Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Do nas będzie można przyjeżdżać z Obwodu Kaliningradzkiego bez wiz to myślę,że i nasiona się pojawią bo dotychczas nie widziałam na rynku.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Najprawdopodobniej będę mieć możliwość posadzenia po 1 sztuce kilku rosyjskich odmian pomidorów. Jedna odmiana musi rosnąć ze względu na nazwę - Russkij Razmier :lol: Z ciekawych odmian oczywiście pozbieram nasiona (przynajmniej mam taka nadzieję) do kolejnej akcji .

Pozdrawiam, kozula
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory z Rosji

Post »

kozula pisze:Jedna odmiana musi rosnąć ze względu na nazwę - Russkij Razmier :lol: Z ciekawych odmian oczywiście pozbieram nasiona (przynajmniej mam taką nadzieję) do kolejnej akcji.
Mam sporo nasion rosyjskich odmian, głównie z Ameryki i Kanady, i mam je z jednej strony z uwagi na ciekawy kolor (często ciemny) a też ze względu na rzekomo dobry smak. W nowym roku mam nadzieję wszystkie odmiany wysiać.
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mam znajomego nauczyciela,który na ferie jezdzi na Ukraine-krym,do domu,poradzcie jakie odmiany mógłby kupić,jak to wygląda cenowo,oraz moze jakiś sklep internetowy z Rosji lub Ukrainy
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

cenowo , hehe , pewnie będzie wygladać lepiej niż w Polsce :) nawet jeśli kol oloolosz kupi więcej za pośrednictwem znajomego to z pewnością wszystko się szybko rozejdzie, na forum.
Pozdrawiam
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Pomidory z Rosji

Post »

No tak,ale czy tam sklepy są dobrze zaopatrzone?czy ten znajomy bedzie musiał latac po sklepach?jakie odmiany brac
'?
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Pomidory z Rosji

Post »

,a niech bierze co się da .Tam jest tanio .Potem to sprzedaż ,albo na wymianę forumkową dasz .
Czytać umie ten znajomy więc będzie wiedział jaka to odmiana .Pora trochę na nasiona taka nie tego .Sezon nasienny pod koniec lutego się zaczyna .Znajomy pewno na Wielkanoc pojedzie też ,więc może wybór będzie większy .
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ido 74 , raczej niech nie bierze co się da ... bo będzie jak w dowcipie - kupił na bazarku "koszkę", a jak zwierzatko podrosło to sie okazało, że to niedźwiedź :D

Pozdrawiam jerry

PS. Spotkałem się z tym, że rosyjskie sklepy internetowe nie wysyłają przesyłek poza obszar Federacji Rosyjskiej, ukraińskie raczej nie robią z tym problemu, ale jak się kupi "normalnie" w sklepie to chyba najpewniej, chciaż rosjanie ostrzegają przed podróbkami swoich nasion na Ukrainie.
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory z Rosji

Post »

jerry pisze:Spotkałem się z tym, że rosyjskie sklepy internetowe nie wysyłają przesyłek poza obszar Federacji Rosyjskiej, ukraińskie raczej nie robią z tym problemu, ale jak się kupi "normalnie" w sklepie to chyba najpewniej, chciaż rosjanie ostrzegają przed podróbkami swoich nasion na Ukrainie.
Jeśli Ukraińcy "podrabiają" rosyjskie odmiany pomidorów, wynik wcale nie musi być gorszy od "oryginału", i pewnie Twój znajomy na tyle się na tym zna, że jest w stanie sprawdzić, czy to rzeczywiście nasiona pomidorów.
pozdrawiam, Gunnar
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ale to nie mój znajomy tylko oloolosz-a :)
Z tym podrabianiem to pewnie jest tak, że nasiona nie mają odpowiedniego certyfikatu/licencji firmy, która wychodowała daną odmianę. Jak zawsze, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ... :)
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
-mycha-
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 sty 2012, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Witam .
Czy mógłby ktoś podać linki do sprzedawców nasion zza wschodniej granicy? Nigdzie nie mogę znaleźć albo tez jest ze mnie d....pa komputerowa. ... no jak bogackiego jakaś sirota jestem obrzygana... na all...o nie umiem i w necie też ... no usiąść i płakać....plisssss.

pozdrawiam Aga
Każda roślinka ma robaka, który ją gryzie....
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja przeglądałem kiedyś różne odmiany rosyjskie i nie tylko tutaj:
http://www.sedek.ru/catalog/index.php?SECTION_ID=75
http://www.ukrsemena.com/index/cat/c275_tomat.html
http://www.semenagrad.ru/3-1-4.html
Jak Ci to pomoże to bardzo proszę.
Pozdrawiam Jarek
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory z Rosji

Post »

jerry pisze:Ja przeglądałem kiedyś różne odmiany rosyjskie i nie tylko tutaj:
http://www.sedek.ru/catalog/index.php?SECTION_ID=75
http://www.ukrsemena.com/index/cat/c275_tomat.html
http://www.semenagrad.ru/3-1-4.html
Jak Ci to pomoże to bardzo proszę.
Pozdrawiam Jarek
Rosyjskie firmy mogą nie wysyłać za granicę, a ich nasiona mogą być dostępne dla Idy74, która mieszka blisko Kaliningradzkiego Obwodu, albo np. dla Kammy, która kupiła nasiona z Ukrainy w Lublinie.
pozdrawiam, Gunnar
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”