardeners World stoi jak byk że odmian pomidorów jest przynajmniej 10 tysięcy :)
Karolina
Mój ogródek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Mi nie chodzi o ilość odmian, tylko różnorodność, gatunków to złe słowo, ale wiecie o co chodzi :wit
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Spójrzcie na źródło - trzebaby się odnieść do tych badań i stwierdzic, jaką metodykę przyjęli. Podejrzewam, że chodzi o towarowe uprawy.
Tak czy siak, my możemy mieć pomidorów setki odmian, ale w sklepie są góra 4 rodzaje: koktajlowy, czerwona twarda kula, 'malinowy", bladoczerwona twarda kula.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

To mnie trochę ostudziło, bo wolę w miejsce czegoś niejadalnego posiać coś, co wiem że zjem na pewno. Kupiłam sałatę szparagową Purpurat, może ktoś uprawiał?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Jeżeli mam coś testować,to z naszej szerokości geograficznej i klimatu.Przynajmniej jest nadzieja,że będzie to zbliżone do oryginału i najprawdopodobniej jadalne.A to,że ktoś na antypodach opycha się gorzką i łykowatą sałatą dla zdrowia (?) ,jego sprawa.Może to równie dobrze czynić z powodów kulturowych i jada "tradycyjnie".Niektóre nacje (np.Japończycy z południowych wysp i nie tylko oni ) mają w jadłospisie odpowiednio spreparowany sagowiec Cycas revoluta który w całości jest śmiertelnie trujący.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

No to proszę do testowania :) https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81opian_wi%C4%99kszy
Od zawsze jadany dla zdrowia, nie u nas oczywiście https://www.google.pl/search?q=gobo+roo ... oot+recipe zwany 'gobo root'
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

U mnie w domu się mówiło, ze kiedyś liści łopianu używano zamiast dzisiejszego papieru toaletowego :D

A z łopianu bardzo smaczny jest napój jaki sprzedają na Wyspach Brytyjskich, z dodatkiem mniszka, tzw. Dandelion and Burdock ;:333
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Łopian ma też jadalne korzenie, nie próbowałam, ale na pewno sprawdzę.
Amanita a próbowałaś napoju ogórecznikowego? podobno jest tam popularny.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Nie, nie próbowałam, nie słyszałam nawet o takim. Zaintrygowałas mnie Laryssa :) Poszukam info o tym soku.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Nie wiem czy się mieści w tym wątku manna jadalna Glyceria fluitans (L.) .. A co można na jej temat przeczytać ? ;:oj https://pl.wikipedia.org/wiki/Manna_jadalna A jest to jedna z najbardziej cenionych kiedyś roślin, nasiona są wyjątkowe, dzieciom do mleka dawajcie zamiast chrupek z kukurydzy GMO :lol:

a ja na pewno majątek na tym zbiję, bi już dostałem od chłopa za przysłowiową złotówkę podmokłą łąkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”