Nowości warzywne i owocowe,nieznane i mało znane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Laryssa11 w tym linku to jest żywokost lekarski (należy do ogórecznikowatych)
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Jak dla mnie to ogórecznik, taki sam, jaki sieje u siebie na zagonach. Żywokost nie ma takich niebieskich szeroko rozchylonych kwiatków.
Zdjęcia z netu:
Żywokost:
Obrazek
A poniżej ogórecznik:
Obrazek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Masz rację oczywiście :wit
Żywokost jest nasz rodzimy, a ogórecznik adaptowany - oba lekarskie, rodzina ta sama, jeszcze miodunka się załapuje do kompletu.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7323
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Może i nie ma tu musu zaglądać, ale robicie powoli z tego wątku jedno wielkie chwastowisko.

Wolałabym o powrót do meritum, jeśli chcecie dyskutować nad zmianą jadłospisu współczesnego człowieka'
to proponuję utworzenie takiego tematu tutaj http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=9
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Tylko ja przeczytałem całość?? :lol: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p2765205
A Kalo już odróżnisz łobodę od miłowoja.
Możemy oczywiście wrócić do tych ciekawiebrzmiących i testować to, co nie jest z naszej szerokości geograficznej i klimatu.
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem wrzucając tu korzeń łopianu (większego rzecz jasna).
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

To akurat odróżniałem.Odróżniam też rabarbar od łopianu. :wink:
armada
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 11 maja 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Dynowa
Kontakt:

Aszitaba roślina z witaminą B12

Post »

Aszitaba-

Kupiłem nasiona i poszukuje informacji na temat uprawy, tej rośliny w warunkach Polski

Angelica keiskei jest rośliną z rodziny selerowatych, i jak wiele innych roślin z tej rodziny, z różnych kontynentów, ten japoński gatunek jest nie tylko jadany jako warzywo, ale również wykorzystywany od wieków jako lek na wiele schorzeń. Pochodzi on z wyspy Hachijo-jima, gdzie badacze i lokalni zielarze stwierdzili powiązanie pomiędzy stałym spożyciem tej rośliny i długowiecznością mieszkańców wyspy. To co sprawia że Agelica keiskei jest wyjątkowa pośród wszystkich odmian rodzaju Angelica i pochodnych seleraków to jej żółty sok zawierający witaminę B12 (żadne inne rośliny jej nie zawierają), oraz chalkony - związki chemiczne będące jednymi z najsilniejszych przeciwutleniaczy.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Aszitaba roślna z witaminą B12

Post »

Uprawa prawdopodobnie jak każdego selera, a cieplo latem ma być, więc roslinka z Filipin powinna sobie dobrze rade dac w Polsce.Liczę, że nasionka do wymiany pojawia się w przyszłym roku na Forum.
Waleria
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

armada traktuj tę roślinę jak arcydzięgiel litwor
Link do facebooka usunięty. Forum to nie linkownia , a linki często się dezaktualizują i zostaje nam śmietnik/Adm.
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Jeżeli chodzi o kapustę pak Choi uprawiam ją od kilku lat. Kapusta ta posadzona na wiosnę bardzo szybko wybija w pędy kwiatowe. Na wiosnę sadzę ją po to żeby zebrać nasiona . Najlepiej ją posadzić na zbiór jesienny na początku sierpnia. Można ją posiać bezpośrednio do gruntu tylko należy uważać żeby zachować odpowiednie odstępy. Można również posiać i flance posadzić do gruntu. Kapusta ta wytrzymuje -5 stopni. Jest smaczna .I chętnie się ją zjada ..kiedy już na działce nic nie mamy.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Dorota 11 pisze:Można ją posiać bezpośrednio do gruntu tylko należy uważać żeby zachować odpowiednie odstępy. Można również posiać i flance posadzić do gruntu.
Ja sieję prosto go gruntu, ciaśniej, a przerywając zjadam te wyrwane :) Próbowałam przesadzać w inne miejsce te maluchy z przerywki, to nie wszystkie chciały się przyjać.

Dla smakoszy zieleniny z Azji, polecam kapustę tatsoi i mibunę, bardzo smaczne. Siew jak w przypadku pak choi, na jesień. Ja z każdej dwukrotnie ścinałam wszystkie liście, szybko odrastały. Tatsoi ma liście mięsiste, soczyste, z lekkim śluzem jak szpinak malabarski, ogonki są wg. mnie najsmaczniejsze, chrupkie, lekko słodkie. Mibuna bardziej przypomina sałatę. Ja najczęściej zjadam takie warzywa na surowo w sałatkach, chociaż w daniach na ciepło też są smaczne.

Mibuna
Obrazek

Tatsoi
Obrazek
Obrazek

Pak Choi 'Rubi F1'
Obrazek

Obrazek
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Bardzo ciekawie wyglądają te kapusty dziwne, takie urozmaicenie kuchni potrzebne i pożyteczne jest.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
popcarol
50p
50p
Posty: 83
Od: 11 mar 2010, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Zakupiłam nasiona wymienionych wyżej kapust/sałat; szkoda że wiosną kicha z uprawy - ale wysieję troszkę na nasiona - bedzie co wymieniać potem :) dzięki za radę.
pozdrawiam
Karolina
Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”