Groszek zielony - wszystko o grochu cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Kolejna tura zebrana i wyłuskana .
Jeszcze będzie jeden tak duży zbiór a później to już tylko niedobitki :roll: w tym roku szaleństwo nie fasolowe a groszkowe .
Już rodzinka wymyśla na jakie sposoby go przyrządzać :;230
Nie zważyłam bo waga siadła .
Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Wow, piękne zbiory.
U mnie groszek po ostatnich chłodach i opadach znowu kwitniei wiąże strąki, a już chciałam go likwidować.
Iza
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

W tym roku po raz pierwszy będę siała groszek. Kupiłam dwie paczki po 40g. Teraz zastanawiam się... ile zarezerwować miejsca i ile będzie do zajadania? Mąż i teściu są groszkożerni :D Nie mam zamiaru wysłuchiwać, ze za mało posiałam :D
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Kasiak109 pisze:W tym roku po raz pierwszy będę siała groszek. Kupiłam dwie paczki po 40g. Teraz zastanawiam się... ile zarezerwować miejsca i ile będzie do zajadania? Mąż i teściu są groszkożerni :D Nie mam zamiaru wysłuchiwać, ze za mało posiałam :D
Moja żona i córa też są groszkożerne, 2 lata temu posiałem chyba 1,5 paczki było stanowczo za mało, w ubiegłym roku posiałem 4 paczki nasion z nadzieją że coś się zamrozi - nie udało się zamrozić nic. W tym roku bogatszy o doświadczenia z ubiegłych sezonów kupiłem 15 paczek :) Może choć teraz groszku będzie wystarczająco i uda się coś zamrozić.

4 paczki nasion zajęły mi zagon o długości około 6m i szerokości 1,5m.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

marcinbb bardzo Ci dziękuję. Właśnie mi uświadomiłeś, że na dwie paczki, to szkoda zachodu. :shock:
Muszę dokupić kolejne dwie. Tylko teraz nie wiem jakie. Mam już Róg kozicy i Bajkę. Oba są cukrowe. A groch łuskowy też jest słodki ? Chodzi tylko o to, że cukrowy można zjeść w całości a łuskowy tylko ziarenka ? ;:218
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja będę siała odmianę Ambrozja ponieważ nie ma pergaminowej wyściółki, można gotować w całości. Pycha.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Róg kozicy też można gotować w całości. Miałam w zeszłym roku.
Na ten sezon kupiłam 6 tygodniowy i walor.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja najwięcej mam Bajki chyba 8 opakowań, ale najlepszym moim zdaniem jest ten Cud Kelvacośtamcoś nigdy nie zapamiętam jego poprawnej nazwy. Iłowiecki mi średnio podchodzi
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Cud Kelvedonu, bardzo smaczny. Miałam w tym roku dodatkowo Bajkę wypróbować, ale jeśli jest gorsza od Cudu to nie będę sobie głowy zaprzątać ściąganiem nasion.
Z wysokich mam Mechelse Krombek. Też smaczny.
Iłowieckiego też nie lubię.
Iza
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja poczytałem o Bajce podobno wysoko rosnąca, i ogólnie może wydawać się OK. Jednak Iłowiecki też niektórym pasuje.
Moim zdaniem Nasiona Bajki które znalazłem po 1,29PLN warte są kupienia i posadzenia najwyżej cały zostanie zjedzony "na zielono".

To moja ostatnia zabawa (sezon) z mieszaniem wielu odmian w kolejnym roku zostaje tylko to co jest na prawdę smacznie więc Cud Kelvedonu, a co jeszcze sezon pokaże.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Skoro większość tak zachwala ten "cud" to również się na niego skuszę. Na koniec sezonu wystarczy tylko zebrać groszki i wysuszyć? Nie uśmiecha mi się co roku kupować wszystkich nasion. Zaczynają wychodzić z tego całkiem spore sumy :?
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Generalnie Cud Kelvedonu jest odmianą selekcjonowaną, ale c o wyjdzie z nasion kilku odmian? Mieszaniec?
Wiem że można znaleźć 1 kg nasion Cud Kelvedonu za mniej niż 10 PLN, a to około 2500 nasion przy minimum formalności. W przyszłym roku myślę że skuszę się na taką paczkę.
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

O właśnie, groszek na ziarno do siewu, w jakiej fazie zbieramy? Czy wystarczy że jest dojrzały, czy czekamy aż strąki wyschną na krzaku?
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”