Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Z datami różnie, najczęściej na 2 do przodu, ale mam też jakieś z datą 2013. Generalnie ja tam bardzo na to nie zwracam uwagi, bo z mojego doświadczenia wynika, że jak nasiona dobrze przechowywać to długo zachowują wartość. To co mi się u nich podoba to to że na każdej torebce jest podana siła kiełkowania minimalna i data testu kiełkowania, jest to normalnie wyraźnie wydrukowane i oznaczone co jest co, a nie jakiś anonimowy ciąg cyfr na dole;) np. skorzonera jest do 2013 co mnie pozytywnie zdziwiło, bo ponoć te nasiona krótko się trzymają, a tu proszę, nieprawda. Aczkolwiek trzeba brać pod uwagę, że włoskie odmiany mogą się różnie spisywać u nas w różnych warunkach, u mnie traktowane były bardzo brutalnie. Mimo to dynie były ok, ogórki też - zwłaszcza jeden był super niestety nie wiem który bo nie podpisałam. Cukinie tez w miarę, oprócz białej, ale miała ciężko no i u mnie jest piach.

Z tymi gramaturami bywa ciekawie, w zeszłym roku kupiłam nasiona aksamitki i byłam przekonana że to 6 gram, bo była cyfra 6 wybita .. otwieram, a tam 6 _nasion_ ale byłam złaaa :D W ręce wagi gramowej przecież nie mam. Ale muszę powiedzieć, że wszystkie co do jednego wzeszły;)
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

U mnie też piach :) Chociaż po 6 letnim dosypywaniu kompostu nie jest już tak źle jak na początku.

A z tą datą, to masz rację. Miałam w ubiegłym roku groszek, już nie pamiętam jakiej firmy i odmiany. Ale nasiona były ważne do 2012. Połowa grządki była prawie łysa :( A przecież nasiona groszkowe są wyjątkowo długożywotne. I nie był to problem wyjedzenia przez ptaki lub inne stwory. Znalazłam później kilka nasionek, które nie miały nawet zaczątków kiełków, gdy inne miały już po kilka liści.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Ja sypie obornik ile wlezie wiosną i jesienią od roku i tez widać już delikatną różnicę, więc może się poprawi:)
Groszek mi tez nie bardzo się udał w zeszłym roku może to rok taki? Miałam iłówiecki i jeszcze jakiś i drgnął dopiero jesienią jak już myślałam, że dawno po nic, ale nie zdążył dojrzeć i tak, i w ogóle był jakiś skarlały.. Jedyny jaki mi urósł to odmiana Homesteader z jakichś prehistorycznych nasion od babci. Z prehistorycznych nasion siałam tez kukurydzę i jakoś wyrosła, już drugi rok z rzędu, a nasiona miały minimum 10 lat. :D Jeśli siejesz rzodkiewkę to mogę Ci polecić Jutrzenkę - w zeszłym roku siałam na próbę kilka odmian i tylko z tej byłam w pełni zadowolona, nieduże zdrowe rzodkieweczki w ślicznym różowym kolorze :) Na pewno dokupię nasion w tym roku. Zapomniałabym - w smaku bardzo łagodna.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Jeśli uprawiałaś groszek na grządce po oborniku, to nie miał prawa udać się.
Waleria
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Mój groszek w odmianie 'Telefon' udał się świetnie. Nie powschodził tylko ten jeden, którego odmiany nie pamiętam.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Akurat ten co się udał rósł na grządce lekko nawiezionej obornikiem, a ten który w ogóle tam gdzie żadnego nawożenia nie było.. Więc nie wiem czy tak nie miał prawa;) Ten nawóz który mam to jest nawóz koński o obniżonej zawartości azotu, to raczej nie jest bomba azotowa, naprawdę. On ma głównie dużo włókna i tak ma być, żeby woda tak przez ten piach nie leciała..
Przemo93
50p
50p
Posty: 51
Od: 12 sty 2011, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kolbudy/Gdańsk/Pomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Witam
Właśnie wczoraj zamówiłem nasiona z Plantico. :heja
Czekam na paczkę jak przyjdzie to napiszę jak tam z datą ważności.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewa38
100p
100p
Posty: 139
Od: 6 lut 2010, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Moje mają do 2015 roku super .
Ewa
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

:wit Dzisiaj przyszły nasiona z Ozarowa z PNOSU.Wszystkie mają długie terminy(do 2013,2014praktycznie większośc nasion do 2014)i jedna sałata i koperek do 2015 ;:138 ,,jedyne cebula exhibition ma do roku 2011 do września
Jestem bardzo zadowolona :heja .
Pozdrawiam
Joanna
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Poszukuje sklepu internetowego z nasionami firmy Vilmorin, najlepiej z pełnym asortymentem jaki jest u nich w katalogu.
Proszę o namiary bo na ich stronie internetowej w sklepie nic nie ma . Czy to jeszcze za wcześnie na zakupy?
Awatar użytkownika
Jankiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 244
Od: 2 cze 2010, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żerżeń (centralne Mazowsze)

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

a do mnie dotarły nasiona z Franchi Sementi. Bardzo profesjonalnie zapakowane w podwójne opakowanie, wewnetrzna saszetka zapakowana hermetycznie. Na opakowaniu podana data testowania kiełkowania w wiekszości listopad 2010, tylko jedno opakowanie z zeszłego sezunu (ale z terminem ważności 12/2012).

Przy okazji - nasiona pomidora Principe Borghese trafiają od razu na listę na lutową wymianę nasion. To coś dla koneserów suszonych pomidorów (bank nasion)
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Pelasia pisze::wit Dzisiaj przyszły nasiona z Ozarowa z PNOSU.Wszystkie mają długie terminy(do 2013,2014praktycznie większośc nasion do 2014)i jedna sałata i koperek do 2015 ;:138 ,,jedyne cebula exhibition ma do roku 2011 do września
Jestem bardzo zadowolona :heja .
Pozdrawiam
Joanna
Kiedy zapakowano cebulę exhibition, to jest ważne odnośnie tej cebuli. jeśli przed jesienią 2010 to mogą być słabe wschody. Radzę sprawdzić zdolność kiełkowania przed wysianiem.
wodnik
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Wita cebule zapakowano w Styczniu 2010,,czyli przed jesienią :( i co,mogą być słabe wschody? :(
Dlaczego tak sądzisz ?
Pozdrawiam
Joanna
Ps,posiać kilka nasion do ziemi np.w skrzynce? czy na mokrą gazę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”