Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

U mnie były całkiem, całkiem. Wyglądały lepiej , niż niejedne z forum. Trochę słońca szukają jedynie.
Kasia
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4248
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

U mnie były świeżutkie i całkiem fajne, kupiłam pepperoni, ciekawe jakie będą :heja
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Czy ktoś z Wrocławia wie gdzie w tym mieście dostanę sadzonki stewii ? 2 lata temu kupowałem w Castoramie na zewnętrznym ogrodzie ale w tym roku nie widzę :?
Verbka21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 maja 2017, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Niedawno widziałem na stoiskach z warzywami piękne sadzonki warzyw i kwiatów. Nie kupisz tam stewii, ale topinambur na pewno się znajdzie.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Rysiu!


Zobacz przy Ogrodzie Botanicznym.Tam powinny być stoiska z roślinami.
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ja to albo nie umiem szujac albo jestem zalamana ceną. Czy nie ma na tym PNOS Ożarów jakis malych paczek tak jak czasami sa w biedronce czy gdzies po 1 z?


A tak w ogóle co myslicie o wlasnych nasionach ususzonych. Tzn ja dzis wydlubalam z papryki czerwonej i zoltej i z cukini dlugiej. Mam w planie wydziobac jeszcze z dyni i innego rodzaju cukini. Nie wiem czy sir porwe na pomidora. Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ja wiosną wydłubałam nasiona z kupionych w sklepie papryk Sweet Bite i Palermo. Nawet ich nie suszyłam, tylko od razu ułożyłam na wacikach. Ładnie skiełkowały i teraz dojrzewają na nich owoce :D Ale nasiona z takich cukinii ze sklepu będą wątpliwej jakości, bo cukinie zbiera się, kiedy są jeszcze niedojrzałe. Trzeba by gdzieś na targu trafić na takie duże, mocno wyrośnięte - do jedzenia raczej się nie nadają, ale na nasiona jak najbardziej.

A w sklepie PNOS Ożarów przecież są małe opakowania nasion :shock:
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4248
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Aneta, akurat z pomidorów kupionych w sklepie warto pobrać nasiona.
Często powtarzają cechy w następnych pokoleniach, podobnie papryka, Ramiro, Palermo, Kapia, małe papryczki typu snack, chilli.
Dynie na nasiona warto kupić w markecie, gdzie pochodzą z dużych plantacji i nie są pokrzyżowane. Tak samo szalotki, ziemniaki, bataty, choć te mogą być pryskane przeciw wyrastaniu ale często się udaje je pobudzić do wzrostu.
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Oj zapomnialam napisać. Papryke mam od gospodarza i pomidora tez do ktorego obecnie chodze pomagac. A poza tym dynie i cukinie mam od sasiada :-) jak to na wsi po prostu przyniesli na sprobe.


A jak myslicie ile potrzeba ziemniaka na 0,5ha ziemniaka do wsadzenia?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4248
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Na taką powierzchnię to ja radzę kupić kwalifikowane sadzeniaki, bo to nie przelewki, konkretny wydatek i mnóstwo pracy. To nie parę grządek na działce. Nie wiem czy tu ktoś aż tyle sadzi :roll: Spytaj rolnika na pewno prędzej będzie wiedział.
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Sasiadka ktora juz nie daje rady ogarnac. Powiedziala ze i tak nikt niw uzywa i moge wziac pole i sobie zrobic co chce. Uznalam ze te 500m beda ziemniaki a na swoim rowniez tak duzym polu zrobie warzywnik i poeksperymentuje. Szkoda by pole nie bylo uzywane
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

O ziemniakach warto poczytać.Są różne typy urzytkowe.
Mój brat ma odmianę (muszę spytać o nazwe, może wiedzą),która nie ciemnieje.Placki,czy kartacze wychodzą jaśniutkie,nawet gdy ciasto długo postoi.A ugotowane mają żółty kolor,nie rozpadają się (mieliśmy odmiané która w trakcie gotowanie się łuszczyła,a w,środku była twarda.I wszystka woda w nie wsiąkała,że trzeba było uważać,bo się przypadały).Masakra.
Te ziemniaki brata rosną spore,podłużne,tak,że trudno o sadzeniaki,trzeba kroić przed sadzeniem.
Mamy od nich trochę posadzonych,za rok planuje więcej i pozbyć się "zbieraniny" innych odmian.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Aneta ale Ci zazdroszczę sąsiadki, w tych czasach prędzej by przemienili pole w budowlane i sprzedali (skarb, nie kobieta :wink: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”