Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 29, 30, 31, 32, 33  
Autor Wiadomość
inga_beta
 Tytuł: Re: Papryka w doniczce, na balkon
PostNapisane: 16 maja 2018, o 14:08 
100p
100p

0 szt.
Papryka mi zaczyna marnieć. Rośnie w doniczkach i jest tylko podlewana wodą. Niczego nie zmieniałam a jej coś szkodzi. Może ktoś wie co to może być?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Talandriel
 Tytuł: Papryka - więdnie, pomocy
PostNapisane: 13 lip 2018, o 17:18 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witajcie,

Mam problem z papryka. Hoduje już około 3 miesięcy i ostatnio z dnia na dzień zaczyna opadać. Nie wiem co się dzieje a bardzo chce ja uratować, pomóżcie proszę. Poniżej zdjecie.
Obrazek

Lumen
PostNapisane: 16 lip 2018, o 23:05 
100p
100p

1 szt.
Ciężko powiedzieć - kiedyś też sporo hodowałem w pojemnikach(w butelkach 5l) papryki i pomidorki między innymi, więc przerobiłem sporo problemów... wstaw może większe zdjęcie albo opisz coś dokładniej - kiedy podlewasz, jakie są to pojemniki(pojemność), na moje oko to coś z korzeniami, "duszą się"- a to może być spowodowane np złym drenażem, za bardzo zbitą masą korzeniową ( zbyt ciasne pojemniki co tez prowadzić może do zakwaszenia gleby a to do całej masy problemów) . Z tego co widzę to doniczki są zdecydowanie za małe- 5 litrowe wiaderko/butelka to minimum dla takiej standardowej papryczki a i tak są problemy z nawodnieniem i uzupełnieniem wypłukiwanych składników pokarmowych- gł. wapnia. Jeśli dało by się wyciągnąć bryłę korzeniową- np odwracając jakoś do góry nogami te doniczki to może pokaże się przyczyna o której mówię.

BobejGS
PostNapisane: 17 lip 2018, o 18:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Czy one są w korytku? Jeśli tak, to po prostu za mało miejsca mają.

Mój doniczkowy kundelek całkiem sobie radzi, mimo tego że jest w półcieniu.
Obrazek
Obrazek

Talandriel
PostNapisane: 18 lip 2018, o 17:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Hej dzięki wielkie za informację.

Już piszę o szczegółach i dorzucę zdjęcie. Całośc czyli 3 sztuki papryki są w skrzynce balkonowej z systemem nawodniającym. Tzn jest w srodku taka wkladka plastikowa z której w jednym rogu jest wlew wody ze wskaznikiem, ala czerwony ping-pong. Z tego co pamiętam to są 50cm. Na dno wysypałem keramzyt, tylko tak zeby przykryc ten system nawadniajacy i reszte uzupełniłem ziemią.
Z desperacji z chęci ratowania tych roślinek w nocy o 1 dosypałem im do ziemi nawozu do warzyw i podlałem obficie wodą i jakby trochę odżyły.
Mam teraz dwie koncepcję, albo ten nawóz pomógł albo woda. Ogólnie staram się codziennie sprawdzać, czy wskażnik poziomu wody pokazuje że jest pełno, tak żeby miały wodę, aczkolwiek kilka deszczowych dni, nie dolewałem wody no bo właśnie, dużo padało i nie chciałem żeby zgniły od nadmiaru, szczególnie że ten system nie ma odprowadzania nadmiaru wody. Możliwe ze potrzebowaly jednak więcej wody... Ciężko powiedzieć.

Mam obok miejsce w skrzyncę, myślicie, że powinienem jedną przesadzić? Inna sprawa bardzo mocno poszły mi w górę i przy wietrze i ciężarze papryczek boję się że wypadną z ziemi. Macie może pomysł co można z tym zrobic?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

dopplerefekt
PostNapisane: 3 lut 2019, o 22:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
hej,

Czy w doniczce 5l moge posadzic dwie sadzonki papryki czy tylko jedna? wysialem sporo nasionek i nie wiem czy wyrzucic pozostale. Aktualnie maja okolo 4cm wzrostu, sa w plastikowych pojemnikach po pieczarkach, ulozone mniej wiecej co 1,5cm i mysle ze czas je juz przesadzic. czy moge to zrobic od razu do duzej doniczki?

bardzo dziekuje z gory za odpowiedzi i sorry za brak polskich znakow.

Mirek19
PostNapisane: 3 lut 2019, o 23:58 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Czy te siewki mają już wykształcone zaczątki pierwszego liścia właściwego ?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

dopplerefekt
PostNapisane: 4 lut 2019, o 23:43 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
hej, maja po dwa listki dopiero, ale sa gesto posadzone wiec nie wiem czy ich juz teraz nie rozsadzac. nie wiem dokladnie co to lisc wlasciwy

Pizza
PostNapisane: 4 lut 2019, o 23:49 
500p
500p

1 szt.
Tutaj masz siewki z liścieniami: http://niepodlewam.pl/wp-content/upload ... 24x768.jpg
A tu masz siewkę puszczającą pierwsze listki właściwe: http://images66.fotosik.pl/762/f07df67bb502cad2med.jpg
Poznasz na pewno, bo bardzo się różnią od pierwszych. :) Sądzę, że te dwa listki, o których piszesz, to są jeszcze liścienie. Póki ich nie wykształcą, to poczekaj, bo możesz niechcący zrobić siewkom krzywdę, są bardzo delikatne na tym etapie. Dadzą radę jeszcze trochę czasu w jednym pojemniku. Ale do doniczki 5L raczej nie sadź więcej niż jednej sadzonki, będziesz miał problemy z podlewaniem i nawożeniem latem i dwie sadzonki mogą za bardzo konkurować ze sobą w tak małej doniczce.

Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Hiobe
PostNapisane: 5 lut 2019, o 00:06 
50p
50p

0 szt.
Drako
bardzo dziękuję za link.

Mirek19
PostNapisane: 5 lut 2019, o 12:58 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
dopplerefekt napisał(a):
hej,

Czy w doniczce 5l moge posadzic dwie sadzonki papryki czy tylko jedna?

To zależy jakie masz odmiany ?
Jeśli mają to być niewielkie krzaki , to "od biedy" w jednej doniczce dadzą radę ;:333

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

dopplerefekt
PostNapisane: 5 lut 2019, o 13:05 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Hej, dziękuje kochani za odpowiedzi!

Tak to w takim razie nie są liście właściwe wiec poczekam jeszcze.

A co do pytania jaka to papryka, to ciężko mi się przyznać ale posadziłem zwykła paprykę słodka i paprykę chili tez z nasion które wyciągnąłem z owocu, no i jak z waty przesadzałem do ziemi to mi się pomyliło także pewnie dowiemy się dopiero jak wyrośnie... wszystkie posadzę do takich samych doniczek. Szkoda tylko tych sadzonek bo mam ich dużo a miejsca w domu mało. Gdyby to była wiosna to bym wystawił na balkon lub przesadził do ogródka.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)

Pizza
PostNapisane: 5 lut 2019, o 14:46 
500p
500p

1 szt.
Resztę siewek, o ile masz miejsce, możesz po wykształceniu pierwszych listków popikować np. do kubeczków plastikowych, taki 250 ml powinien starczyć jednej sadzonce. Potem w maju albo dajesz do już właściwych doniczek na balkon, albo do ogródka, skoro masz. :) Te krzaczki mogą Ci porosnąć małe, ale mogą i dość duże, jeśli nie wiesz, co to za papryka.

Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Mirek19
PostNapisane: 23 mar 2019, o 17:01 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Po raz pierwszy trafiła mi się siewka papryki z 4 liścieniami ;:oj
Z trzema liścieniami już miałem do czynienia ... ;:333

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 451 ]  Idź do strony nr...        1 ... 29, 30, 31, 32, 33  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości