Groszek zielony - wszystko o grochu cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
windyE
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 16 lut 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Witam, czy wysiewacie juz groszek do ziemi? zapowiada sie kilka ciepłych dni ale wiadomo, ze jeszcze będą dni i noce mroźne. Jaką temperaturę groszek wytrzyma? W ubiegłym roku siałam 15 marca do ziemi a teraz kusi mnie pogoda.

Groszek dał zadowalający plon i był bez robaków a był to mój pierwszy raz kiedy siałam groszek.
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Planuję wysiać tak za dwa tygodnie dopiero, ale po raz pierwszy to nie wiem czy dobrze.

Mam odmianę hetman.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Groszek spokojnie można siać jak tylko ziemia rozmarznie. Ja pewnie za tydzień wysieję. Jednego roku jak nie było mrozów, siałam pod koniec lutego.
Iza
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

windyE pisze:Witam, czy wysiewacie juz groszek do ziemi? zapowiada sie kilka ciepłych dni ale wiadomo, ze jeszcze będą dni i noce mroźne. Jaką temperaturę groszek wytrzyma? W ubiegłym roku siałam 15 marca do ziemi a teraz kusi mnie pogoda.

Groszek dał zadowalający plon i był bez robaków a był to mój pierwszy raz kiedy siałam groszek.
Groch wysiewałem nawet w styczniu. Pamiętam jak raz kilkucentymetrowy groch wysiany w styczniu został przysypany śniegiem. Niesamowicie wyglądały pędy grochu wystające z białego puchu.
windyE
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 16 lut 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Dzięki, to chyba dzisiaj posieję.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Namoczyłam na noc groszek i dzisiaj sieję, on się chłodów nie boi, wzejdzie wtedy, kiedy będzie miał dogodne warunki.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

windyE pisze:Dzięki, to chyba dzisiaj posieję.
Też knuje czy nie wysadzić groszku dziś, zawsze i tak głęboko go sieję więc weekendowy mróz mu straszny nie będzie, ale chyba dziś lub jutro tylko namoczę nasiona i jutro pójdzie do ziemi? Choć kalendarz biodynamiczny twierdzi że czwartek będzie optymalnym terminem więc w środę namoczę :)
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Groszek siejemy w dniu owocu, czyli od soboty od 20h do poniedziałku :D
Iza
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

...regulamin. Marconi_exe
Masz rację... patrzę obrazek widzę coś jak groszek/fasola a to pewnie rabarbar :)
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Namoczyłam przed chwilą groch. 4 różne paczki = 4 różne groszki. Najsłabiej pod względem wizualnym wypadł Bajka od Legutki. Kilka brzydkich, plamiastych ziarenek. Lekko pomarszczony.
Najładniej wyglądał ten z Lidla. Równy i zieloniutki.
Róg Kozicy z Vilmorina bardzo pomarszczony. Wygląda jakby był wysuszony na wiór. W paczce żółte i zielone groszki.
Była jeszcze przybłęda Royal Seeds z Tesco. Niby nasiona holenderskie ? Gładkie groszki, ale też żółte i zielone.
Od czego to zależy ? Od odmiany ? Od stopnia wysuszenia ?
Jutro zasuwam po multipalety do Casto. W dzień będę trzymała na balkonie. Na noc schowam, albo okryję. Zobaczę ile będzie mrozu.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Gładkie i pomarszczone nasiona są cechą dziedziczną wpływającą na ich wygląd, pomarszczone ponoć słodsze.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

:wit
Cud Kelvedonu namoczyłam 14 marca na noc, 15 wysiałam po 5 ziarenek do pojemników około 0,4l i odstawiłam w ciepłe miejsce, wczoraj, czyli 18 już wykiełkował, więc przestawiłam w chłodniejsze, ale i tak 19 stopni jest. Od dołu korzonki widać :roll: a tu mróz i na balkon nie ma mowy, pewnie z tydzień w domu odcierpi. Niepotrzebnie stawiałam w cieplejsze miejsce do kiełkowania, ale jedna partia Kelvedonu nie wzeszła i z obawy, żeby nie zmarnować następnych nasion chyba przedobrzyłam.
Obrazek
Obrazek
Gienia
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Będzie dobrze, teraz na jasny słoneczny parapet. Ja przez tydzień trzymam w mieszkaniu, w tym czasie osiąga wysokość około 10 cm i wypuszcza listki, dopiero wtedy wynoszę do chłodnego. To nic że jest trochę wyciągnięty, przy wysadzaniu rozsadę sadzę głębiej, dzięki temu stoi stabilniej i później nie pokłada się.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”