Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1008 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 72  
Autor Wiadomość
wronek89
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 13:47 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
No to już nie możesz być w temacie pikowanie pomidorów tylko w temacie wszystko o pomidorach 2 ;:1 ;:1

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 14:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Tak. Tam dam jutro zdjęcia. :lol:

uki94
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, o 18:56 
200p
200p
Moje pomidory zaczynają już kwitnąć

wronek89
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, o 19:13 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Kiedy posiane?

kasiaaa350
 Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2008, o 12:58 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Miałam tak samo liście dolne opadały , myślałam że to jakaś choroba ale to tylko powód suchego powietrza i zbyt dużej temperatury .Nie wiem jak ty ale ja je trzymałam na parapetach w domu i co rok tak samo .Ale po przesadzeniu na miejsce stałe jakby ręka odjął .

Mała Ogrodniczka
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2009, o 13:29 
A ja mam takie pytanko: czy to w czymś przeszkadza, żeby wysiać pomidory gruntowe od razu do dużych doniczek? To chyba niemożliwe, żeby od momentu wysiania do momentu wysadzenia do gruntu "poszły" w korzeń z tego powodu?

Liriope
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2009, o 20:19 
200p
200p

---
nie bardzo rozumiem, czy chodzi o to żeby posiać i nie pikować ?

sieję pomidory do dużych doniczek, czy skrzynek ale potem pikuję.

Mała Ogrodniczka
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 10:46 
Chodzi mi o to, czy można wysiać od razu do docelowych dużych doniczek (przed posadzeniem do gruntu oczywiście), zamiast np. do wielodoniczek, małych pojemników itd.

przemek1136
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 14:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Oczywiście, że można. Czasami podejmuje się nawet uprawy pomidorów w gruncie z siewu bezpośredniego. Zasadniczo problemem w momencie siewu jest niedobór światła. Sianie do dużych doniczek powoduje, że doniczki zajmują dużo miejsca już od początku uprawy. Niedobór światła w tym okresie (chyba, że stosuje się doświetlanie) powoduje, że roślinki są nadmiernie wydłużone. Podczas pikowania (pomidory dobrze znoszą przesadzanie) można ten problem częściowo rozwiązać pikując roślinki głębiej. Wypuszczą wtedy korzenie z części poniżej liścieni i łatwiej będzie im przetrwać np. chwilowy niedobór wody. Siewki pomidora nie zagłuszają się zbytnio w początkowej fazie wzrostu więc lepiej jest jednak wysiać pomidorki w jednej doniczce a następnie dopiero przepikować. Przepikowanie przypadnie wtedy na początek kwietnia a oświetlenie wtedy jest już znacznie korzystniejsze dla roślin. Siejąc pomidorki od razu do dużych doniczek tak naprawdę nic nie zyskasz. Zwróć uwagę, że podczas pikowania wybierasz siewki najsilniejsze, najzdrowsze.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mała Ogrodniczka
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2009, o 10:41 
Owszem, zyskam czas :D
Wysiewając do dużych doniczek też wysiewam po 2-3 nasionka do jednej, więc mam możliwość wyboru najsilniejszej siewki. Martwił mnie tylko ew. problem z nadmiernym rozrostem korzenia.
Co do światła - to rzeczywiście może być problem, chyba, że ma się dużo miejsca od południowej strony :)

broniu
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 18:12 
50p
50p
Kiedy powinno się prawidłowo posiać nasionka pomidorów które następnie trafią do szklarni?
I w jakich odstępach należy posadzić w szklarni?

Szymonambar222
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 20:45 
500p
500p
Ja sieję od 1 marca ale ja mieszkam na Podhalu to dalej może sieją wcześniej a odległość to zależy na opakowaniach pisze ze nawet do 1 m ale według mnie to znacznie za dużo ja sadze no mam małą szklarnie po 60 cm może ktoś ma inne zdanie

Rysiul
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2009, o 13:59 
100p
100p

1 szt.
Ja zawsze sieję w 2 lub 3 weekend lutego. Najpierw do jednej doniczki a później pikuję do kubeczków 0,2l do napoi. Po zimnych ogrodnikach do gruntu :)

Tak się zastanawiam właśnie... gdy sieję tak jak napisałem powyżej to już w końcówce kwietnia krzaczki są duże a pojemniczki po napoju wypełnione całkowicie korzeniami. Szkoda mi ich męczyć. Może mógłbym tak w połowie kwietnia przesadzać je drugi raz do pojemników 0,5l (po jogurtach, śmietanach - już nazbierałem zresztą odpowiednią ilość). Jak uważacie ? Jest sens ?

Szymonambar222
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2009, o 15:05 
500p
500p
Ja osobiście przesadzałem do większych pojemników dynie to pomidory może też tylko trzeba uważać żeby nie uszkodzić systemu korzeniowego

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1008 ]  Idź do strony nr...        1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 72  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: elaos, janus_z, mamaAmelka, Milcia120, thrine, whitedame i 68 gości