Karłowe pomidory

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Karłowe pomidory

Post »

BobejGS....Fajny sklepik ale mogli zrobić stronę po angielsku a nie flamandzku. Bez translatora Google ani rusz. W jaki sposób płaciłeś? Jeśli z konta to sama myśl o opłatach za przelew walutowy w PKO przyprawia mnie o febrę. Poza tym 6 złociszy za parę nasion bez gwarancji kiełkowalności to sporo.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Karłowe pomidory

Post »

Jest wiele opcji do wyboru, nie jest tylko ten jeden sklep. Nic na siłę. :wink: Zresztą jest era komputerowa, translatory itd, jak ktoś chce, to w ten czy inny sposób nasionka sobie ogarnie. :)

A żeby nie trzymać się sztywno reklamy tego sklepu, przedstawiam mojego karzełka. :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Karłowe pomidory

Post »

Mirek19 pisze:Witam,

Poleci ktoś jakąś sprawdzoną zieloną odmianę dwarfa ??
Ja dorzucę Summertime Green Dwarf. Krzak niski u mnie w skrzyni miał 60cm, pięknie owocował. Pyszny słodko-kwaskowy.

Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karłowe pomidory

Post »

Ja w tym sezonie we wiadrach miałem pomidory Trapezica. Urosły do ok 60cm i tak mniej więcej się rozkrzewiły. Pięknie owocowały i były bardzo smaczne. W następnym sezonie też będą.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Karłowe pomidory

Post »

Elu, Aniu

dziękuję za sugestie,rozejrzę się za nasionami.

-- 30 gru 2018, o 18:38 --
Rzepka pisze:Mirku, super pomidorkiem jest Beryl Beauty Dwarf, to krzyżówka Golden Dwarf Champion x Green Giant.
Przywiozłam go do Kasi Mymysterry na spotkanie ogrodowe, ale chyba tak smakował, że nie zdążyłeś się załapać :D
Był to jednocześnie najplenniejszy ze wszystkich dwarfów, jakie miałam w tym roku.

Pozdrawiam Irena
Irenko,

Widać byłem zbyt pochłonięty Erosem Gelb ;:306
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Karłowe pomidory

Post »

Błażeju, w której części swojego wątku masz sprawozdanie ze składania growboxa? Nie wątpię, że może mi się przydać. :) Twój pomidor ma liście aż fioletowe, taka uroda czy dobrze karmisz światłem?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Karłowe pomidory

Post »

Co do montażu growboxa, to była fotorelacja jak go montowałem krok po kroku ale możliwe, że zdjęcia już są nieaktywne. Nie umiem określić, w której części. Musiałbyś w każdej po kolei wpisać hasło ,,growbox" w przeszukiwarce wątku. Co do growboxa jeszcze, to zależy na ile roślin potrzebujesz. Na małą ilość, może być pełna skrzynia, pomalowana na biało od środka, a doświetlać światłem o temperaturze barwowej, zbliżonej do światła dziennego.

Co do pomidora, to oświetlenie nie ma tak, mocnego wpływu na ,,fioletowy" odcień pomidora. Bardziej wpływa na to gleba, pH wody, temperatura oraz nawożenie. One rosną w starej ziemi po papryce, jednak ciężko mi stwierdzić, czy to jego cecha genetyczna, choć wątpie. W ostatnim nawożeniu, dostały pożywkę z przewagą fosforu.

Edit: A i przesadziłem je do kubków 0.5l.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Karłowe pomidory

Post »

Spisałem sobie co najważniejsze, teraz tylko ogarnąć montaż. Dzięki. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”