Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Jakbym siebie widziała.Miałam ograniczać odmiany w tym roku.Wyszło jak zwykle.
Znów ponad 150 szt się uzbiera.Odmian bez liku.
W tym roku po raz pierwszy :Budenovka,Arbuznyj,100 Pudov,Oranżewoje Serdce,Rozovyi Flamingo,Dikaja Roza,Czudo Ałtaja i Bołoto(w tamtym roku miałam pomylone nasionka,próbuję ponownie).

Z poprzedniego sezonu zostają:Ałtajskij Oranżewyj,Czudo Ziemli.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Rozovyi Flamingo będzie u mnie pierwszy raz.W zasadzie w tym segmencie do tej pory miałem tylko jedną odmianę,pora poeksperymentować.Za wschodnią granicą jest wiele świetnie zapowiadających się odmian i może z czasem znajdę drogę zakupową.W tym wątku z nowościami i to nie tylko się nie spotkałem.Albo forumowicze ich nie uprawiają,albo się po prostu nimi nie chwalą.Co roku te same standardowe odmiany.Może pora na zmiany.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory z Rosji

Post »

A ja tego Flaminga mam zamiar szczepić. W minionym sezonie miałam w folii 3 krzaczki, smak b. dobry ale wyżej trzeciego grona już nic nie zawiązał.
Był zdecydowanie mniej plenny od Malinowego Serca Rumianki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Świetny i obrazowy opis tej odmiany Beatko. ;:333 I tak to z opisywanymi odmianami na forum powinno wyglądać żeby każdy mógł wyrobić sobie opinię na temat danej odmiany.Wtedy i wątki,w tym przypadku pomidorowe będą funkcjonować jak jeszcze nie tak dawno. ;:108
Rozovyi Flamingo a widzę liściach do złudzenia przypomina mi moje K68. Krzak zapewne jest zdechlakowaty jak ja to mówię.W opisie flamingo który czytałem ma dorastać od 1.20 do 1.50 cm.
Szczepienie - dobry pomysł. ;:173 Ja z braku czasu niestety w sezonie podejdę go inaczej żeby wycisnąć z niego więcej owoców.Trzy,czasami cztery grona wiązał mi K68. Więc puściłem go od dwóch sezonów na dwa pędy i daje radę wyżywić jednakowe spore owoce na obydwu.Z Rozovyi flamingo postąpię podobnie.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja tak samo zrobię.Puszczę na 2 pędy.Jakoś powyżej 3 grona mam marne zbiory.A puszczając na 2 będą porównywalne,ale do 3 grona.
Problem z głowy.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Pytanie do tych co od wielu sezonów mają w swoich tunelach pomidory rosyjskie. Którą wschodnią odmianę można z czystym sumieniem polecić do polskiego nieogrzewanego tunelu/szklarni?
miko4
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 gru 2009, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Od czterech lat sadzę pomidory rosyjskie a to dzięki forum i akcji wymiany. Co roku były inne po kilka sztu lub po 1 tak, aby więcej "wyprobować"
No i przyszedł czas opamiętania i podsumowania tych eksperymentów.
Podsumowując: rosyjskie odmiany są dobre a wśród nich lepsze i najlepsze. Po tych kilku latach chcę wybrać tylko 5 odmian (a nie 30) :) ) i te zagoszczą w tunelu w 2018r

Lista 5 odmian które najlepiej u mnie wypadały przez kila sezonów

1. Ruskij Razmier
2. Syberyjskij Velikan
3. Cosmonaut Vołkov
4. Król Syberii- żółty,
5. Oslinyje Uszi-
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mam podobne odmiany lecz nieco więcej. W tym roku jeden z trzech tuneli to będą same rosyjskie odmiany lecz może też trafić się jakiś z ukraińskich odmian.

Syberian Velikan
Ruski Rozmiar
Novcerkasskij
Król Syberii
Kisz Misz
Korol Korolei
Krymska Rosa
Ałtajsky Oranżewyj
Sovetsky
Polnaja Kubyshka

Miałem przez dwa lata ukraińską odmianę Black Krim ale owoce niemiłosiernie pękały i szybko zaczynały pleśnieć. Była bardzo plenna i smaczna lecz przez to pękanie zrezygnowałem z niej zupełnie. Zobaczę jak w tym roku będą sprawować się jak dla mnie nowości ;:173
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Witam :wit ,nabyłem kilka odmian pomidorów z Rosji,i prosze o jakąś opinie na temat podanych odmian,oczywiście jeżeli takie posiadacie lub mieliście w swojej uprawie:
ROZOVYI MYOD
Bull's Heart-rosyjskie bawole serce
SIBIRSKIY GIGANT
SIBIRSKIY SKOROSPELYI
Malinovyi Slon
UZBEKISTAN
CASPIAN PINK
GRUNTOVYJ GRIBOVSKIJ

Pozdrawiam Paweł :)
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Beatko, szkoda,że jednego z pokazanych Flamingo nie przekroiłaś w poprzek.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Specjalnie szukałam - ale niestety nie przekroiłam go w drugą stronę :oops:
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

momika pisze:horti4, witam serdecznie, to mój pierwszy wpis na forum. Miałam w ubiegłym sezonie "Niedźwiedzią łapę". Rósł u mnie tylko pod folią, pomidor klasyczny o pięknych, owocach. Niestety, na krzakach wiązał tylko kilka owoców lecz niezwykle dorodnych - takie prawdziwe niedźwiedzie łapska. Jest żarłoczny, lubi podlewanie różnymi miksturami odżywczymi. Stosowałam jedynie naturalne gnojówki. Owoc mięsisty, mało pestek. Mnie smakował. Roślina warta troski. W tym roku posadzę go chyba w gruncie.
Właśnie zamówiłem sobie tego pomidorka. Z opisu wynika, że MEDVEZHIYA LAPA jest to odmiana wegetatywna, tak mi się przynajmniej wydaję.
Kolejnym nabytkiem jest ZOLOTOY KONIGSBERG. Wydaje się być pomidorem bez piętki i właśnie takie kocham. 100% owocu do zjedzenia ;:167

Zaczynam się powoli wkręcać w pomidory. Na razie mam uzbieranych 16 koktajlówek i 16 odmian o dużych owocach w większości rosyjskich odmian.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie w tym sezonie planuje sporo rosyjskich odmian lub jak może się okazać, tylko rosyjsko brzmiących odmian. ;:306 Mam już ogrony pakiet nasion do wyboru. Pozostaje tylko przysiąść i wybtać. :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”