Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

jeszcze pisze:Marcin, jak tak będziesz zjadał wszystko, co wystawi liść z ziemi, to się nie doczekasz :;230
Oj no wiesz na spróbowanie... aby utwierdzić się w przekonaniu że zakup czosnku niedźwiedziego był dobrym pomysłem ;)
A tak serio czekałem na niego od listopada ubiegłego roku, więc pół roku. W tym czasie raz grzebałem w ziemi w jego poszukiwaniu. Dodatkowo dziś go i groszek delikatnie podlałem więc na ten jeden listek chyba zasłużyłem.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Na jedyny, który się pokazał :D

Ja jestem posiadaczką 3 ślicznych czosneczków, na razie tylko na nie patrzę ;:173
Iza
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

U mnie czosnki zostały wyżarte przez kury i kaczki. Ogrodziłem i może jakoś się uda je ochronić, u rodziców na działce zagospodarowałem kawałek cienia i tam jutro mam nadzieję naciąć liści :)
Jeszcze będę musiał zerknąć w lesie gdzie mi "wypadło" kilka cebulek czy przetrwał zimę i zwierzaki. Może się ciekawsze podłoże pod tymi bukami zrobi jak je opanuje czosnek :heja
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Mój czosnek posadzony wiosną ubiegłego roku ładnie przeżył. Z ziemi wyrasta 10 kępek po 3-5 sztuk. Wygląda na to, że na razie jest to mniej więcej tyle ile posadziłam. Oczywiście nie pamiętam dokładnie, ale kupiłam chyba 30 cebulek a faktycznie było ich trochę więcej. Mimo że kwitły prawie wszystkie, nie zauważyłam jeszcze siewek, więc z podjadaniem jeszcze się ograniczę, żeby dać towarzystwu szansę na rozrośnięcie.
Dorota
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

W sumie to chyba powinnam pomyśleć o zakupie jesienią, ale zabrakło czasu. Kupiłam więc teraz, czosnek już rośnie, więc dotarł w takim sobie stanie w foliowym worku. Podzieliłam po 2-3 cebulki, skróciłam trochę liście, żeby ograniczyć powierzchnię parowania i wsadziłam do małych doniczek. Myślę, że trochę mu to pomogło, bo większość dziś się podniosła do góry. Jak myślicie, potrzymać do kolejnej soboty w domu w tych doniczkach, by się trochę ukorzenił i dopiero dać do gruntu, oczywiście wsadzając głębiej? Będę sadzić pod leszczyną, muszę tam przygotować zagonek.
Obrazek
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Na moje oko to posadziłaś, go trochę za płytko (doczytałam teraz, że masz zamiar posadzić go głębiej) dodatkowo w cieple się wyciąga wg mnie spokojnie można go wystawić na balkon, najwyżej wydelikacone w mieszkaniu liście trochę to odchorują. Ja czosnek zakupiłam w ubiegłym roku gdzieś w pierwszej połowie marca i wsadziłam ponad 30 cebulek do 10 litrowej wysokiej donicy po czym całość wystawiłam na balkon, w mroźniejsze dni osłaniałam workiem foliowym i w kwietniu wysadziłam na działkę w kępkach po kilka sztuk. Większość kwitła. Teraz ma już spore liście i dobrze znosi marcowe temperatury.
Dorota
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Posadziłam za płytko, wiem o tym, ale nie miałam głębszych doniczek w domu. Chodziło mi doraźny ratunek.To i tak pójdzie do gruntu wkrótce i tam wsadzę głębiej sporo. Ok, dam je na balkon.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Nie martw się , on sobie poradzi :D . Obyś tylko go nie przelała i nie zmarnowała cebulek :D spokojnie możesz go wystawić w pół cieniste otoczenie. teraz może już zbiorów nie będzie ale ważne aby cebulki były w kondycji na przyszły rok.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Moje czosnki posadzone, od tygodnia mieszkają pod jabłonią, ale chyba nie przemyślałam miejsca, bo w sumie to one tam mają cały czas słońce, a zanim jabłoń się zazieleni i da trochę cienia to juz po sezonie czosnkowym będzie :?
Czy czosnek n. zniesie jeszcze jedną przeprowadzkę? może po żywopłot w cieniu go dam.?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Moje też nie są w cieniu i mają się raczej dobrze, więc chyba nie musisz się specjalnie przejmować.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Podlewaj teraz i będzie dobrze.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Generalnie jestem zadowolony ze swoich roślinek ale parę roślin (na szczęście rosnących nieco dalej) ma dziwnie zniekształcone liście. Nie widać wciornastków więc zaczynam się zastanawiać czy to nie przypadkiem jakiś wirus?
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Shire, może nie sadż głęboko tego czosnku. Jest wybiegnięty, to fakt,ale przecież on już niedługo straci całą nadziemna część. Pozostałe w ziemi cebulki powinny sobie być na właściwej dla nich głębokości. W następnym sezonie będą miały normalny start nie zaś utrudniony głębokością.

Nie jest prawdą,że musi mieć cień. U mnie rośnie w pełnym słońcu, na samiutkim środku warzywnika i jest z tego zadowolony.
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”