Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
agaM
 Tytuł: Re: uprawa pomidorów w szklarni .
PostNapisane: 3 cze 2014, o 06:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
aria
Cytuj:
pod osłonami do ściółkowania można zastosować czarną agrowłókninę.
pod folią pod pomidory... raczej niekoniecznie. Może i chwasty nie urosną, ale temperatura ziemi nagrzewanej przez czarną agrow. będzie parzyć korzenie.

edysqa tak jak piszą poprzednicy. Z tym sianem to nie najlepszy pomysł. Na zewnątrz na ścieżki między redlinami tak ale nie pod folię.

Pomidory możesz posadzić w takich lekkich dołkach. Dzięki temu będziesz podlewać "punktowo"(woda nie rozlewa się po całości tylko wsiąka pod konkretny krzak). Pod folią jest b. gorąco i niepodlewane nawet zielsko się podda ;) A tyle co urośnie tam gdzie podlewasz to na pewno dasz radę ogarnąć nawet raz na jakiś czas.

AKCJA WYMIANY NASION 2019/2020

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jerry
PostNapisane: 3 cze 2014, o 08:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
AgaM, pewnie ze względu na wielki rozmiar zdjęć i przesunięcie nie zauważyłaś zapewne,
że odpowiadasz na post napisany przez 'edysqa' 13.06.2013 roku
Trochę późno ... :wink:

A co do agrotkaniny pod folią - stosuję ją tak już od pewnie 10 lat i nigdy nie miałem poparzonych korzeni :shock:
A korzyść z braku chwastów i stabilne warunki wilgotnościowe w glebie oraz ograniczenie parowania wody w tunelu
jak dla mnie przeogromne.

edysqa
PostNapisane: 3 cze 2014, o 08:43 
200p
200p

1 szt.
AgaM, dziękuję za zainteresowanie ale tak jak napisał jerry są to zdjęcia z zeszłego roku ;-)
W tym roku oczywiście posadziłam pomidory pod folią :) Na razie mają się świetnie, dzięki OW rosną jak na drożdżach i wyglądają bardzo dobrze. Znów późno wsadziłam bo małe były i dopiero mają kwiaty ale krzaki są teraz super :)
Za gęsto je trochę posadziłam i muszę bardzo pilnować i obrywać wilki. Zostawiłam przejście mniej więcej po środku folii, po jednej stronie 2 rzędy pomidorów a po drugiej 3 rzędy. Tyle zrobiłam sadzonek że szkoda mi było wyrzucić, te co zostały (ponad 30 posadziłam pod chmurką :) )

Nie są ogromne ale były małe jak je sadziłam ;-)

Obrazek

marfefka
PostNapisane: 16 lis 2014, o 18:00 
50p
50p

0 szt.
Renatko,dziękuję za wiadomość,gdzie kupić Betokson.jak na razie udają się mi pomidorki bez zapylania,wsadzam sadzonki pomidorków szklarniowych samopylne. Kupuję je od znajomej ogrodniczki . Przepraszam,że dopiero teraz odpowiadam na Twoją wiadomość -kłopoty z komputerem. Jadwiga :wit

nowel3
PostNapisane: 11 lut 2018, o 21:05 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
W mojej szklarni/10m2/przez osiem lat uprawiałam pomidory.Jesienią postanowiłam wymienić ziemię .Wywiozłam z niej około 30 taczek ziemi.Proszę o radę jaką ziemię najlepiej zastosować do nowych nasadzeń pomidorów ,sałaty, kopereku .Niestety mam do dyspozycji tylko workowaną z marketu i czy dodać do niej coś kompostu.

grodnik
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 12:31 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Moje pomidory już zadomowione w szklarni, pewnie zostanę "zjedzony", że za wcześnie ale na podstawie moich eksperymentów z lat poprzednich to u mnie w szklarni pomidorki mają się bardzo dobrze w temperaturze nawet do -5stC.

Owocnych plonów dla wszystkich w tym sezonie.

youtu.be/Ljuq3W6rbVw

ZielonaZabka
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 13:25 
500p
500p

0 szt.
No wcześnie, wcześnie, ale skoro Ci się udają co roku... U mnie prószy śnieg, nawet na dzień nie wynoszę rozsady do szklarni, kisi się w domu, trudno...

Allhambra
 Tytuł: Nieuzywana szklarnia-zabezpieczenie na dłuższy czas
PostNapisane: 10 paź 2019, o 07:40 
100p
100p

0 szt.
Dzień dobry,

Poproszę o pomoc.W tym roku po raz ostatni sadziliśmy z M pomidory w szklarni.Od przyszłego roku nie będzie w niej upraw, niestety.Jak przygotować ziemię pod dłuższy czas nieużywania. W tej chwili jest tak, że są w niej pomidory z resztkami krzewów, z przejrzalymi owocami, z zarazą na dodatek.Wiosną po prostu zasadziliśmy dla kogoś pomidory, w zamian za opiekę nad szklarnią i krzewami miał zebrać owoce.
Nauczka jest,trudno, co zrobić ze zmarnowanymi krzewami? spalić?..co z ziemią?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 162 ]  Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości