Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Marek napiszę jak zacznę je zrywać i poznawać smak.Myślę że pod koniec tygodnia to nastąpi.

Druga na przestrzeni ok.trzech tygodni degustacja odmiany Kubinski Pertsevidnyi chornyi nic nie zmieniła.Smak taki jak poprzednio,czyli delikatnie słodko-winny z posmakiem wyczuwalnym ziołowym który mi odpowiada. Odmiana zostaje oczywiście na przyszły rok.Trochę pracy czeka mnie nad ujarzmieniem zbyt wegetatywnych roślin na korzyść większych owoców.


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Wygląda przepięknie! A jak z plennością? Dobrze wiąże? U mnie w tym roku aussie zawiązała tylko pierwsze grono - fakt piękne 3-4 sztuki, potem długo nic i teraz pojawiają się owoce w czwartym gronie, dlatego pytam. Pozdrawiam Beata
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Wiąże od 5 do 7 owoców na pierwszych dwóch gronach,wyżej oczywiście trochę mniej,ale i tak to odmiana plenna.Jedynie owoce mogłyby być większe,ale to da się poprawić.

Odmiana Minusinsk Orange konsystencją łudząco podobna jest do K68. Smak minimalnie bardziej wyrazisty.


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

W tym roku coś pod górkę z pomidorami, mimo to sporo było ich zebrane. Gorzej jednak z oceną smakową, bo brakuie czasu by przysiąść i posmakować. ;:173

Wyglądem jednak urzekła mnie odmiana Andischsnsje serdze. Może nie wszystkie na krzaku takie ładne ale ten wyjątkowo mnie urzekł. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Jak w moim przypadku Błażej wliczając tylko odmiany testowe(ok.60) słowo przysiąść ;:304 i posmakować jest abstrakcyjne w tym roku. ;:306 Degustacja odbywa się najczęściej w pozycji stojącej przy pozyskiwaniu nasion. :;230 Świat pędzi jak szalony,ludzie poruszają się biegiem i do tego dopasowała się także przyroda. ;:222 Rośliny i drzewa owocowe mają ogromne wyprzedzenie.Dla przykładu moje węgierki prawie miesiąc.Odbiegłem od tematu wątku. :oops:
Bardzo zgrabne to Twoje serducho. ;:333

Następna nowa w tym roku odmiana zaczyna się barwić.
Gift to my wife albo jak kto woli Podarok moyey zenye.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już sam wygląd owoców jest bardzo atrakcyjny,oby i smak się do tego dołączył. ;:108

Red Fig. czerwony bliźniak odmiany Inżir Rozovyi.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Dzisiaj podczas wybierania nasion, zasmakowałem chyba nr1 smakowo odpowiadającego mi pomidora w tym sezonie. Mie wiem gdzie on mi się ukrywał albo kto mi go podjadał. ;:oj

Pyszny typowo pomidorowy smak, z dużą dawką słodyczy. Normalnie miodzio. Po wybraniu nasion spałaszowałem ze smakiem to co zostało. :D Odmiana Speznaz.

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Wcześniej już degustowana nowa u mnie odmiana Shokoladnaya Sosulka o wydłużonych czekoladowych owocach.Odkrycie smakowe tego sezonu. ;:333 Cukierkowa jak ja to mówię odmiana o wyjątkowo słodkim jednakże wyrazistym smaku.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Inżir Krasnyi. (Red Fig)
Pora kończyć w najbliższym czasie opisywanie odmian już po degustacji.Bliźniak odmiany Inżir Rozovyi minimalnie mniej plenny,jednakże smak na dobrym poziomie,czyli słodki z wyrazistym aromatem.Rośliny 160-170 cm.Przeciętnie 5-7 owoców w pierwszych dwóch gronach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

NN Gruzja 1.
Pod taką nazwą roboczą funkcjonuje odmiana której nasiona dostałem ;:180 od równie szalonej ;:306 podobnie jak ja na punkcie pomidorów sympatycznej dziewczynki z forum. :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odmiana karłowa,jeszcze przed poznaniem smaku.

NN Gruzja 2.

Taka sporo większa koktajlówka.

Obrazek

Obrazek

NN Gruzja - serce.

Obrazek

Obrazek

Jak wszystkie odmiany z tego segmentu,niezbyt plenna,ale smak typowy dla Bawolego serca to rekompensuje.

Pertsevidnyi Zheltyi. Odmiana w kolorze żółtym,plenna o wydłużonych owocach w granicach 100-120 gram.Owoce w smaku słodkie.Małym minusem jest dosyć spora ilość galaretki.Mam jeden krzak tej odmiany w teście.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Kubisto.

Odmiana wielkoowocowa (500-800 gram) o słodkich owocach z charakterystycznym aromatem starych dawniej uprawianych odmian.Ze względu na wielkość owoców nie rodzi się ich dużo na roślinach.Odmiana typowo kolekcjonerska warta uprawy ;:108 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna zza wschodniej granicy odmiana - Gribnoe Lukoshko.
Owoce słodkie,takie jak lubię.Ciekawie reaguje na wahania w podlewaniu i warto to wiedzieć.Tam gdzie regularnie dostarczana była woda,owoce są słodkie,dobrze wypełnione i mają odpowiednią ilość galaretki.A tam gdzie wystąpiły nawet chwilowe niedobory i gdzie ziemia przesychała szybciej są puste przestrzenie smak jest neutralny,wręcz są bez smaku.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Przedostatnia na dziś odmiana.

Minusinsk serdse.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W typie Bawolego serca - generatywna.Owoców oczywiście skąpo,ale smak do kubków przemawia jednoznacznie.Owoce duże i bardzo duże.Krzaki w granicach 150-160 cm.Bardziej wrażliwa na niedobory potasu jak widać na załączonym obrazku.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ostatnia odmiana pokazywana dziś to

100 Pudov.

I tu ciekawa sprawa wynikła w uprawie.W nasadzeniu wiosennym owoce były czerwone a w jesiennym są malinowe.
Nasiona były z dwóch źródeł - forumowego i z Chorwacji.Pod uwagę biorę dwie sprawy,pomyłkę w druku albo.....
Ale to nie powód do zmartwienia gdyż obie są smaczne.

Jesienna wersja malinowa.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8668
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

:wit Faworyt , ta Shokoladnaya Sosulka to nie jest przypadkiem ta sama odmiana co
Black Icicle ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”