Kiełki, hodowla, gatunki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

OrigamiBox21 Aby mieć własne nasionka, to posiej rzodkiewkę (nasionka do ziemi) i zostaw aż urośnie i zakwitnie ,a potem wytworzy strączki z nasionami. Jak strączki dojrzeją to suszysz, łuskasz i gotowe.
OrigamiBox21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 4 lut 2020, o 03:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Telimenka pisze:OrigamiBox21 Aby mieć własne nasionka, to posiej rzodkiewkę (nasionka do ziemi) i zostaw aż urośnie i zakwitnie ,a potem wytworzy strączki z nasionami. Jak strączki dojrzeją to suszysz, łuskasz i gotowe.
Dziękuje za odpowiedź! Może to nieco głupie pytanie, ale dlaczego taka rzodkiewka nie wyrosłyby na tyle by móc z niej pozyskać nasiona np. w kiełkownicy? Czy jest jakiś etap do którego mogą wyrosnąć kiełki rzodkiewki hodowane bez ziemi a potem obumrą czy dalej nie urosną?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

A gdzie w kiełkownicy będzie miała miejsce na rozwój? Korzenie musi gdzieś pomieścić, liście a później też łodygi z kwiatostanami. Taka kwitnąca ma może nawet pół metra wysokości.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

OrigamiBox21 pisze:Dziękuje za odpowiedź! Może to nieco głupie pytanie, ale dlaczego taka rzodkiewka nie wyrosłyby na tyle by móc z niej pozyskać nasiona np. w kiełkownicy? Czy jest jakiś etap do którego mogą wyrosnąć kiełki rzodkiewki hodowane bez ziemi a potem obumrą czy dalej nie urosną?
Kiełki w kiełkownicy rosną tyle na ile mają pożywienia w ziarnku i koniec -umrą z głodu. Jeżeli chodzi o uprawę to od puszczenia kiełka do wyrośnięcia rośliny z nasionami musi upłynąć co najmniej 4 miesiące może i dłużej . Z ziarenka rzodkiewki wyrasta naprawdę spory krzak. U mnie rozrastał się na szerokość ok. 1m kw. poletka i wysoki też do 1 m. Oczywiście urośnie takich wielkości i wytworzy mnóstwo nasion jeżeli zapewni mu się dobre warunki i nawożenie. Także kiełkownica się absolutnie nie nadaje do takiej roboty. Ale jak masz kawałek poletka to czemu by nie spróbować produkcji własnych nasionek. Rzodkiewka jest łatwa w uprawie.
OrigamiBox21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 4 lut 2020, o 03:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Telimenka pisze:
OrigamiBox21 pisze:Dziękuje za odpowiedź! Może to nieco głupie pytanie, ale dlaczego taka rzodkiewka nie wyrosłyby na tyle by móc z niej pozyskać nasiona np. w kiełkownicy? Czy jest jakiś etap do którego mogą wyrosnąć kiełki rzodkiewki hodowane bez ziemi a potem obumrą czy dalej nie urosną?
Kiełki w kiełkownicy rosną tyle na ile mają pożywienia w ziarnku i koniec -umrą z głodu. Jeżeli chodzi o uprawę to od puszczenia kiełka do wyrośnięcia rośliny z nasionami musi upłynąć co najmniej 4 miesiące może i dłużej . Z ziarenka rzodkiewki wyrasta naprawdę spory krzak. U mnie rozrastał się na szerokość ok. 1m kw. poletka i wysoki też do 1 m. Oczywiście urośnie takich wielkości i wytworzy mnóstwo nasion jeżeli zapewni mu się dobre warunki i nawożenie. Także kiełkownica się absolutnie nie nadaje do takiej roboty. Ale jak masz kawałek poletka to czemu by nie spróbować produkcji własnych nasionek. Rzodkiewka jest łatwa w uprawie.

Jasne! Dziękuje za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Dawno nie hodowałam kiełków, ale mam jeszcze opakowanie fasoli mung i na opakowaniu jest informacja o kiełkowaniu w ciemnym :shock: i chłodnym miejsce. Rzeczywiście w ciemnym hodujecie? Gdzie trzymacie, bo mi tylko półka w szafce przychodzi do głowy....
zwierzu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 mar 2020, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Ja wszystkie kiełki hoduję w dziennym świetle od początku czyli od moczenia nasion (słoiki stoją na parapecie, bo tu mi nie gracą) do końca całego procesu kiełkowania i wzrostu kiełków.
Pozdrawiam z deszczowej dziś Wielkopolski :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”