Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Jak w moim przypadku Błażej wliczając tylko odmiany testowe(ok.60) słowo przysiąść ;:304 i posmakować jest abstrakcyjne w tym roku. ;:306 Degustacja odbywa się najczęściej w pozycji stojącej przy pozyskiwaniu nasion. :;230 Świat pędzi jak szalony,ludzie poruszają się biegiem i do tego dopasowała się także przyroda. ;:222 Rośliny i drzewa owocowe mają ogromne wyprzedzenie.Dla przykładu moje węgierki prawie miesiąc.Odbiegłem od tematu wątku. :oops:
Bardzo zgrabne to Twoje serducho. ;:333

Następna nowa w tym roku odmiana zaczyna się barwić.
Gift to my wife albo jak kto woli Podarok moyey zenye.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już sam wygląd owoców jest bardzo atrakcyjny,oby i smak się do tego dołączył. ;:108

Red Fig. czerwony bliźniak odmiany Inżir Rozovyi.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Dzisiaj podczas wybierania nasion, zasmakowałem chyba nr1 smakowo odpowiadającego mi pomidora w tym sezonie. Mie wiem gdzie on mi się ukrywał albo kto mi go podjadał. ;:oj

Pyszny typowo pomidorowy smak, z dużą dawką słodyczy. Normalnie miodzio. Po wybraniu nasion spałaszowałem ze smakiem to co zostało. :D Odmiana Speznaz.

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Wcześniej już degustowana nowa u mnie odmiana Shokoladnaya Sosulka o wydłużonych czekoladowych owocach.Odkrycie smakowe tego sezonu. ;:333 Cukierkowa jak ja to mówię odmiana o wyjątkowo słodkim jednakże wyrazistym smaku.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Inżir Krasnyi. (Red Fig)
Pora kończyć w najbliższym czasie opisywanie odmian już po degustacji.Bliźniak odmiany Inżir Rozovyi minimalnie mniej plenny,jednakże smak na dobrym poziomie,czyli słodki z wyrazistym aromatem.Rośliny 160-170 cm.Przeciętnie 5-7 owoców w pierwszych dwóch gronach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

NN Gruzja 1.
Pod taką nazwą roboczą funkcjonuje odmiana której nasiona dostałem ;:180 od równie szalonej ;:306 podobnie jak ja na punkcie pomidorów sympatycznej dziewczynki z forum. :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odmiana karłowa,jeszcze przed poznaniem smaku.

NN Gruzja 2.

Taka sporo większa koktajlówka.

Obrazek

Obrazek

NN Gruzja - serce.

Obrazek

Obrazek

Jak wszystkie odmiany z tego segmentu,niezbyt plenna,ale smak typowy dla Bawolego serca to rekompensuje.

Pertsevidnyi Zheltyi. Odmiana w kolorze żółtym,plenna o wydłużonych owocach w granicach 100-120 gram.Owoce w smaku słodkie.Małym minusem jest dosyć spora ilość galaretki.Mam jeden krzak tej odmiany w teście.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Kubisto.

Odmiana wielkoowocowa (500-800 gram) o słodkich owocach z charakterystycznym aromatem starych dawniej uprawianych odmian.Ze względu na wielkość owoców nie rodzi się ich dużo na roślinach.Odmiana typowo kolekcjonerska warta uprawy ;:108 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna zza wschodniej granicy odmiana - Gribnoe Lukoshko.
Owoce słodkie,takie jak lubię.Ciekawie reaguje na wahania w podlewaniu i warto to wiedzieć.Tam gdzie regularnie dostarczana była woda,owoce są słodkie,dobrze wypełnione i mają odpowiednią ilość galaretki.A tam gdzie wystąpiły nawet chwilowe niedobory i gdzie ziemia przesychała szybciej są puste przestrzenie smak jest neutralny,wręcz są bez smaku.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Przedostatnia na dziś odmiana.

Minusinsk serdse.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W typie Bawolego serca - generatywna.Owoców oczywiście skąpo,ale smak do kubków przemawia jednoznacznie.Owoce duże i bardzo duże.Krzaki w granicach 150-160 cm.Bardziej wrażliwa na niedobory potasu jak widać na załączonym obrazku.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ostatnia odmiana pokazywana dziś to

100 Pudov.

I tu ciekawa sprawa wynikła w uprawie.W nasadzeniu wiosennym owoce były czerwone a w jesiennym są malinowe.
Nasiona były z dwóch źródeł - forumowego i z Chorwacji.Pod uwagę biorę dwie sprawy,pomyłkę w druku albo.....
Ale to nie powód do zmartwienia gdyż obie są smaczne.

Jesienna wersja malinowa.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

:wit Faworyt , ta Shokoladnaya Sosulka to nie jest przypadkiem ta sama odmiana co
Black Icicle ?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Wiesz anulab Black Icicle funkcjonujący za wschodnią granicą również pod nazwą Sosulka Chernaya jest w przekroju dwukomorowy a uprawiana u mnie odmiana o nazwie Shokoladnaya Sosulka jest trzykomorowa,więc coś jakby je różniło już na wstępie.Black Icicle nie miałem i nie znam jego smaku.Shokoladnaya sosulka jest słodziutka aż czasami wydaje się że za bardzo.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Dzięki , czyli mniej więcej podobnie jak w przypadku Hurmy , trzeba mieć szczęście by trafić
na te właściwe nasiona . W naszych firmach nasiennych podobnie .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Nie mniej na baczności trzeba się mieć przy doborze odmian żeby ich po prostu nie dublować.
Tak dla przykładu z brzegu:
Pink Fig - Inżir Rozovyi
Red Fig - Inżir Krasnyi
Grannys Throwing - Babushkin Kidatielnyi
To te same odmiany pod różnymi nazwami.
Dodam jeszcze że wszystkie trzy to topowe sorty które uprawiałem,bądź mam zamiar uprawiać jak w przypadku tej ostatniej.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Zerknę co to za cudo . A uprawiałeś Tarasenkę , wiem że jest ich sporo , ale nie
mogę się rozeznać , które to które . Spodabały mi się te z multi gronami .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”