Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Witaj mumur na naszym Forum. :wit
Zapraszam Cię do pisania i dzielenia się swoimi doświadczeniami.Mnie szczególnie będą interesować Twoje opinie z uprawy pomidorów( a także osób z okolicy w której mieszkasz. ;:108 Napisz gdzie je sadzisz i jakie odmiany w Twojej opinii warte są sprawdzenia.Zdjęcia też będą bardzo mile widziane :) .Z tego co piszesz wnioskuję że mieszkasz w Rosji. U nie w tym roku w testach sporo rosyjskich odmian.Wiele odmian już z samego wyglądu i opisu z praktyki w uprawie na rosyjskich forach internetowych bardzo mi się podoba. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ci sądzicie o poniżej wymienionych odmianach czyli smak plenność podatność na choroby po prostu które warto posadzić a które nie smakują itp. ...
1 Siberian
2 Anna Russian
3 Sibirskiy Velikan Rozovyi
4 Sakharnyi Slon
5 Zagadka Prirody
6 Król Syberii
7 Severnye
8 Volovie Ukho
9 Korallowyj
10 Pudovik
11 Mazarini
12 Shuntukski Velikan
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Tak wyglądają pomidorki , o których pisała galka 68 .
Te niższe to czerwcowe -Iunskie , z tyłu wyższy Kozabylski .
Najniższe czerwcowe czerwone , mają już zalążki pąków
kwiatowych . Kozabylski wygląda jakby był zwiędnięty , taka
jego uroda .

Obrazek
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Obecnie posiałem kilka odmian według mnie bardzo dobrych tylko że miałem 1 rok :
1 Zagadka Prirody
2 Król Syberii
3 Pudovik
4 Mazarini
Na razie wysiałem 4 w.w. odmiany i ale nie wiem które z poniższej listy będą dobre i wysiać jeszcze w marcu .
1 Siberian
2 Anna Russian
3 Sibirskiy Velikan Rozovyi
4 Sakharnyi Slon
5 Severnye
6 Korallowyj
7 Shuntukski Velikan
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

:wit Halinko te najmniejsze mają pączki kwiatowe . ;:215
To najwcześniej kwitnące pomidorki jakie do tej pory miałam .
Nawet Stupice były póżniejsze .
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Adas11
Anna Russian
Sibirskiy Velikan Rozovyi
Sakharnyi Slon
Severnye
Korallowyj
Shuntukski Velikan
te miałam i wg mnie wszystkie są bardzo dobre natomiast Siberiana już siać nie będę. Z wysianych przez Ciebie też byłam bardzo zadowolona z wyjątkiem odmiany Zagadka Prirody- tej nie miałam ale jest chwalona.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja dwa lata temu miałem pomidor Rajskoe naslazhdenie, bardzo smaczny. W tym roku mam rosyjski Sunset red horizon i ukraiński Cosmonaut Volkov. Zobaczymy co z nich będzie.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Siberian u mnie w tamtym roku złapał zarazę a więc też mu podziękuje bo w zamian mam Sub Arctic Plenty i EARLY WONDER ewentualnie Stupice , Ola Polka .
Jeszcze w marcu posieje z odmian rosyjskich Sunset Red Horizon i Malachitowa Szkatułka która zagości na dłużej .
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Nigdy jeszcze nie sadziłam odmian rosyjskich i dlatego zastanawiam się od jakich odmian zacząć? Oczywiście myślę o przyszłym sezonie - mam rok czasu na zdobycie nasion. Pamiętam, że kilkanaście lat temu jadłam pomidory z Kazachstanu ale nie pamiętam odmiany. Ktoś będzie uprzejmy i coś poleci?
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Wystarczy poczytać wątek, bo nieustannie ktoś coś tu poleca z rosyjskich odmian. :wink:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Z tego co miałem w tamtym roku 2 odmiany nie będę siał 6 odmian posieje tylko po 1 szt. a najlepsze według mnie to Mazarini , Pudovik , Zagadka Prirody które polecam ale może jeszcze ktoś coś poleci .
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Aussie- do 8 ogromnych owoców na krzaku. Niewiele, ale rozmiar owoców to wynagradza. Smaczny- słodki, lekko kwaśny. Krzaki zdrowe do końca. Potężne, wymagają solidnych podpór. Późno wiązał owoce, dopiero po solidnym ogołoceniu z liści, ruszył z wiązaniem.
Pudovik. Najplenniejszy obok odmiany ruski rozmiar. Najwcześniej u mnie zaczął dojrzewać. Owalne, duże i bardzo duże owoce. Krzaki zdechlakowate, ale zdrowe, dobrze wiążące owoce. Raczej nie wysokie. Bardzo krótkie międzywęźla.
Ruski rozmiar. Również zdechlak. Smaczne, czerwone, kuliste owoce, raczej średniej wielkości. Krzaki nie wysokie, bardzo plenne, nie chorował, nie wykazywał żadnych braków.
Cosmonaut volkov. Krzaki zdechlaki :lol: Owoce duże, czerwone, smaczne. Mniej plenny od poprzedników, dolne liście atakowała alternarioza, ale to nic groźnego. Był trochę zacieniony, miałem jeden krzak. Do ponownego przetestowania.
Russian orange. Bardzo smaczne owoce, takie jakie lubię, kwaśno- słodkie. Najbardziej z ruskich mi smakował. Niestety chorowity, mało plenny. Owoce w kształcie pomarańczowych serduch.
Budenovka- czerwone, duże, malinowe serca. W tunelu wiązał bez zarzutu. Krzak wiotki, bardzo wysoki, plenny. Pomidorki smaczne, soczyste, mięsiste, słodkie.
Z czystym sumieniem mogę polecić te odmiany. Mimo, ze niektóre nękały choroby, czy niedobory, dobrze sobie z tym radziły. Do tego są smaczne, plenne i plonowały bardzo długo. Ich zdechlakowaty wygląd nie powinien zniechęcać.

Nie zasmakowała mi natomiast Aurija. Bardzo plenna, ciekawa ze względu na kształt owoców odmiana, i tyle. Mocno cierpiała na SZW, a owoce w smaku nijakie, właściwie bez smaku. Tak nieciekawego w smaku pomidora jeszcze nie próbowałem.
Anna russian. Późno wysiana, gdzieś w wielości odmian nie zdążyłem jej spróbować. U mnie mało plenna. Do ponownego przetestowania w tym roku, bo opinie na forum ma bardzo pochlebne, a ja raczej tą odmianę zaniedbałem.
Podobnie Gigant Rosja. Do ponownego przetestowania, czas.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

jokaer pisze:Wystarczy poczytać wątek, bo nieustannie ktoś coś tu poleca z rosyjskich odmian. :wink:
Uwierz mi, że przeczytałam tu wszystkie wątki o pomidorach na tym forum. Czytam je od dwóch lat a od niedawna się udzielam ;:138 natomiast poprosiłam o pomoc gdyż Ci, którzy mają z tymi pomidorami do czynienia od jakiegoś czasu, potrafią polecić odpowiednie odmiany takiej osobie jak ja, czyli nowicjuszowi nic niewiedzącemu o pomidorach z Rosji. Wiem, że w większości to kwestia kubków smakowych jak i rzecz gustu. Dziękuję docentandrzej i Adas11 za rady. Odmiany, które poleciliście sprawdzę osobiście (łudzę się, że dostanę je jeszcze w tym roku). Zresztą chyba zupełnie nieświadomie wysiałam Russian orange więc będę mogła wypowiedzieć się o tym pomidorze latem ;:oj
Pozdrawiam Ewcia :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”