Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58
Autor Wiadomość
Marconi_exe
 Tytuł: Re: Pomidory z Rosji
PostNapisane: 14 sty 2018, o 00:03 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Ktoś pisał, że Rosjanie kupują z zagranicy nasiona, przepakowują i nadają własne nazwy. Dlatego często nie możemy znaleźć żadnej historii danej odmiany bo powstała w myśl "Potrzeba jest matką wynalazków".

Zobacz profil Wyślij e-mail      

StanislawPl
PostNapisane: 7 lut 2018, o 12:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Ja w tym roku nabyłem nasiona takich odmian: Korol Koroley,ROZAMARIN FUNTOVY, RUSSKY RAZMER SUPERGIGANT XXL f1,SIBIRSKY GIGANT,CHEMPION VESA, SIBIRSKIE SHANGI, Rosa Vietrov. Jeszcze nie zdecydowałem ile czego będę wysiewał. Miejsca nie mam za dużo, więc wszystkiego się nie da. Do tego mam jeszcze odmianę De Barao. Zanim znalazłem to forum kupowałem odmiany holenderskie w ogrodniczym, w zeszłym roku niestety pomidory nie były smaczne i do tego weszła choroba, więc w tym roku stawiam na rosyjski

To moje początki z uprawą rosyjskich odmian. Lubię pomidory mięsiste, czerwone, półmalinowe. Jeżeli możecie polecić jakąś odmianę to chętnie skorzystam z rad i oczywiście przejrzę poprzednie posty, bo to skarbnica informacji.

ela151
PostNapisane: 7 lut 2018, o 13:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
StanislawPl To ja Ci polecam odmianę Oslinye Ushi. Co prawda lubią pękać, ale smak mają bardzo dobry.
Podobnie odmiana Severnye-obiecałam sobie nigdy więcej ich nie sadzić, ale jednak ten smak dawnej malinówki -wyśmienity.

Oslinye Ushi:
Obrazek

MarzenaRybka
PostNapisane: 10 lut 2018, o 22:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
lucysia napisał(a):
Jakbym siebie widziała.Miałam ograniczać odmiany w tym roku.Wyszło jak zwykle.
Znów ponad 150 szt się uzbiera.Odmian bez liku.
W tym roku po raz pierwszy :Budenovka,Arbuznyj,100 Pudov,Oranżewoje Serdce,Rozovyi Flamingo,Dikaja Roza,Czudo Ałtaja i Bołoto(w tamtym roku miałam pomylone nasionka,próbuję ponownie).

Z poprzedniego sezonu zostają:Ałtajskij Oranżewyj,Czudo Ziemli.

Witam serdecznie.Mam pytanko do tych pomidorków z poprzedniego sezonu pyszne?? bo mam zamiar posiać je w tym i ciekawość mnie zjada :heja widzę ze mamy podobne podniebienie i smak dotyczące pomidorków ;:oj Pozdrawiam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 802 ]  Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kluska11 i 20 gości