Uprawa pomidorów w szklarni,w tunelu, pod osłonami cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Są specjalne plastykowe spinki do mocowania, kosztują zaledwie kilka groszy. Można taki drut kupić w sklepie elektrycznym lub podobnym, jakoś fachowo: przewód Dy (miedziany),lub ADy(Al).
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

no właśnie takie spineczki bym chciała u kogoś z forumowiczów widziałam takie mocowanie pomidorków ale już nie wiem u kogo. Jest biały drucik i do niego jest przypięty pomidor taka biała spinką okrągłą. Spinki podejrzewam ze mozna w ogrodniczym kupic ale czy w moim miasteczkowym ogrodniczym to jest... :heja
Dziekuje za odpowiedź.
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

u kogoś z forumowiczów widziałam takie mocowanie pomidorków ale już nie wiem u kogo
Takich spineczek używa Kasencja
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Gosika, mam taki miękki drut w koszulce, w ogrodniczym można go kupić, no może nie w każdym. I już go nie używam, o wiele szybciej przywiązałam pomidora zwykłym troczkiem ze starego prześcieradła niż tym drutem. Tak czy siak (troczkiem czy drutem) wiązać trzeba w "ósemkę".
Pozdrawiam! Gienia.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

gienia1230 pisze:o wiele szybciej przywiązałam pomidora zwykłym troczkiem ze starego prześcieradła niż tym drutem.
Pod osłoną myślę, że nie ma większego znaczenia czym przywiążemy, ale w gruncie najodpowiedniejsze są troczki . Przy wietrze każdy sztywny element wiązania będzie kaleczył łodygę stwarzając z czasem wrota dla szarej pleśni.

Pozdrawiam
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

A no właśnie z tą ósemka to w tamtym roku też zawaliłam i tym drucikiem płaskim... No nic jak się ten drucik nie sprawdza tak bardzo to wróce do tego sznureczka co kiedys tylko będę wiązać go właśnie w 8 :) a drucik przywiaze z góry do dołu pod szklarnia i do tego będę wiazac. Mam tylko nadzieje ze mi sie uda hodowla w tym roku bo będę miala dodatkowa atrakcje w postaci mojej małej dzidzi w kołysce :heja
Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam wszystkich :wit
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
loginal
200p
200p
Posty: 370
Od: 2 sie 2011, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

,,Alesz to apsurt" kupować w ogrodniczym drucik w osłonce. O wiele taniej w sklepie elektrycznym z przewodami. Można kupić np. telefoniczny 4 żyłowy, i z po zerwaniu zewnętrznej otuliny dostajemy 4 sztywne druciki miedziane w osłonce, zwykle są tam dwa białe, jeden niebieski, jeden niebiesko biały. Albo w sklepie dla elektroników polecam kupić taśmę wielożyłową, każda żyła jest w innym kolorze. Można dla ułatwienia identyfikacji używać tego samego koloru drucika dla podobnego koloru, kształtu, smaku i ew. innych podziałów.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Praktyczne sa przewody używane w instalacjach alarmowych. Są to wielożyłowe przewody z serii YTDY. YTdy 4x0,5 oznacza 4 żyły o przekroju 0,5mm2. W przewodzie YTDY 10x0,5 mamy 10 zył, każda w kolorowej koszulce, jak na obrazku: http://www.przewody.net.pl/product/image/680/ytdy12.jpg
Są też przewody z grupy YTKSY np 4x2x0.5 - 4 pary skręconych przewodów o przekroju 0,5mm2, razem 8 przewodów http://www.soltronik.pl/picture.php?w=1 ... 3659&con=1

Kupując metr takich przewodów mamy wielokrotność np. - 1m YTDY 6x0,5 daje 6m kabelków w kolorowych otulinach.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Gosika_M
Najlepsze są kolorowe szmatki pocięte na szerokość 2-3 cm.Nie niszczą łodyg podczas wiatru.I na pewno masz takie w domu niepotrzebne czy zniszczone zasłonki, poszewki.Mniej pracy(z kabelkami).
I zaoszczędzone pieniądze.
Pozdrawiam Maria.
Kasencja

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Miałam klipsy do pomidorów pod osłoną. Na każdym moim zdjęciu je widać. Na jeden krzak średnio mi wyszło ok. 6 sztuk. Na bardzo wysokie ciut więcej. Ogórki w namiocie też spinałam klipsami.

W tym roku również będę miała. Jestem bardzo zadowolona. Obiecałam wiosną, że zdam relację na koniec sezonu jak się sprawowały, więc piszę że super :) .
11krzych

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Maraga pisze:Najlepsze są kolorowe szmatki pocięte na szerokość 2-3 cm.Nie niszczą łodyg podczas wiatru.
Oczywista oczywistość. Przecież drucik 0.5 mm poprzecina łodygi nawet bez wiatru. Starczy, że łodyga będzie chciała zmienić położenie po wpływem ciężaru owoców.
Ale jak już ktoś się upiera, to chyba najtańsza będzie zwykła skrętka UTP 5e do kupienia w każdym sklepie z akcesoriami komputerowymi. Około 50gr za metr - 8 żył. Dostaniecie za darmo od znajomego sieciowca, bo kawałki po 10m to śmieci do wywalenia.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Odradzam zdecydowanie druty i druciki - pod wpływem wiatru w gruncie ponacina łodygę i jak wspomniał forumowicz wrota dla pleśni gotowe.
Przy podwiązywaniu gron mogą w skrajnym przypadku przeciąć łodygę.
W gruncie zawsze stosowałem miękkie "troczki" i było ok. , w tunelu sznurek opleciony od dołu wokół łodygi krzaka w zupełności wystarczał.
Dobre są spinki o których pisała Kasia i zawieszki (wzmocnienia) dla ciężkich gron aby się nie łamały, zobaczyć można to np. tutaj:
http://www.ceres.pl/pl/podzial_na_dzial ... _bato.html
Pozdrawiam
Jerry
Kasencja

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Na all... można kupić w mniejszych ilościach. Od jakiegoś czasu też już są w sprzedaży.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”