Groszek zielony - wszystko o grochu cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Irek_2
200p
200p
Posty: 236
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Jak tam sianie groszku? Mój już posiany tydzień temu do gruntu - Cud Kelvedonu, zobaczymy jakie z niego cudo.
Pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
Damian89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 mar 2017, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja w sobotę posiałem Groszek Sześciotygodniowy.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

W przyszłym roku tez robię groszek z rozsady dlaczego?
W tym roku w ramach testu na grządkę poszły 4 paczki nasion groszku około 3 tyg. temu, a dosłownie kilka nasion posadziłem do byle doniczki i wstawiłem do budynku gospodarczego. Te kilka nasion z gospodarczego kilkanaście dni temu poszło na grządkę, a z 4 paczek dziś na wierzch wyszło dopiero kilka główek. Ten wsadzony z "rozsady" ma już około 6-8 cm wysokości.

W przyszłym roku jakaś multipaleta z dużą ilością oczek (jednak głębsza) bo te z "rozsady" korzonki miały dość długie około 5 cm. Czyli wynikało by że groszek najpierw wytwarza sporej długości korzenie, a dopiero później wystawia głowę z ziemi.
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Posiałam już dwa tygodnie temu - łuskowy Cud Kelvedonu i cukrowy Ambrosia. Jeszcze nie wschodzi, ale liczę że wylezie z ziemi na dniach, ostatnio jest cieplutko.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

U mnie Cud też już w ziemi od 2 tygodni. Jeszcze się nie pokazał. Ale u mnie groch wschodzi i do miesiąca czasu, tym bardziej nie moczony wcześniej.
Iza
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja w zeszłym roku miałam wschody po 11-12 dniach, ale siałam już skiełkowane nasiona, w dodatku w nieco późniejszym terminie, więc od razu miały cieplej na starcie. W tym roku posiałam suche.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Mój groszek niedawno skiełkował, pierwszy był fioletowy tyczny Blauwschokker i Desire, a teraz dołączył karłowy Gloriosa. Nasion nie moczyłam, tylko chwilkę przy zaprawianiu. Nie przykrywałam też agrotkaniną (tym bardziej, że mój kot uważa, że tam gdzie leży takie białe to jest dla niego pościelone :lol: )

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Mój 'sześciotygodniowy' posiany 1 marca w tunelu do doniczek wykiełkował w ilości 7 szt. :shock: na 100. Pozostałe nasiona zgniły. Kilka dni temu w puste doniczki powtórnie posiałem sześciotygodniowy i już ładnie zaczął wschodzić. Dziś rano kiedy zaszedłem do tunelu, a był zamknięty było +39st.C, po otwarciu przez cały dzień było w nim +28 st. C. Na przyszłość będę siał w domu do doniczek żeby miały cieplutko.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Agnieszka kiedy siałaś?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Jakoś tak miesiąc temu. Długo wschodził, ale jeszcze było chłodno a ja mu ani kiełkowania, ani okrycia nie zapewniłam :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja siałam na początki marca ,ale jeszcze nie wyłazi. Teraz zrobił się ciepełko ,może zacznie ;:3
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

W pierwszy weekend marca wysiałam bezpośrednio do gruntu bez namaczania: sześciotygodniowy, cukrowy, "mój" (nn siany od lat jeszcze przez mojego teścia) i trochę fioletowego (trochę, bo niespecjalnie mnie zachwycił ale ładnie wygląda). 3 tygodnie od wysiania żaden nie dał jeszcze znaku życia.
Dorota
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Dorcinda pisze:W pierwszy weekend marca wysiałam bezpośrednio do gruntu bez namaczania: sześciotygodniowy, cukrowy, "mój" (nn siany od lat jeszcze przez mojego teścia) i trochę fioletowego (trochę, bo niespecjalnie mnie zachwycił ale ładnie wygląda). 3 tygodnie od wysiania żaden nie dał jeszcze znaku życia.

To tak jak u mnie. Ale w tamtym roku też długo czekałam, no i słabo powschodził, może 60%, a zważywszy na to że nie siałam zbyt dużo to było do poskubania. W tym roku te do gruntu poszły w większej ilości ale bez namaczania.
Zrobiłąm też rozsadę z namoczonych, i te również nie zachwyciły ilością. Dobrze że posiałam więcej, to może coś zjemy ;:224
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”