Papryka w doniczce, na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Papryka w doniczce

Post »

Moja balkonowa papryka stoi już w domu. Obrazek
Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie rzeczy./Samuel Johnson/
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3751
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Papryka w doniczce

Post »

Ja swoje dzwonki też przeniosłem na strych. Czy przy zimowaniu trzeba jakoś specjalnie podlewać?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Papryka w doniczce

Post »

Alyaa wsadziłam do tych doniczek opadły chyba 2 zawiązki reszta się trzyma o dziwo. Pomidor też siedzi jako tako mimo, że owoc już na ok 5 cm średnicy. Zrobię na weekendzie zdjęcie to wrzucę :)
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryka w doniczce

Post »

Ja w tym roku już krzaki wywaliłam, bo za zimno i już zrzucały owoce. Ale to zwykła ożarowska była. W przyszłym roku planuję coś więcej posadzić, może jakieś wieloletnie, więc przesadzanie do doniczek na zimę będzie. A na zdjęcia czekamy :D
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Papryka w doniczce

Post »

Witajcie! Ja,moje papryczki pikantne(nie znam nazwy,sasiad dal mi ususzone papryczki do sosu)wysialam pod koniec maja do doniczek i teraz mam dwa krzaczki z mn?stwem papryczek,jeszcze zielonych. Podcielam je od g?ry coby te papryczki mogly dojrzec i scielam troche niepotrzebnych lisci. Mam tez,kupna niestety,sadzonke Trinidad Scorpion na kt?rej jest ok.20 papryczek. Niekt?re juz sa czerwone inne jeszcze dojrzewaja.
Obrazek
Obrazek


Kiedys,lata temu,wysialam trzy nasionka slodkiej papryki do doniczki i z tych trzech wyszla jedna siewka kt?ra przerodzila sie w ladny krzaczek i mialam juz na niej trzy papryki. Pech chcial,ze moje koty przelecialy sie po parapecie i zwalily doniczke no i moglam powiedziec papa papryczkom. Byly juz nawet czerwone ale jeszcze gorzkie. Tak sobie pomyslalam,ze w nastepnym roku wysieje kilka nasion papryki slodkiej ale nie z kupnych nasion tylko tych wyjetych z prosto z papryki.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Papryka w doniczce

Post »

Spiesze zameldowac ze moje papryczki przesadzone do doniczek siedza grzecznie na balkonie i jak sie okazuje nawet rosna chyba nie maly duzego szoku. Przepraszam za pisowanie ale mam wlaczona klawiature wegierska i nie bardzo wiem jak sié ja zmienia.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryka w doniczce

Post »

Dzisiaj kupiłam papryki peperoni. Wybiorę z nich nasiona, zasieję w doniczce. Ciekawe czy coś mi z niej wyjdzie.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce

Post »

Właśnie posiałam słodką doniczkową papryczkę, którą przywiozłam wiosną z Holandii. Wtedy, w marcu, sprzedawano już owocujące krzaczki.
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka w doniczce

Post »

Witam,
chciałam posiać nasiona papryczki zakupionej w sklepie:
myślicie, że teraz to można sobie posiać papryczkę, czy nie dadzą rady ze względu na małą ilość światła?
RychuWroc
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 22 mar 2012, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce

Post »

Też jestem ciekaw czy coś wyrośnie. Fajnie byłoby mieć krzaczek do hodowli na zimę, nawet jak chucherko z tego wyjdzie.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce

Post »

To może poczytajcie wątek, będziecie wiedzieć jakie są doświadczenia forumowiczów.
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka w doniczce

Post »

aria,
czytałam cały watek i dowiedziałam się, że można siać przez cały czas ale może być to trudne ze względu na małą ilość światła...to wiedziałam od dawna, ale nic mi to nie mówi....
widocznie nic mi nie pozostaje jak tylko spróbować eksperymentu...w sumie to nic mnie nie kosztuje :heja
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce

Post »

A sądzisz, że ktoś z forumowiczów wie, ile światła jest na twoim parapecie? Sama musisz to ocenić, dla każdego z nas to eksperyment, póki nie zdobędziemy pewności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”