Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

mena515 napisał(a)
forumowicz napisał(a):
. Żaden Miedzian , żadne Bravo- to musztarda po obiedzie.
W takim razie jakiego środka najlepiej użyć ?
pomidory
przeciw zarazie ziemniaczanej
[AMISTAR 250 SC, ACROBAT MZ 69 WG, CURZATE Cu 49,5 WP/ M 72,5 WP,
MILDEX 711,9 WG, ANTRACOL 70 WG]
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Czy w takim wypadku, to co pojawiło się na moich pomidorkach, to zaraza? Co je atakuje?
Pojawiło się na Malinowym Warszawskim, Retro, San Marzano, Bawolim i Marmande, karłowe są powiedzmy w porządku, oprócz tego, że jeść trochę wołały ale już dostały dawkę i na liście i razem z wodą.

Obrazek Obrazek

Mam Bravo w domu, ale jeśli to zaraza i na Bravo za poźno, czy w takim razie Acrobat kupic?
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Ja też nie wytrzymałam bo u mnie komunikat o zarazie już od kilku dni aktywny. Wczoraj prysnęłam Mildexem.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

U mnie też coś jest nie tak....i jak na złość nie mogę zgrać zdjęć na komputer. Liście żółkną, zasychają od środka, nerwy mają ciemno-brązowe i od spodu na nerwach jakieś brązowe zgrubienia. Dziś to zauważyłam. Koktajlówkę wzięło. Oberwałam liście....ale co dalej nie wiem....nie mam Wam jak pokazacc, a potrzebuje pomocy :( .

I drugi problem ->Wszystkie inne ok z wyjątkiem jednego, na którego liściach są małe brązowe kropki gdzieniegdzie.
Jak macie jakiekolwiek podejrzenia to powiedzcie.
Zastanawiam się czy go nie wyrwąc...
Wszystkie były pryskane interwencyjnie miedzianem, czasem pokrzywą. Zasilane pokrzywą, nawozem z liści pomidorów a ostatnio saletrą wapniową.
Marcinu83
50p
50p
Posty: 64
Od: 16 cze 2009, o 19:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Agulka11 to nie są objawy choroby tylko ostre niedobory magnezu, należałoby opryskać siarczanem magnezu.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

A jak pryskałam ok 3 dni temu amistarem pod folią to na razie starczy? Za ile opryskać następnym opryskiem i jakiego użyć? może być polecany acrobat?
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Są zdjęcia

Problem 1)

Wierzch liścia
Obrazek

Obrazek


Spód
Obrazek


Liście na samej górze krzaka mają takie kropki

Obrazek

Obrazek


Problem 2)
Obrazek

Obrazek


I jakby tego było mało:(
Obrazek
Marcinu83
50p
50p
Posty: 64
Od: 16 cze 2009, o 19:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Na ostatnim zdjęciu wydaje mi się że to alternarioza a co do wcześniejszych zdjęć niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

U mnie komunikatu o zarazie jeszcze nie ma :).Na razie ;), bo wszystko jeszcze zdarzyć się może.
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Marcinu83 pisze:Agulka11 to nie są objawy choroby tylko ostre niedobory magnezu, należałoby opryskać siarczanem magnezu.
Wcześniej zwijały się dość mocno, i po przeczytaniu kilku wątków, wywnioskowałam, że muszą być bardzo głodne. W sumie zaczeły się zwijać po tych upadłach we Wrocku, więc dałam dolistnie uniwersalny nawóz do warzyw, i do tego podsypałam też im w granulkach. Poprawiło się naprawdę dużo, ale dziś zobaczyłam, że właśnie te najniżej położone liście są takie. W każdym krzaku po jeden lub dwa na samym dole. Dziekuje za pomoc! Czy w takim razie je oberwać? Chyba tak zagłodzone nie są potrzebne, a i mnie straszą ;))
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Majula
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Moje pomidorki rosną w gruncie, trochę koktajlowych, trochę karłowych. Niczym ich dotąd nie pryskałam i wolałabym nie musieć;) Niestety zauważyłam, że niektóre łodygi kilku koktajlowych są całe w drobne ciemne kropeczki. Nie plamy, bez widocznego nalotu, ale kropeczka przy kropeczce. Co to może być?

Obrazek

Obrazek

Bardzo proszę o pomoc i radę co z tym dalej robić. Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia jeśli chodzi o opryski. A szkoda byłoby pomidorków, bo ładnie obrodziły...
11krzych

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Majula pisze:Moje pomidorki rosną w gruncie, trochę koktajlowych, trochę karłowych. Niczym ich dotąd nie pryskałam i wolałabym nie musieć;) Niestety zauważyłam, że niektóre łodygi kilku koktajlowych są całe w drobne ciemne kropeczki. Nie plamy, bez widocznego nalotu, ale kropeczka przy kropeczce. Co to może być?


Bardzo proszę o pomoc i radę co z tym dalej robić. Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia jeśli chodzi o opryski. A szkoda byłoby pomidorków, bo ładnie obrodziły...
Moim zdaniem nic im nie jest.To są najprawdopodobniej próby wypuszczenia korzeni. Pomidory tak mają. To normalne.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

a ja tego podejrzanego(pierwszego) wyrwałam. Co widziałam to oberwałam (chodzi mi o jakieś uszkodzone liście u innych). Ale i tak będę wdzięczna za informacje o tym co to i czy w ogóle a jeśli tak to czym potrakotwać resztę :roll: .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”